Najvyššia oravská súťaž je mimoriadne vyrovnaná

Dobrú formu v posledných kolách má Zuberec. V štyroch zápasoch získal desať bodov.

Na vedúcej priečke sú zatiaľ hráči Brezy.Na vedúcej priečke sú zatiaľ hráči Brezy. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Breza – Klin 2:1 (1:0)

Góly: M. Juriga, A. Juriga – Jendroľ

V Breze sa hral od úvodu kombinačný futbal. Domáci mali dobrý začiatok, keď sa už v 10. min dostali do vedenia. Brankár Klina neudržal nožničky Michala Kormaňáka, loptu vyrazil rovno pred Milana Jurigu, ktorý ju zasunul do bránky. Vážnejšie šance si obe mužstvá do prestávky nevytvorili.

Ihneď po zmene strán sa mohla Breza dostať do vedenia. Po nádhernej akcii zakončoval M. Matejčík len do dobre postaveného brankára. Brezania naďalej útočili, za čo boli v 74. min odmenení gólom. Po rohovom kope sa presadil Andrej Juriga. Hostia znížili o 5 minút neskôr po spornej penalte zásluhou Jendroľa. V závere tak vrhli všetky sily do útoku. Žiadnu veľkú šancu si však nevytvorili, naopak, mohli byť radi, že neinkasovali. Matej Matejčík však svoj samostatný nájazd na súperovho brankára nezvládol. Aj napriek tomu 3 body ostávajú v Breze. LADISLAV HLÁDEK

Zostava domácich: S. Kormaňák – Mordel, M. Juriga (86. Betík), M. Matejčík, S. Juriga, Florek, A. Juriga, Bakoš (35. Maťovčík), M. Kormaňák (83. Janík), A. Matejčík

Zostava hostí: Ptačin (20. Volf) – Majcher, Lacek, M. Kosmeľ, Šaštinský (74. Klinovský), Feník, Mišek, M. Úradník, D. Kosmeľ, Jendroľ, Medvecký

ŽK: Mordel, Maťovčík – Jendroľ

ČK: Lacek (Klin/po 2 ŽK)

Rozhodcovia: Bystriansky – Pobeha, Frančák

Vavrečka – Dlhá nad Oravou 1:0 (1:0)

Gól: Pleva (z 11 m)

V úvodných minútach sa hral medzišestnástkový futbal. Za zmienku stojí iba strela Michala Holmíka v 11.min, no tú brankár hostí bravúrne zneškodnil. Vavrečka sa dostala do vedenia v 17. min, keď Pleva premenil penaltu. O 3 minúty nebezpečne vystrelil Hrubjak, ale aj túto strelu brankár hostí chytil. V 29. min mali domáci futbalisti opäť výhodu pokutového kopu, no tentokrát ju nevyužili. O 10 minút pálil spoza šestnástky Hrubjak, no jeho strela tesne minula bránu. V samom závere prvého dejstva sa k slovu dostali aj futbalisti Dlhej, ale ich hráč svoj samostatný nájazd nepremenil.

Prečítajte si tiež: V zápase Oravskej Jasenice s Bobrovom bolo poriadne rušno Čítajte

V druhom polčase sa toto veľa neudialo. Za zmienku stojí iba strela Revaja v 48. min, s ktorou si však Šimánek poradil. Obe mužstvá pozorne bránili a útočníkov nepúšťali do žiadnych vážnejších šancí. Vavrečka si taktickou hrou víťazstvo postrážila a naďalej tak bojuje o prvenstvo v tabuľke. PAVOL HOLMÍK

Zostava domácich: J. Holub – Tomaštík, Š. Holmík, Čiernik, Gemeľa, M. Holmík, Hrubjak, Pleva, Revaj, P. Holub, Košťál (85. R. Holmík)

Zostava hostí: Šimánek – I. Jendrišek, R. Jendrišek, Janota, Mores, Šutta, Zavoďančík, D. Capuliak, Dančo, Daňa, Kurčinka (80. Šeliga)

ŽK: Š. Holmík, Tomaštík, R. Holmík, Hrubjak – Kurčinka, Zavoďančík, D. Capuliak, Šeliga

Rozhodcovia: Vajdiar – Kubolek, Gerek

Pribiš – Novoť 4:2 (1:0)

Góly: Križan 2, Nemček, Sojka – Rončák, Kuhejda

Celý prvý polčas sa na ťažkom teréne odohrával medzi šestnástkami. V 30. min mali hostia jedinú šancu prvého dejstva, ale samostatný nájazd na brankára nedali. Keď sa už zdalo, že do šatní sa pôjde za bezgólového stavu, Pribiš strelil otvárací gól. Po Klocháňovom centri sa prízemnou strelou prezentoval Križan.

Druhý polčas bol už zaujímavejší. Domáci zvýšili vedenie v 50. min, keď po centrovanej lopte skóroval Nemček. Po tomto momente sa Novoťania zobudili. Šancu na vyrovnanie mali o pár minút po inkasovanom góle, ale brankár Ťapaják nepremenil pokutový kop. Ani toto hostí nezlomilo. Za svoju aktivitu boli gólovo odmenení v 65. min, keď si dlhý aut prebral Rončák, ktorý technickou strelou prekonal domáceho brankára. Pribiš po obdržanom góle začal útočiť. V 71. min v strede ihriska vybojoval loptu Meľo, ukážkovo vysunul Križana, ktorý s prehľadom zakončil svoj samostatný nájazd. Domáci si mysleli, že víťazstvo im už neujde, a tak začali len brániť. Novoťania to využili. Po nedorozumení domácich obrancov skóroval Kuhejda. Hosťujúci futbalisti chceli vyrovnať, no v samom závere inkasovali. Po priamom kope v 90. min spečatil víťazstvo Pribiša Marek Sojka. ONDREJ MARTVOŇ

Zostava domácich: Beňuš – Vraniak, Hurák, Klocháň, Nemček, Brtko, Juriga (81. Cengel), Sojka, Jablonský, Meľo, Križan

Zostava hostí: Ťapaják – Dominik Michlík, Dávid Michlík, Kapičák, Kocúr, Mikolajčík, Ganobčík, Kuhejda, Patrik Jašica (71. Serdeľ), Peter Jašica (69. E. Jašica), Rončák

ŽK: Nemček (Pribiš)

Rozhodcovia: Bajdich – Capko, Melicherčík

Vasiľov – Žaškov 3:1 (2:0)

Góly: Ociepka, Gemeľa, Dudáš – Lach

Hostia predviedli na ihrisku Vasiľova doposiaľ najlepší výkon. Keby premenili vyložené šance, ktorých mali neúrekom, mohli aj zvíťaziť.

Od úvodu videli diváci útočný futbal. Žaškov sa dostával do vyložených gólových príležitostí, ale v tomto zápase dokázal zahodiť aj nemožné. Domácich naopak zdobila veľká efektivita. V 18. min otvoril skóre Dudáš a v 38. min pridal druhý gól Vasiľova Gemeľa. Po zmene strán navýšil domáce vedenie Ociepka, ktorý dostal loptu od Dudáša do prázdnej brány. Hostia za stavu 3:0 skórovali, no radosť im vzal čiarový rozhodca. Zamával ofsajd. V 80. min však bolo všetko podľa pravidiel a konečnú podobu výsledku na 3:1 dal Lach. FRANTIŠEK BARANIAK ML.

Zostava domácich: Pronaj – Gustiňák, Otruba, Voška, Ociepka, Gemeľa (78. Hnojčík), Košút, Jadroň, Dudáš (87. Kušnierik), Škapec (70. Svetlošák), Sadžakov

Zostava hostí: Ertel – Trnovský, Mikuš, Kosinka (46. Zelina), Bohmer (65. Pavlovčík), Svitko (74. Briestenský), Lacko, Koedam, Lach, Drigeľ (56. Snovák), Farko

ŽK: Drigeľ, Farko (obaja Žaškov)

Rozhodcovia: Kubasák – Janidžár, Masarovič

Zázrivá – Or. Podzámok 5:0 (3:0)

Góly: Karcol, Kralčák, Mahút, Zaťko, T. Kitaš, Mulac,

Prečítajte si tiež: Tabuľku štvrtej ligy uzatvárajú oravské tímy Čítajte

Zápas sa odohral na ťažkom teréne, čo bolo vidieť na hre domácich aj hosťujúcich futbalistov. Hral sa ťažký nakopávaný futbal, no s danými podmienkami sa lepšie vysporiadalo domáce družstvo, keď do polčasu po pekných akciách a strelách vsietilo tri góly. Hostia si vypracovali len dve pološance, no ani tie sa im zužitkovať nepodarilo. V druhom dejstve Zázrivá súpera nepustila k ničomu a po veľmi dobrom výkone ho v konečnom výsledku zdolala 5:0. PETER LACKO

Zostava domácich: L. Kitaš, Láštic, Lacko, Karcol, Osadský, Mahút (39. Záň), Kralčák, L. Zaťko, T. Kitaš, D. Zaťko (74. V. Mulac), Zacharovský

Zostava hostí: Martin Bukna, T. Maslo, Harezník, Mihálik, P. Holubčík , Jurovčík, J. Maslo, Bulvas (46. Medvecký), Matúš Bukna, Cengel, Biel (59. M. Holubčík)

ŽK: Harezník

Rozhodcovia: Šveda – Vajdiar, Karcol

Zuberec – Liesek 2:0 (0:0)

Góly: Mikulaj, Martin Filek

V Zuberci sa na kvalitne pripravenom trávniku odohral zápas medzi dvomi tímami zo spodku tabuľky. Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, keď im zo základu vypadlo šesť hráčov. Napriek tomu podali na ihrisku veľmi zodpovedný a obetavý výkon. Od prvej minúty mali loptu na kopačkách častejšie domáci. Hrozili najmä strelami z diaľky, ktoré však v sieti nekončili. Zuberec prepásol najväčšiu šancu, keď Dominik Mikulaj po vynikajúcej prihrávke Rastislava Petreka sám zoči-voči brankárovi zaváhal. Na druhej strane pohrozil Lukáš Repka, ale domáci brankár Matej Mičík skvele zasiahol. Do kabín odchádzali mužstvá za bezgólového stavu.

Do druhého polčasu nastúpili Zuberčania veľmi nabudení a chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Rozhodujúci okamih prišiel v 62. min. Po nádhernom centri Dominika Ťapajáka sa do strely oprel domáci kapitán Dominik Mikulaj a strelil rozdielový gól. Po tomto momente hostia vrhli všetky sily do útoku. Ich otvorenú obranu domáci potrestali v 72. min druhým gólom. Presadil sa najstarší hráč Martin Filek. Po tomto momente sa zápas už len dohrával. Zuberec si vybojoval cenné víťazstvo a zaslúži si pochvalu. RASTISLAV PETREK

Zostava domácich: Mičík – J. Šiška, Marek Šiška, Matej Šiška, Hamaň, Šimičák, Mikulaj, Ťapaják, Juráň, Martin Filek (85. Marek Filek), Petrek

Zostava hostí: Žulko – P. Hrkeľ (55. Kaník), Repka, M. Kubás, Poláček, Zembjak, P. Kubas, M. Hrkeľ, Vavrek, Šprlák, Chovančák (65. Matejčák)

ŽK: Matej Šiška, Hamaň – Poláček, Zembjak, Šprlák,

ČK: Poláček

Rozhodcovia: Kratoň – Jančo, Kubolek

Rabča – Zákamenné 2:4 (1:4)

Góly: Adamčík, Ratičák – Sivčák, Kostolňák, Urban, Florek

Do stretnutia nastúpili lepšie hostia, keďže sa v 17. min ujali vedenia zásluhou Stanislava Sivčáka. O tri minúty to už bolo 0:2, keď sa presadil Kamil Kostolňák. Domácim svitla nádej, keď v 24. min znížil na rozdiel jedného gólu Martin Adamčík. Do polčasu však hostia zvýšili svoje vedenie, keď sa presadil Miloš Urban a päť minút pred prestávkou aj Marek Florek. V úvode druhej štyridsaťpäťminútovky domáci strelili svoj druhý gól v zápase zásluhou Samuela Ratičáka. To bolo z ich strany ale všetko. Zákamenné rovnako viac gólov nepridalo a tak zápas skončil výsledkom 2:4.

MIROSLAV ADAMČÍK

Zostava domácich: Poništiak – Jadroň, Ratičák, Adamčík, Babečka (68. Polťák), Mihaliak, Krivanka, Brišák, Galis, Majerčík, Sivka

Zostava hostí: Ferenčík – Belicaj, Sivčák, Florek, Verníček, Juriga, Večerek, Kakus, Urban, Kostolňák, Vrábeľ

Rozhodcovia: Kohár – Badár, Loffay