Oravské mužstvo si drží vedúcu priečku štvrtej ligy

Dolný Kubín dokázal v jarnej časti zvíťaziť aj vo štvrtom zápase na domácom trávniku.

Oravské Veselé má na vedúcej priečke dvojbodový náskok.Oravské Veselé má na vedúcej priečke dvojbodový náskok. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Or. Veselé – Stráňavy 0:0

Veľmi dôležitý zápas o prvenstvo v súťaži mali domáci futbalisti pod kontrolou. Hrali dobre, no výkonu chýbala gólová čerešnička. Výborné gólové príležitosti zahodili Martin Pisarčík, Juraj Kubišta a Andrej Hojo. Hostia mali len jednu vyloženú šancu, no takisto sieť nerozvlnili. Stráňavy si prišli na Oravu po jeden bod, čo sa im aj podarilo.

Zostava: Trabalík – Kumor, Struhár, Šupej, Burzík, Čiernik, Kurtulík, Pňaček, Kubišta, Pisarčík (63. Škuta), Hojo (84. Miškovčík)

ŽK: Šupej, Burzík, Pňaček, Kubišta

DUŠAN REJDUGA

Z. Poruba – Tvrdošín 1:0 (1:0)

Oravskí futbalisti začali na horúcej pôde Liptákov celkom slušne. Už v 7. min vyrazil brankár rohový kop Sirotu na Dutku, ale lopta z jeho hlavy išla ponad bránu. O šesť minút vystrúhal pekný center Jendrol na Lejka, ktorý však zoči-voči brankárovi napálil iba do jeho nôh. V 16. min pohrozili aj domáci, ale Machunka na dvakrát svoj tím zachránil. O osem minút brankár Tvrdošína predviedol ešte krajší zákrok, keď chytil gólovú hlavičku. V 30. min sa už Závažná Poruba dočkala vedúceho gólu. Po chybe celej obrany, keď prešla lopta za jej chrbát, skóroval nepokrytý domáci hráč. V 35. min mohlo byť vyrovnané. Hajduk však v tutovke riešil situáciu silou namiesto klasickej obaľovačky. O päť minút trafili domáci hráči z rohu brvno a následná dorážka v sieti takisto neskončila.

Do druhého polčasu išli Tvrdošínčania s cieľom minimálne vyrovnať. Snažili sa, ale v tomto dueli im nebolo súdené streliť gól. V 62. min mal veľkú šancu po centri Geráta Lejko, ale trafil vedľa brány. Potom hostia otvorili hru a ku koncu si vypracovali enormný, no neúspešný tlak. Oravské mužstvo teraz čakajú dva domáce zápasy, v ktorých bude musieť bojovať. Už v stredu privíta na domácom ihrisku o 17.00 h Staškov.

Zostava: Machunka – Gálik, Hajduk, Jendrišek, Jendrol, Hradský, Dutka, Lejko, Sirota, Bartoš (73. Balún), Gerát

ŽK: Hajduk, Dutka

ĽUBOMÍR GREGOREC

Prečítajte si tiež: Oravské Veselé a Tvrdošín ponúkli pekné futbalové predstavenie Čítajte

Staškov – Trstená 3:2 (2:1)

Góly: Martiník, Gavlák, Kaličák – Mahút 2 (prvý z 11 m)

Oravské mužstvo nastúpilo v oklieštenej zostave s dorastencom Ješšom na pozícii zadného stopéra. Od začiatku napádalo domáci tím a hru držalo pod kontrolou. Svoje gólovo zaváňajúce šance však nedokázalo dotiahnuť do úspešného konca. To oplatili domáci, keď v 10. min vysunuli jedného zo svojich útočníkov, ktorý otvoril skóre. Trstenčania aj naďalej pokračovali v aktívnej hre, ktorá sa odzrkadlila vyrovnávajúcim gólom Mahúta z pokutového kopu po faule na Letašiho. V závere prvého dejstva sa hostia dopustili malej chyby v defenzíve. V šestnástke sa ocitol voľný hráč domácich a vsietil hosťom gól do šatne.

Do druhej polovice nastúpili Oravci s odhodlaním otočiť skóre. Domácich dostali pod tlak a gólom z kopačky už skórujúceho Mahúta stav dotiahli. Nasledovali však silné chvíľky domácich. Po faule na jedného z hráčov Trstenej píšťalka rozhodcu ostala nemá a z tejto situácie domáci vyťažili vedúci gól. V závere Trstená znovu pritlačila, no šance Letašiho a Mahúta ostali nepremenené. Trstená sa tak domov vracia bez bodu.

Zostava: Smieška, Bulla, Tomčík, Maťovčík, Mahút, Štober (21. Machajda), Letaši, Vittek, Bandík, Ješš, Buška (76. Butkovič)

ŽK: Buška

VOJTECH FUKAS

D. Kubín – K. N. Mesto 4:1 (1:0)

Góly: D. Válek 3, J. Beňuš – Čelko

Dolný Kubín sa ujal vedenia už v 6. min zásluhou Daniela Váleka. Dobrú šancu na zvýšenie náskoku mali domáci v 13. minúte. Martin Čučka však ponúknutý pokutový kop nepremenil. Napriek šanciam na jednej aj druhej strane viac gólov diváci v prvom polčase nevideli a ten tak skončil 1:0. Po zmene strán domáci chceli zvýšiť vedenie, čo sa im podarilo v 63. min opäť zásluhou Daniela Váleka. O osem minút ten istý hráč zavŕšil čistý hetrik. Domáci hráči hostí k ničomu nepúšťali a v 83. min už na 3:0 zvýšil Ján Beňuš. V samom závere hráči Dolného Kubína poľavili v koncentrácii, čo hostia využili a strelou spoza šestnástky zaznamenali aspoň čestný úspech na konečných 4:1. Z tohto výsledku mali radosť všetci fanúšikovia domácich, najmä však Štefan Válek, otec strelca hetriku Daniela Váleka.

Zostava: Pažitka, Baričák (74. Zanovit), Drengubiak, Čučka, Badár, J. Beňuš (84. Vlček), J. Válek, Š. Válek, Bugan, D. Válek, Žákovič (65. P. Beňuš)