Oravská Poruba nevyužila možnosť ísť na prvé miesto

Futbalisti Jasenice opäť nadeľovali. Tentokrát v Kláštore pod Znievom.

Keby Oravská Poruba vyhrala, mohla sa dostať do peletónu piatej ligy. Keby Oravská Poruba vyhrala, mohla sa dostať do peletónu piatej ligy. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Kláštor pod Zn. – Or. Jasenica 1:7 (0:3)

Góly: Hollý 3, Kaprálik, Kosmeľ, M. Polák, Vráb (z 11m)

Oravská Jasenica nastúpila na súperovom ihrisku s cieľom vyhrať. V úvode sa však hral vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách. V 19. min sa ujala strela Tomáša Hollého a hostia viedli 0:1. O šesť minút sa oprel do lopty z 25 metrov Martin Polák a tá skončila v šibenici domácej bránky. V 40. min na rozdiel triedy zvýšil druhým gólom v zápase Tomáš Hollý. Úvod druhého polčasu Jasenica začala tak, ako skončila ten prvý – gólovo. Na 4:0 zvýšil po peknej súhre tímu Dušan Kaprálik. V 55. min to bolo už 5:0, keď sa z penalty presadil Michal Vráb. Po hodine hry pridal ďalší gól hostí Daniel Kosmeľ, keď sa presadil peknou strelou spred šestnástky. Po šiestom góle prišlo zo strany hostí k miernemu poľaveniu, čo využili domáci aspoň na čestný úspech. Posledné slovo však mali opäť hostia, keď Tomáš Hollý v 81. min uzavrel svoj hetrik a tiež skóre zápasu na konečných 1:7. Oravská Jasenica tak z Kláštora pod Znievom domov cestuje s tromi bodmi vo vrecku, po zaslúženom víťazstve pomerom 1:7.

Zostava: Florek, Binek, M. Polák, I. Farský (55. M. Madleňák), Kosmeľ, V. Madleňák, Prielomek (60. Graňák), Vráb, S. Polák, Kaprálik (52. K. Farský), Hollý

JURAJ FERANEC

Or. Poruba – Blatnica 2:2 (1:2)

Góly: Trnovec, Mikuš

V Oravskej Porube sa odohral súboj nováčikov, čo nebolo badať, lebo oba celky sa prezentovali kompaktným, pozerateľným futbalom. V úvodnej dvadsaťminútovke sa útoky striedali, no vďaka pozorným brankárom bol stav bezgólový. Vedenia sa ujali hostia, keď Zajasenský preloboval domáceho gólmana. Oravská Poruba na inkasovaný gól odpovedala rýchlo. Hostia sa z vedenia tešili len sedem minút, Milan Dudáš hlavou predlžuje center, ktorý Vladimír Trnovec s prehľadom posiela do brány – 1:1. Domáci si vypracovali najkrajšiu akciu v 35. min, keď sa v krídelnom priestore uvoľnil Sopúch, odcentroval a Trnovec hlavou trestuhodne zahodil. Hosťom vyšiel náramne záver polčasu. Keď sa zdalo, že sa tímy po polčase rozídu s remízou, Blatnica udrela, a zásluhou Koleníka sa ujala vedenia.

Na druhý polčas nastúpili domáci s vervou otočiť nepriaznivý stav. V úvodnej pätnásťminútovke vybehli na súpera a tlačili ho. Vypracovali si tri tutovky, ale vyrovnávajúci gól neprišiel. Hostia v týchto momentoch iba bránili. Aktivita domácich nakoniec priniesla vytúžené vyrovnanie. Gólovú akciu začal z pravej strany Graguška, potiahol loptu, centrom ju posadil na hlavu Lukáša Mikúša, ktorý ju poslal nekompromisne do brány – 2:2. Toto bol zlomový moment zápasu. Oravská Poruba ovládla stred poľa, útočila, tvorila, čo súperovi robilo veľké problémy. Hostia začali hrať agresívne, ba až na hranici tvrdých faulov. Hráči Blatnice predviedli aj niekoľko hereckých výkonov, ktorými naťahovali čas zápasu, čo nezvládla hlavná rozhodkyňa. Domáci odohrali jeden z najlepších zápasov, ktoré mohli diváci doma vidieť.

Zostava: Osadský – Sojka, Sopúch, Jašica, Šípka, Trnovec, Greguška, M. Dudáš, P. Dudáš, Mikuš, Halák

ŽK: Trnovec, P. Dudáš

VLADIMÍR SOPÚCH

Prečítajte si tiež: Tvrdošín ukončil negatívnu sériu proti Trstenej (+foto) Čítajte

Chlebnice – Žabokreky 2:1 (1:0)

Góly: Marek Bakoš, M. Mudroň

Zápas začali aktívne oba celky. Hral sa náročný fyzický, ba až tvrdý futbal. Vedenia sa ujali Chlebničania, keď Marek Bakoš utiekol hosťujúcej obrane a loptu upratal do brány. Polčas sa už dohral v solídnom tempe, šance boli na oboch stranách, no žiaden z tímov sa nepresadil.

Domáci futbalisti nemali najlepší vstup do druhého polčasu. Obrana pri jednom útoku hostí zaspala, čo hosťujúci hráči potrestali vyrovnávajúcim gólom. O tohto momentu domáci prebrali opraty zápasu, súpera herne prevýšili. Domáci hráč Martin Mudroň mal na kopačke vedúci gól, no trafil len tyčku brány. Domáci sa nakoniec dočkali víťazného gólu. Bežala 86. min, Zrnčík pekne odcentroval a Martin Mudroň napálil tú istú žrď ako v prechádzajúcich okamihoch, len s malým rozdielom, že teraz mu dopomohla rozhodnúť – 2:1. Zápas sa už iba dohrával a domáci zaslúžene získali tri body.

Zostava: Papiak – J. Suľa, Marek Bakoš (77. Červeň, 90. M. Suľa), I. Oršuliak, M. Oršuliak, L. Bakoš, Zrnčík, Kuhajda, Gerát, Michal Bakoš (56. M. Mudroň), T. Mudroň

ŽK: I. Oršuliak

ZDENO NÁKAČKA

Vrútky – Nižná 0:0

Na pôde posledného tímu súťaže mohla ísť Nižná do vedenia už v 5. min, ale brejk troch na dvoch nezakončil Roman Šeling gólom. Potom sa mohol strelecky presadiť Tomáš Zboroň. Pri rohovom kope a potom pri centri dorážal loptu do brány, ale priestor troch žrdí ani raz netrafil. V 19. min mali prvú strelu na bránu aj domáci hráči. Dávid Brčák bol však pozorný a rovnako aj o tri minúty na dvakrát loptu chytil. V závere prvého polčasu pohrozili strelecky obe družstvá, ale bezgólový stav sa nezmenil.

Po prestávke začali aktívnejšie oravskí futbalisti. Do dobrej šance sa dostal Roman Šeling, ale tesne minul. V ostatných minútach sa hral futbal bez vyložených príležitostí. Až v závere mohli víťazstvo strhnúť na svoju stranu Vrútky, ale gól nestrelili.

Zostava: Brčák – Pňaček, Vajdečka, Zaťko, Zboja, Zboroň, Daňa, Bútora (46. Kliment), Mores (46. Píši), Pikna, Šeling (87. D. Rošťák)

ĽUBOŠ ŠELING

Martin B – Bobrov 2:1 (2:1)

Gól: Kružel

Bobrov začal zápas náporom, čo prekvapilo domácich. Hneď prvý útok zakončoval Marek Kružel, no jeho „padajúci list“ domáci brankár s námahou vyrazil. V šiestej minúte sa práve Marek Kružel najlepšie zorientoval v šestnástke a otvoril skóre zápasu. Po inkasovanom góle Martinčania znervózneli a robili zbytočné chyby. V 16 min. však domácim bolo veselšie, keď so šťastím vyrovnal Marko Repáň. Vyrovnali hru a ešte do polčasu, v 40. min, Peter Paulovič otočil skóre na 2:1 v ich domácich. Po zmene strán sa hostia snažili o vyrovnanie, avšak z viacerých príležitostí neskórovali a tak na pohľad remízový zápas skončil tesnou výhrou domácich v pomere 2:1.

Zostava: Machunka, Kružel (46. Korman), G. Kurtulík, D. Kurtulík (87. Grebáč), Gužiňák, Kramarčík, J. Bodorík, Vnučák, Kasan, M. Bodorík (61. Kurják), Mušák

ŽK: Kasan, Mušák

ANTON GROBARČÍK

Tabuľka 5. ligy skupiny B

1. Martin B                  10        7          2          1          25:13   23

2. Or. Poruba              10        6          3          1          35:16   21

3. Bešeňová                 10        7          0          3          23:14   21

4. Žabokreky               10        6          1          3          13:10   19

5. Chlebnice                 10        5          2          3          21:15   17

6. Bobrov                    10        5          1          4          18:12   16

7. Palúdzka                  10        5          0          5          24:19   15

8. Or. Jasenica             10        4          2          4          26:20   14

9. Blatnica                    10        4          2          4          20:17   14

10. Nižná                     10        4          2          4          13:13   14

11. L. Sliače                10        3          4          3          17:18   13

12. Černová                 10        2          0          8          9:26     6

13. Vrútky                   10        1          1          8          7:30     4

14. Kláštor p. Zn.        10        1          0          9          6:34     3

Ostatné výsledky: Bešeňová – L. Sliače 0:1, Palúdzka – Černová 3:0