Najnižšia futbalová súťaž už pozná jesenného majstra

Až pred zimnou prestávkou spoznali chuť prehry hráči Mútneho.

Tréner Jaroslav Pafčo vedie Brezovicu za postupom.Tréner Jaroslav Pafčo vedie Brezovicu za postupom. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Krušetnica – Rabčice 2:2 (0:0)

Góly: Ľ. Kocúr, A. Greš (z 11 m) – M. Bandík, Štetiar

Všetky podstatné veci sa udiali v druhom polčase. Prvý bol zaujímavý na šance. Viac si ich vypracovali Rabčice, ale v koncovke zlyhali. Gólu sa dočkali až v 71. min, keď skóre otvoril aj so šťastím striedajúci Tomáš Štetiar. Krušetnica sa nevzdala a dokázala výsledok otočiť. Oba góly dala po chybách súpera. Na 1:1 vyrovnal Ľuboš Kocúr a potom sa z jedenástky presadil Adam Greš. Rabčice túžili vyrovnať. Keď sa už zdalo, že im to nepodarí, prišiel nádherný moment v podaní Mareka Bandíka. Loptu poslal technicky ponad brankára do siete. Hostia tak zachránili aspoň bod, no zaslúžili by si aj tri. MILAN LUKAŠÁK

Zostava domácich: P. Dopater – Zemeník, Ľ. Kocúr, Miškovec, A. Greš, Ľuba, Makúch, J. Greš, Kyrcz, J. Kocúr (65. M. Dopater), Zigman

Zostava hostí: Lukašák – Brišák, Kolčák, Babinský, Bolibruch, T. Grobarčík, M. Bandík, Parigal, Briliak, Brenkus (55. Štetiar), F. Bandík

ŽK: Zemeník (Krušetnica)

Rozhodcovia: Matúška – Bečár

Sedliacka Dubová – Brezovica 1:3 (1:2)

Góly: Melicherík – R. Krška 3 (tretí z 11 m)

Diváci v Dubovej videli pekný, kombinačný futbal. Úvod bol vyrovnaný, no s pribúdajúcim časom boli lepší Brezovičania. Vedenia sa ujali v 12. min, keď R. Krška hlavou prekonal Martina Kampoša v domácej bráne. Potom sa hra niesla vo vyrovnanom duchu, no o 15 minút strelili hostia druhý gól. Strelou spoza šestnástky sa presadil opäť Roman Krška. Od tohto momentu si Dubová vytvorila veľa dobrých šancí, no zahadzovala jednu za druhou. V 44. min bola však za svoju aktivitu spravodlivo odmenená. Melicherík technickou strelou v šestnástke prekonal súperovho brankára.

Prečítajte si tiež: Futbalista z Kraľovian strelil za tri dni dva hetriky Čítajte

Po zmene strán domáci futbalisti otvorili hru. Chceli totiž vyrovnať. Ich šance si pýtali gól, no ten neprišiel. Naopak, v 60. min skompletizoval hetrik Roman Krška. Tentokrát sa presadil z bieleho bodu. Dubovčania dnes síce nebodovali, no Brezovici boli viac ako vyrovnaným súperom. MIROSLAV RABČAN

Zostava domácich: M. Kampoš – Barica, Šutý, Šeling (24. Vavrečan), Marecký, Straka (73. Tropek), Melicherík, Strežo, P. Zrnčík, A. Zrnčík, V. Kampoš

Zostava hostí: Filek – Bandík, Števaňák, J. Tomčík, Marek Kaník (68. Ujmiak), D. Tomčík, Kubášek (83. Šuhaj), Mário Kaník, M. Krška (77. Š. Tomčík), R. Krška, Kordiak (58. Sobek), ŽK: P. Zrnčík, Strežo (obaja Sedliacka Dubová)

Rozhodcovia: Kubasák – Čierna

Beňadovo – Ťapešovo 3:4 (0:3)

Góly: Kubalák 2 (jeden z 11m), Babečka – L. Bugaj 2 (jeden z 11m), Madleňák, Pleviak

V Beňadove sa na ťažkom teréne odohral tvrdý a nervózny zápas. Priebeh prvej polovice vôbec nenaznačoval, že stretnutie bude až do konca otvorené. Ťapešovo dominovalo celú prvú polovicu zápasu. Domáci boli zatiahnutí v obrane, čo nechávalo hosťom dostatok priestoru na kombinácie. Po jednej z nich padol úvodný gól. Po centri Vladimíra Bugaja sa ukážkovo presadil hlavou Lukáš Bugaj. O tri minúty ten istý hráč zvýšil z penalty na 2:0. V závere polčasu sa po rohovom kope presadil Ľubomír Pleviak.

V druhom polčase sa však Ťapešovo uspokojilo s výsledkom a prestalo hrať. Domáci naopak pridali na dôraze. Dohrávali súboje a po znížení Lukáša Kubaláka na 1:3 zacítili príležitosť. Nedokázali si však vytvoriť šance. Hrozili však zo štandardiek, z ktorých sa im nakoniec podarilo vyrovnať na 3:3. Beňadovo sa z víťazstva dlho netešilo. Hneď z ďalšej akcie udrelo Ťapešovo. Ľuboš Madleňák popri vybiehajúcom brankárovi opäť poslal hostí do vedenia. V samotnom závere plnom tvrdých zákrokov a strkaníc si hostia udržali víťazstvo. MICHAL SALAJ

Zostava domácich: Jaroslav Pepucha – Šubjak (46. Miroslav Iglarčík), Babečka, Marek Iglarčík, Hušla, Graňák, Bugaj, Ľ. Pepucha, Ján Pepucha, Motýľ, Kubalák

Zostava hostí: R. Bugaj – Jadroň, Pleviak, Balcerčík, Krnáč, V. Bugaj, L. Bugaj, Mateja (78. Janidžák), Trabalík, Papaj, Madleňák

ŽK: Marek Iglarčík, Ján Pepucha – Trabalík, Janidžák, Rozhodcovia: Čučka – Čillík

Podbiel – Mútne 2:1 (1:0)

Góly: Pavelek (z 11m), Pavčo - Malák

Zápas sa začal obojstranne. Útoky sa striedali na obidvoch stranách. V 11. min domáci pritlačili súpera a gólom Jána Pavču otvorili skóre stretnutia. Do konca polčasu už gól nepadol.

Prečítajte si tiež: Najvyššia oravská súťaž je mimoriadne vyrovnaná Čítajte

Ani v druhej polovici hry Podbiel nepoľavil. V 65. min premenil Miroslav Pavelek penaltu a zvýšil na 2:0. O pár minút neskôr sa podarilo hosťom znížiť na 2:1. Snažili sa na domácich zatlačiť, ale zabrzdila ich červená karta Júliusa Tomašáka za hlasitý pokrik na rozhodcu. Podbiel udržal výsledok a dotiahli to do úspešného konca.

PAVOL LOFFAJ

Zostava domácich: Domiňák - Peter Huraj, Dreveniak (87. Žuffa), Pavol Huraj, Kanderka, Pavelek (90. Vysloužil), Repka, Gočal, Šeling, Konfala, Pavčo (89. Marciszak)

Zostava hostí: Kumor – T. Holubjak (70. Vaterka), Rypák, Blažeňák, E. Holubjak, Kozaňák, Veselovský, Kšenzulák (70. Jakubják), Malák (76. Kriš), Tomašák, Bjaloň

ŽK: Peter Huraj – Blažeňák, Kozaňák, Tomašák

ČK: Tomašák

Rozhodcovia: Vajdiar – Šveda, Baranček

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?