Florbalisti Nižnej urobili ďalší dôležitý krok k postupu do play off

Po mesačnej prestávke sa opäť rozbehla florbalová extraliga mužov.

Nižná stráca na lídra už iba štyri body. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

AS Trenčín – FbO Nižná 5:7 (2:1,2:1,1:5)

Góly: Zemančík (Drozd), Medžo (Zemančík), Zemančík (Reguly), Zemančík (Reguly), Bachan (Santer), Zemančík (Suľa), Reguly

Mužstvo spod Ostražice cestovalo k druhému mužstvu tabuľky. Počas vianočných sviatkov sa zameralo hlavne na kondičnú prípravu. Súper, ktorý má v tíme niekoľko zvučných mien reprezentantov, vzbudzoval rešpekt. Hostia si dali za cieľ uhrať nejaký bod a podriadili tomu celú taktiku. Kompaktná obrana a srdce, ktoré dali do zápasu všetci hráči, priniesli efekt v závere zápasu. Hoci ako prví sa ujali vedenia chlapci z Nižnej, Trenčín v priebehu minúty odpovedal až v doma gólmi. V prostrednej časti opäť pozorná obrana hostí držala súpera na dištanc, no opäť ju o gól prehrali. V tretej tretine sa osmelili aj Oravci a súper sa nestačil čudovať. V rozmedzí dvoch minút strelili tri góly a otočili priebeh. AS Trenčín dobýjal bránu Kiša, ktorý na čele s výbornou defenzívou vydržali aj dve presilovky súpera. Kapitán Reguly v závere víťazstvo už iba poistil. Strelecky sa v tomto zápase darilo Zemančíkovi, ktorý strelil 4 góly, no pochvalu od trénera si zaslúžia všetci.

Zostava: Kiš – Santer, Belko, Šroba, Matlák, Drozd, Laštík, Bachan, Zemančík, Latka, Medžo, Reguly, Suľa

Prečítajte si tiež: Liesek deklasoval súpera dvojcifernou nádielkou

FbO Nižná – 1. FBC Trenčín 9:8 pn (4:2,1:2,3:4)

Góly: Zemančík (Matlák), Medžo, Medžo (Santer), Drozd (Medžo), Reguly (Šroba), Reguly (Zemančík), Reguly, Medžo (Šroba), rozhodujúci nájazd Bachan

Oravské družstvo chcelo v tomto dueli potvrdiť body z predošlého zápasu. Začalo vynikajúco. Už v 9. min po dvoch góloch Medža a jednom Zemančíka viedlo 3:0. Trenčín však potom ožil, začal lepšie behať a dokázal streliť dva góly. Posledné slovo v tejto tretine však mala Nižná. Drozd zvýšil na 4:2. V prostrednej časti sa striedali šance na oboch stranách. Hosťom sa podarilo vyrovnať, no misku na domácu stranu znova naklonil kapitán Reguly. V záverečnej tretine videli diváci poriadnu drámu. Trenčania otočili výsledok. V 57. min vyrovnal Medžo a poslal zápas do predĺženia, v ktorom hrali domáci minútu a pol presilovku o dvoch hráčov. Veľmi chceli dať víťazný gól, no nepodarilo sa. V samostatných nájazdoch rozhodla až dvanásta séria. Dva body nakoniec ostali doma vďaka Patrikovi Bachanovi.

Zostava: Staroň – Santer, Belko, Šroba, Matlák, Drozd, Laštík, Bachan, Zemančík, Medžo, Zeman, Reguly, Suľa

8. Mestská polícia má viac slúžiť záujmom občanov
  9. Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...
  10. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu? 6 102

Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Kedy ideme k stomatológovi? Keď už musíme. Bolesť je stále jediným dôvodom, kedy sa odhodláme sadnúť si do zubárskeho kresla.

Starostovia: Bezplatné jedlo povedie k plytvaniu

Oravské obce upozorňujú na nezmyselnosť návrhu na obedy zadarmo. Najvyšším inštitúciám posielajú výzvy na jeho stopnutie.

Vzpierači Dolného Kubína vyrovnali rekord Trenčína

Pred divákmi v Bobrove sa blysli slovenskými titulmi traja domáci pretekári Olympie.