Streda, 17. október, 2018 | Meniny má Hedviga

V Chlebniciach sa bolo na čo pozerať. Padali góly i karty

Nevídaný gólostroj predviedol na domácom ihrisku futbalisti Oravskej Poruby.

Domáci hráči (v modrých dresoch) viedli už 2:0, no Oravská Jasenica ešte dokázala vyrovnať. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Chlebnice – Or. Jasenica 2:2 (2:1)

Góly: Kupčulák 2 – Polák, Prielomek

Stretnutie na ťažkom premočenom teréne prinieslo Chlebniciam nespravodlivú remízu. V prvom dejstve otvorili skóre domáci z kopačky Kupčuláka, ktorý následne pridal aj druhý gól. Dvojgólový rozdiel svietil na tabuli až do záveru prvého dejstva. Vtedy sa však k lopte dostal Polák a gólom do šatne znížil stav.

Po presnom zásahu nastúpili hostia do druhej polovice odhodlaní pridať ešte jeden, čo sa im v 60. min zo štandardnej situácie podarilo. Na konto si ho tentokrát pripísal Prielomek. Nasledujúce minúty už mali nervózny priebeh. Po strkanici medzi domácim Suľom a hosťujúcim brankárom Florekom sa rozdávali červené karty pre obe strany. Zápas sa tak dohrával o desiatich. Po súboji, ktorý miestami pripomínal zápasenie v blate, si každé mužstvo odnáša po bode.

Zostava domácich: Papiak, M. Oršuliak, Petričiak (66. Mudroň), Jagnešák, Suľa, Kuhajda (87. I. Oršuliak), Bakoš, Zrnčík (80. Hajdúch), Borek, Kupčulák, Gerát

Zostava hostí: Florek, Zanovit, Polák, Binek, Kosmeľ, Prielomek, Medleňák, Kavoň (81. K. Farský), Feranec, Vráb (55. I. Farský), Kaprálik (72. Madleňák)

ŽK: Jagnešák – Farský

ČK: Suľa (po 2 ŽK) – Florek

RICHARD BAJO

Černová – Bobrov 0:2 (0:1)

Góly: Mravec 2

Hostia prišli do Černovej s cieľom získať dôležité body v boji o záchranu v súťaži. V 20. min bol faulovaný v šestnástke domácich Adam Kramarčík a z následného pokutového kopu otvoril skóre zápasu Filip Mravec. Domáci sa snažili presadiť nakopávanými loptami smerom dopredu, no tieto pokusy obrana Bobrova pokryla. Hostia sa v tomto zápase taktiež mohli spoľahnúť na výborne chytajúceho brankára Jozefa Jadroňa. V 66. min si pri rýchlom brejku vymenili loptu Gabriel Kurtulík a Filip Mravec. Druhý menovaný vystrelil a jeho strelu zastavila až sieť domácej brány. V závere zápasu sa domáci snažili ešte aspoň o zníženie, no výborne fungujúce obrana Bobrova to nedovolila. Bobrov tak v dôležitom zápase o udržanie sa v súťaži zvíťazil na ihrisku Černovej 0:2.

Zostava: Jadroň, Mušák, Korman, Melek, Kramarčík, D. Kurtulík, Mravec (82. Slovík), G. Kurtulík, Kurják, Bodorík, Stašák (74. Gočal)

ŽK: Jadroň

IGNÁC HRKEĽ

Nižná – Žabokreky 0:1 (0:1)

Gól: Grusmann

Nižná nastúpila do stretnutia so Žabokrekmi na veľmi ťažkom teréne, s ktorým sa po celý zápas pasovali obe mužstvá. Prvá šanca prišla v 20. min, keď v šestnástke loptu dobre sklepol Pikna, tá našla Klimenta a od neho skončila na bočnej sieti. Stav sa menil až o 15 min, kedy center hostí Pňaček vo výskoku minul, loptu si dobre posunul Grusmann a poslal svoj tím do vedenia.

Do druhého polčasu nastúpila Nižná s odhodlaním vyrovnať. Vypracovala si pár sľubných šancí, z ktorých za zmienku stoja príležitosti Zboroňa a Šelinga. V 64. min sa ocitol zoči-voči brankárovi Zboroň, no ten jeho strelu vyrazil. O 10 minút sa v rovnakej situácii ocitol aj Šeling. Jeho strela taktiež stroskotala na brankárovi, ktorý ju vyrazil na roh. Najväčšia šanca domácich prišla až dve minúty pred koncom, kedy sa v šestnástke výborne uvoľnil Lajčin, avšak jeho strela opečiatkovala len brvno.

Zostava: Brčák, Pňaček, Daňa, Píši, Kliment, Zboroň, Lajčin, Zboja, Mores (46. Zaťko), Pikna (72. Rošťák), Šeling

ŽK: Mores, Šelnig

ĽUBOŠ ŠELING

Prečítajte si tiež: Oravské mužstvo si drží vedúcu priečku štvrtej ligy

Or. Poruba – Kláštor p. Znievom 7:0 (1:0)

Góly: Melicherčík 2, Greguška 2, Šípka, Trnovec, Sojka

Domáci mali v tomto zápase jasný cieľ, a to tri body. Jasný favorit stretnutia od úvodu útočil a snažil sa čo najskôr otvoriť skóre. To sa mu najmä vďaka fantastickému výkonu brankára hostí podarilo až v 43. min zásluhou Tomáša Šípku, čo bol aj jediný gól prvého polčasu. V druhom polčase však hostia už kondične ani herne nezvládali zápas. Domáci tak zvyšovali svoje vedenie. Postupne sa presadili Radomír Trnovec, Miroslav Greguška, Marek Sojka a opäť Miroslav Greguška. Hostia aj napriek výsledku 5:0 zápas nevzdali a bojovali do konca. V závere sa však ešte dvakrát presadil Ján Melicherčík a domáci tak zaslúžene zvíťazili vysoko 7:0.

Zostava: Osadský, Sopúch, Dudáš, Mikuš, Jašica, Dauda, Sojka (71. Mores), Melicherčík, Trnovec (73. Zámečník), Šípka, Greguška (75. Hucko)

ŽK: Mores, Hucko

VLADIMÍR SOPÚCH

1. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  2. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  3. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu
  4. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
  5. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  6. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  7. Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!
  8. Jana Vaľová: Pokračujme po dobrej ceste
  9. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  10. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  10. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu? 4 391

Na dopravných značnách sa objavili biele skrinky. Čo to je?

Hustota premávky je dôležitý ukazovateľ, podľa ktorého bude Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) plánovať ďalší rozvoj dopravy.

Pribiš sa dotiahol. Kto bude jesenný majster?

Vedúca Dlhá prvýkrát v sezóne nestrelila ani gól.

Florbalový víkend doprial iba jednému mužstvu

Ženy Tvrdošína prehrali oba domáce duely.

Policajný pes Metro zachránil stratenú ženu

Žena odišla do ťažko prístupného terénu, pravdepodobne chcela spáchať samovraždu.

RegioStars 2018: Oravský projekt rašelinísk siahal na európskeho Oskara

Víťazov vyhlásili na slávnostnej ceremónii, ktorá bola súčasťou Európskeho týždňa regiónov a miest v Bruseli.