Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Polícia reaguje na situáciu na Orave. Sprísni kontroly (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Zdravo

a vraj na "Orave zdravo na Orave dobro"?
 
Hodnoť

chyba testovanie

Treba rozlišovať Hornú Oravu a Dolnú - okres Dolný Kubín. Nás v Dolnom Kubíne nakazili hornooravci dodatočne na pracoviskách. Ja napr. bývam v Dolnom Kubíne v 13.poschodiaku, kde bývajú viaceré rodiny aj 3 generácie - majú tu kúpené byty. Máme na oboch vchodoch vycapené obrázky s rúškami, že ďakujeme za ich nosenie v nebytových priestoroch. My starousadlíci ich nosíme poctivo pomaly aj vonku pred bytovkou. Ale taký privandrovalec z okresu NO, ktorý tam má len prenajatý byt mi v nedeľu po upozornení, že si má založiť rúško vynadal. Neviem, či ho nemám ohlásiť na polícii. Máme tam aj kamerový systém, tam vidno všetkých neohľaduplných nenosičov rúšok.
 

Ano,

podľa mňa by ste to mali ohlásiť. Napadlo mi aj to, čí tí, ktorí nechcú sa správať podľa nariadení proti šírenie COVID-19 sú tí istí, ako tí, ktorí ignorujú dopravné zákony.
 
Hodnoť

 

Ale o porušovaní pravidiel sa vie už pomerne dlho- tak prečo polícia, komperterntní nekonajú? Dobré slovo, osveta nepomáha, treba pristúpiť k represii a dotiahnúť to do konca, hoci vymáhanie pokút cez exekútora, alebo aj všeobecné ohrozenie a odsúdenie. Aby sa človek bál aj v dome, kde väčšina ľudí reršpektuje prtavidlá, že ho nakazí nejaký “degeš” s prepitým rozumom, ktorý si myslí, že on môže všetko. Stačia 2-3 a hneď má nejaká desiatka ľudí problémy. A ak by bolo potrestaných pár ľudí, verľmi rýchlo by sa to roznieslo po okolí a ďalší by si rozmysleli, či budú pokračovať v ignorácii pravidiel.
 


Už ste čítali?