Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

V Chlebniciach sa bolo na čo pozerať. Padali góly i karty

Nevídaný gólostroj predviedol na domácom ihrisku futbalisti Oravskej Poruby.

Domáci hráči (v modrých dresoch) viedli už 2:0, no Oravská Jasenica ešte dokázala vyrovnať. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Chlebnice – Or. Jasenica 2:2 (2:1)

Góly: Kupčulák 2 – Polák, Prielomek

Stretnutie na ťažkom premočenom teréne prinieslo Chlebniciam nespravodlivú remízu. V prvom dejstve otvorili skóre domáci z kopačky Kupčuláka, ktorý následne pridal aj druhý gól. Dvojgólový rozdiel svietil na tabuli až do záveru prvého dejstva. Vtedy sa však k lopte dostal Polák a gólom do šatne znížil stav.

Po presnom zásahu nastúpili hostia do druhej polovice odhodlaní pridať ešte jeden, čo sa im v 60. min zo štandardnej situácie podarilo. Na konto si ho tentokrát pripísal Prielomek. Nasledujúce minúty už mali nervózny priebeh. Po strkanici medzi domácim Suľom a hosťujúcim brankárom Florekom sa rozdávali červené karty pre obe strany. Zápas sa tak dohrával o desiatich. Po súboji, ktorý miestami pripomínal zápasenie v blate, si každé mužstvo odnáša po bode.

Zostava domácich: Papiak, M. Oršuliak, Petričiak (66. Mudroň), Jagnešák, Suľa, Kuhajda (87. I. Oršuliak), Bakoš, Zrnčík (80. Hajdúch), Borek, Kupčulák, Gerát

Zostava hostí: Florek, Zanovit, Polák, Binek, Kosmeľ, Prielomek, Medleňák, Kavoň (81. K. Farský), Feranec, Vráb (55. I. Farský), Kaprálik (72. Madleňák)

ŽK: Jagnešák – Farský

ČK: Suľa (po 2 ŽK) – Florek

RICHARD BAJO

Černová – Bobrov 0:2 (0:1)

Góly: Mravec 2

Hostia prišli do Černovej s cieľom získať dôležité body v boji o záchranu v súťaži. V 20. min bol faulovaný v šestnástke domácich Adam Kramarčík a z následného pokutového kopu otvoril skóre zápasu Filip Mravec. Domáci sa snažili presadiť nakopávanými loptami smerom dopredu, no tieto pokusy obrana Bobrova pokryla. Hostia sa v tomto zápase taktiež mohli spoľahnúť na výborne chytajúceho brankára Jozefa Jadroňa. V 66. min si pri rýchlom brejku vymenili loptu Gabriel Kurtulík a Filip Mravec. Druhý menovaný vystrelil a jeho strelu zastavila až sieť domácej brány. V závere zápasu sa domáci snažili ešte aspoň o zníženie, no výborne fungujúce obrana Bobrova to nedovolila. Bobrov tak v dôležitom zápase o udržanie sa v súťaži zvíťazil na ihrisku Černovej 0:2.

Zostava: Jadroň, Mušák, Korman, Melek, Kramarčík, D. Kurtulík, Mravec (82. Slovík), G. Kurtulík, Kurják, Bodorík, Stašák (74. Gočal)

ŽK: Jadroň

IGNÁC HRKEĽ

Nižná – Žabokreky 0:1 (0:1)

Gól: Grusmann

Nižná nastúpila do stretnutia so Žabokrekmi na veľmi ťažkom teréne, s ktorým sa po celý zápas pasovali obe mužstvá. Prvá šanca prišla v 20. min, keď v šestnástke loptu dobre sklepol Pikna, tá našla Klimenta a od neho skončila na bočnej sieti. Stav sa menil až o 15 min, kedy center hostí Pňaček vo výskoku minul, loptu si dobre posunul Grusmann a poslal svoj tím do vedenia.

Do druhého polčasu nastúpila Nižná s odhodlaním vyrovnať. Vypracovala si pár sľubných šancí, z ktorých za zmienku stoja príležitosti Zboroňa a Šelinga. V 64. min sa ocitol zoči-voči brankárovi Zboroň, no ten jeho strelu vyrazil. O 10 minút sa v rovnakej situácii ocitol aj Šeling. Jeho strela taktiež stroskotala na brankárovi, ktorý ju vyrazil na roh. Najväčšia šanca domácich prišla až dve minúty pred koncom, kedy sa v šestnástke výborne uvoľnil Lajčin, avšak jeho strela opečiatkovala len brvno.

Zostava: Brčák, Pňaček, Daňa, Píši, Kliment, Zboroň, Lajčin, Zboja, Mores (46. Zaťko), Pikna (72. Rošťák), Šeling

ŽK: Mores, Šelnig

ĽUBOŠ ŠELING

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Oravské mužstvo si drží vedúcu priečku štvrtej ligy

Or. Poruba – Kláštor p. Znievom 7:0 (1:0)

Góly: Melicherčík 2, Greguška 2, Šípka, Trnovec, Sojka

Domáci mali v tomto zápase jasný cieľ, a to tri body. Jasný favorit stretnutia od úvodu útočil a snažil sa čo najskôr otvoriť skóre. To sa mu najmä vďaka fantastickému výkonu brankára hostí podarilo až v 43. min zásluhou Tomáša Šípku, čo bol aj jediný gól prvého polčasu. V druhom polčase však hostia už kondične ani herne nezvládali zápas. Domáci tak zvyšovali svoje vedenie. Postupne sa presadili Radomír Trnovec, Miroslav Greguška, Marek Sojka a opäť Miroslav Greguška. Hostia aj napriek výsledku 5:0 zápas nevzdali a bojovali do konca. V závere sa však ešte dvakrát presadil Ján Melicherčík a domáci tak zaslúžene zvíťazili vysoko 7:0.

Zostava: Osadský, Sopúch, Dudáš, Mikuš, Jašica, Dauda, Sojka (71. Mores), Melicherčík, Trnovec (73. Zámečník), Šípka, Greguška (75. Hucko)

ŽK: Mores, Hucko