Liesek deklasoval súpera dvojcifernou nádielkou

Vedúca Slanica pokračuje vo víťaznom ťažení aj po sviatkoch. Drží si prvé miesto v Altis Oravskej hokejovej lige.

Liesek bol v uplynulom kole pri streleckej chuti.Liesek bol v uplynulom kole pri streleckej chuti. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Slanica – HK Rabča 5:3 (1:1,2:1,2:1)

Góly: Večerek Daniel (Kozoňák Jozef), Kozoňák Jozef, Huľo Roman, Huľo Roman, Potočan Peter – Harbut Pavol (Oselský Marián), Adamec Ľubomír (Koľada Tomáš), Florek Matej (Koľada Tomáš, Adamec Ľubomír)

SkryťVypnúť reklamu

Už v druhej minúte stretnutia sa ujali vedenia Slaničania zásluhou kapitána mužstva Daniela Večerka. Nasledoval vyrovnaný priebeh tretiny, ktorú 18 sekúnd pred klaksónom gólovo ukončil Pavol Harbut z Rabče. Po prestávke začali byť domáci aktívnejší a gólom Jozefa Kozoňáka sa znova dostali do vedenia. O štyri minúty však bolo vyrovnané. Úspešným strelcom bol po prihrávke Tomáša Koľadu Ľubomír Adamec. Misku váh na domácu stranu priklonil opäť Roman Huľo, ktorý skóroval dokonca v oslabení. Úvod tretej tretiny patril Slaničanom. Po úvodnom buly podnikli rýchlu akciu, ktorú premenil na gól Roman Huľo. Rabčania sa nevzdávali, ukázali svoju bojovnosť a minútu a pol pred koncom stretnutia odvolali brankára. Vyplatilo sa. Matej Florek strelou do ľavého horného rohu znížil. Domáci si vydýchli až v poslednej sekunde zápasu, kedy Peter Potočan definitívne predĺžil víťaznú šnúru Slanice gólom do prázdnej brány.

vylúčenia: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

HK Liesek – HK MTS Námestovo 10:3 (2:2,4:0,4:1)

Góly: Lieskovský Marek (Javorek Tomáš), Miklušek Dávid (Baňák Richard), Javorek Tomáš, Baňák Richard (Miklušek Dávid, Babinský Peter), Babinský Peter (Baňák Richard), Miklušek Dávid (Matejčák Juraj), Miklušek Dávid, Bartoš Peter (Lieskovský Marek), Lieskovský Marek (Šuvada Ján), Miklušek Dávid – Štefaničiak Tomáš (Chudý Tomáš), Chudý Tomáš (Slovík Martin), Kubala Lukáš (Slovík Martin)

V prvej tretine Námestovčania dvakrát viedli, ale Liesek dokázal vždy vyrovnať. Skóre otvoril v 6. min Tomáš Štefaničiak, no o tri minúty prepasíroval puk za chrbát Petra Barthu Marek Lieskovský. V 15 minúte dostal hostí do vedenia Tomáš Chudý, no trvalo iba 25 sekúnd. V druhej tretine mal lepšie našliapnuté Liesek, ktorý pridal až štyri góly. Hneď v prvej minúte záverečnej časti hostia znížili Lukášom Kubalom. Pridalo im to však na nervozite a pribúdali vylúčenia. Liesek v ostatných minútach predviedol streleckú plejádu. Lukáš Miklušek dal v poslednej minúte desiaty gól domácich a svoj štvrtý v zápase.

vylúčenia: 5:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Prečítajte si tiež: Spomeniete si ešte na prvého hokejového majstra Oravy? Čítajte

HK Slovan Trstená – HK Or. Polhora 4:3 (1:0,1:1,2:2)

Góly: Pafčuga Marián (Pekarčík Miroslav), Pekarčík Miroslav (Furdek Michal), Betušťák Adrián (Furdek Michal), Furdek Miloš (Gočál Patrik) – Tyrol Štefan (Iglarčík Dominik), Kapičák Dominik (Vnenčák Tomáš), Tyrol Štefan (Piták Dávid)

Zásluhou obidvoch mužstiev to bol veľmi rýchly a bojovný hokej. Prvý gól videli diváci až v 12. min z hokejky Mariána Pafčugu z Trstenej. Domáci pridali druhý presný zásah v prostrednej časti. Jeho autorom bol Miroslav Pekarčík za asistencie Michala Furdeka. Polhorčania dovtedy zahodili veľa šancí a nevyužili ani presilovú hru o dvoch hráčov. Šťastie sa nich predsa len usmialo, a to dve minúty pred koncom druhej tretiny, keď sa strelecky presadil Štefan Tyrol. Na 2:2 neskôr vyrovnal Dominik Kapičák. Od polovice tretej tretiny išli viac za víťazstvom hráči Trstenej. V priebehu 42. min sa im podarilo zásluhou Adriána Betušťáka a Michala Furdeka dvakrát prekonať brankára Jozefa Iglarčíka. V poslednej minúte hostia zdramatizovali záver stretnutia využitím presilovej hry, ale viac už v tomto zápase neurobili.

vylúčenia: 6:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0

HK Klin – HK Vavrečka 2:3 pn (0:0,0:2,2:0–0:1)

Góly: Pekarčík Jakub (Bolibruch Peter), Kubala Pavol (Ganobčík Pavol) – Ferletjak Dominik (Hurák Igor, Hoľma Jaroslav), Kováč Anton (Ferletjak Miloš), rozhodujúci nájazd Miloš Ferletjak

Od začiatku sa hral vyrovnaný hokej. V prvej bezgólovej tretine sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Vavrečka v prvej minúte druhej tretiny potrestala vylúčenie domácich Klinčanov úvodným gólom z hokejky Dominika Ferleťjaka. Výsledkom zvýšenej aktivity domácich bola pravá žŕdka za chrbtom Martina Pribilinca z Vavrečky. Druhý gól v zápase si znovu pripísali hostia. Počas vlastného oslabenia skóroval Anton Kováč. V piatej minúte tretej tretiny znížil Jakub Pekarčík na 1:2 a neskôr vyrovnal na 2:2 Pavol Kubala. V priebehu zápasu už diváci nevideli žiadny gól a tretia tretina skončila nerozhodne 2:2. Nasledovali dramatické samostatné nájazdy, v ktorých ako jediný skóroval Miloš Ferletjak z Vavrečky.

vylúčenia: 1:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1