Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Tvrdošín ukončil negatívnu sériu proti Trstenej (+foto)

Novým lídrom 4. ligy skupiny Sever sú futbalisti Oravského Veselého.

Marek Lejko (vpravo) takto napriahol ku druhému gólu Tvrdošína. Marek Lejko (vpravo) takto napriahol ku druhému gólu Tvrdošína. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Tvrdošín – Trstená 3:0 (1:0)

Góly: Lejko 2, Gálik

Oravské derby sa nieslo zo začiatku v poznávacom tempe. Na domácich bolo vidieť, že viac túžia po víťazstve. Avšak ako prví mohli skórovať hostia. V 24. min hlavičkoval v gólovej príležitosti vedľa brány Juraj Gelčinský. Od tohto momentu prevzali taktovku hry Tvrdošínčania a v 30. min sa dočkali prvého gólu. Na center Milana Sirotu si výborne nabehol Kristián Gálik a otvoril skóre.

Druhý polčas vyšiel domácim ako z rozprávky. Hneď v 46. min nekompromisne skóroval Marek Lejko po prihrávke Matúša Bartoša. O päť minút mal skvelú možnosť na zvýšenie skóre Milan Sirota, ale z 5 m napálil iba do brankára. V 63. min si už Tvrdošín pripísal tretí gól. Na priamy kop Šikyňu si v šestnástke vyskočil Marek Lejko a Smieška bol bezmocný. Definitívu zápasu mohol dať v 70. min Róbert Jendrišek, ale sám proti brankárovi nepochodil. Smieška vytiahol hádzanársky rozštep. Domáci v druhom polčase jasne dominovali a len vďaka brankárovi Trstená neprehrala viac. Tvrdošín nevyhral nad Trstenou štyri zápasy a konečne tak pretrhol negatívnu šnúru. Domáci chlapci si zaslúžia pochvalu za prístup na tréningoch a takisto aj v zápase.

Zostava domácich: Michalka – Gálik, Šikyňa, Hajduk, Bartoš (82. Grman), Lejko, Jendrišek, Dutka (78. Repka), Dutka (88. Janol), Jendrol, Hradský, Sirota

Zostava hostí: Smieška – Bulla, Kováč, Jaroš, Buška, Machajda, Šurina, Štober, Železňák, Gelčinský, Kubek (46. Tomčík)

ŽK: Jendrol – Gelčinský, Šurina

ĽUBOMÍR GREGOREC

Or. Veselé – Bytča 3:1 (2:1)

Góly: Burzík 2, vlastný Kostelný

Domáci futbalisti nastúpili proti poslednému tímu súťaže. Predviedli slabý výkon, hrali celý čas kŕčovito. Ťažko sa presadzovali v strede poľa, ale na súpera to stačilo. V 15. min otvoril skóre Roman Burzík. Bytča vyrovnala o 6 minút z kopačky Malíka. Do šatne odchádzali s jednogólovým náskok hráči Oravského Veselého. V 37. min im k tomu pomohol vlastencom Lukáš Kostelný.

V druhom polčase spečatil domáce víťazstvo druhým gólom Roman Burzík. Zostava oravského mužstva bola značne premiešaná. Vďaka trom bodom sa Veselé dostalo na čelo tabuľky a to treba oceniť.

Zostava: Trabalík – Kumor, Šupej, Čiernik, Pisarčík, Burzík (82. Smondek), Pňaček (57. Hojo), Struhár, Ociepka, Kurtulík (72. Žilák), Stašák

ŽK: Trabalík

DUŠAN REJDUGA

Prečítajte si tiež: Námestovo prekvapilo na pôde druhého tímu súťaže Čítajte

Dolný Kubín – Turč. Štiavnička 6:0 (3:0)

Góly: Žákovič 3, Bugan, Š. Válek, J. Válek

Domáci v dôležitom zápase od úvodu hrali veľmi koncentrovane. Prvý gól strelil v 14. min Marek Žákovič. Po polhodine hry zvýšil na 2:0 z priameho kopu Eduard Bugan. a polčasový výsledok 3:0 v 35. min uzavrel svojím druhým gólom v zápase Marek Žákovič. Úvod druhého polčasu domácim vyšiel na výbornú, vďaka gólu Štefana Váleka zo 46. min. Neskôr na 5:0 pridal Jozef Válek. V 78. min na konečných 6:0 pre Dolný Kubín uzavrel muž zápasu Marek Žákovič, ktorý týmto gólom zaznamenal hetrik. Domáci tak vďaka gólovej produktivite rozstrieľali súpera tenisovým výsledkom 6:0.

Zostava: Pažitka, Čučka, Baričák, J. Beňuš, J. Válek, P. Beňuš (62. Badár), Š. Válek,D. Válek (82. Sučák), Otruba (74. Lach), Žákovič, Bugan

PAVOL BAČA

Tabuľka 4. ligy skupiny Sever

1. Or. Veselé               9          6          2          1          17:7     20

2. Stráňavy                  9          6          1          2          18:9     19

3. Staškov                   10        6          1          3          26:18   19

4. Tvrdošín                  10        5          1          4          24:12   16

5. Z. Poruba                10        5          1          4          19:18   16

6. Trstená                    9          4          3          2          21:15   15

7. Belá-Dulice              10        4          2          4          23:15   14

8. Bánová                    10        3          4          3          26:22   13

9. Diviaky                    10        4          1          5          17:23   13

10. D. Kubín                10        3          2          5          18:17   11

11. Rosina                   10        3          2          5          16:26   11

12. K. N. Mesto          10        2          4          4          12:17   10

13. T. Štiavnička          9          3          0          6          13:32   9

14. Bytča                     10        1          3          6          15:33   6

Ostatné výsledky: K. N. Mesto – Stráňavy 0:0, Diviaky – Rosina 3:0, Staškov – Bánová 4:2, Z. Poruba – Belá-Dulice 0:0