Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prokurátor odmietol fúkať, policajti ho zadržali (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Asi tie tresty za alkohol za volantom nie sú dosť prísne. Alebo ako mám chápať, že je čoraz viac dopravných nehôd, kde "asistoval" alkohol. Alebo je šanca dolapenia príliš malá?
Koľko krát/km môže niekto sedieť za volantom s alkoholom v krvi?
Asi príliš veľa. (aj raz a 100 m je už moc, keď zrazí tvoje dieťa)
Dúfam, že bude veľa policajných kontrol tento víkend. Dúfam tiež, je tých, ktorých chytia teraz
dostanú dvojnásobnú tresť.
 

právna analýza

Je naozaj pravda, že napriek tomu, že jazda pod vplyvom alkoholu je trestný čin je týchto prípadov požehnane. Myslím si, že zvyšovanie trestných sadzieb by nebolo účelné. Podľa mňa by bolo vhodné, keby sudcovia nabehli na takú prax, že za takéto trestné činy by neukladali podmienečné tresty, či peňažné tresty, ale ukladali by nepodmienečné tresty napríklad na 15 dní. Umožňuje to aj trestná sadzba, ktorá nemá stanovenú dolnú hranicu pre tento druh trestu. Ľudia, ktorí boli v súvislosti s týmto trestným činom zadržaní a umiestnení v CPZ hovoria, že najhorší zážitok je byť tie 2 až 4 dni umiestnený v CPZke. Takže ak by sa im pridalo ďalších takýchto podobných 15 dní, plus psychologické pôsobenie súdneho konania, kde budú bojovať s právnikom (náklady navyše) aby si nešiel sadnúť do väzenia by bol dosť odstrašujúci príklad nielen pre ostatných, ale aj pre tých, ktorí by si to chceli v budúcnosti zopakovať. 15 dní v base navyše nikomu nezničí život a kľudne si na to vyberiete aj dovolenku a väčšina manželiek Vás snáď aj počká kým sa im z basy vrátite :D

Inak v súvislosti s týmto trestným činom je zaujímavá skladba ľudí, ktorí sa ho dopúšťajú. Keď pominieme 18ročných pubertiakov, tak ide vo významnej miere prípadov o dobre situovaných ľudí. Napríklad lekári, či dokonca učitelia, alebo aj riaditelia základných škôl. Na tomto trestnom čine však majú nezanedbateľný podiel aj ženy, napr. tiež lekárky, či manželky podnikateľov.

Aj tí prokurátori padajú ako muchy. Každého polroka chytia dákeho prokurátora. Tak o prokurátoroch sa vie, že tí ľúbia aj keď sa im popravde nečudujem, ich práca je naozaj psychicky náročná a stresujúca - tých ***** čo si zažijú je naozaj dosť.
 

 

Súhlas...Podmienka na rok či dva nemá dostatočný výchovný účinok. Na druhej strane, basy sú plné.
Navrhol by som nasledovné:
1. Za alkohol za volantom automaticky basa. Dĺžka by sa mohla ale aj nemusela odvíjať od promile, ale nejaký rámec by tam mal byť. Za zostatkových 0,34 by "stačilo" 10 dní, a mohlo by to ísť po 30-60 dní. Spodok sadzby by mohol byť nahradený verejnoprospešnými prácami, ale aspoň na 1 mesiac.
2. Vodičák aspoň na DVA roky a viac.
3. Za druhé prichytenie automaticky basa ASPOŇ na POL ROKA a vodičák aspoň na 5 rokov
4. Automaticky tvrdé finančné tresty rádovo v 1000 EUR, s prihliadnutím na majetkové pomery, vozidlo prichyteného kľudne do 5-10 tisíc EUR.
5. Dieťa v aute, ohrozovanie ostatných účastníkov, vodič z povolania - AUTOMATICKY aspoň pol roka basy.
6. Verejný činiteľ - AUTOMATICKY aspoň na 5 rokov zákaz vykonávať verejnú funkciu plus tresty uvedené v bodoch vyššie.
7. Spôsobenie nehody s ťažkým zranením s PN viac ako 10 dní - AUTOMATICKY basa aspoň na 12 mesiacov.
8. Spôsobenie nehody s následkom smrti - UTOMATICKY basa aspoň na 18 variantne 24mesiacov.
 

 

Pre všetkých:
aj zápis do registra trestov, čo by malo znamenať pre verejných činiteľov vyhadzov z práce a nech to tam aj svieti dvadsať rokov.
 
Hodnoť

v normálnom štáte

by tam bola fotka toho opitého prokurátora. Na Slovensku vytiahnu z talóna nejaké ilustračné foto s vyrehotanou slečnou. Rovno tam mohli dať fotku súložiacich psov malo by to asi rovnakú výpovednú hodnotu.,..
 
Hodnoť

 

Mafosi v uniformach ma vcera chytili ked som pesi prebehol na cervenu. To bolo cirkusu ked som sa im vysmial do oci ze 30eur im samozrejme nedam. Aj fukat mi ako chodcovi dali. Vytocil som riadne az spisali spravne konanie i ked sa na zaciatku sa tvarili ze nevedia co to je.
 

Nebudeš ty

vlastná sestra nášho vyhodeného fica? Porušíš zákona ešte sú policajti mafoši . Názorovo hodnotné, ostatne ako u nášho vyhodeného podpriemera trošku. Dúfam, že v správnom konaní ti naparí maximum aby si vedel, že zákony sú na to aby sa dodržiavali. A buď rád že si pre teba neprišla záchranka alebo čierna sanitka.
Inak k redakcii: vážení dajte si aspoň trošku námahy a nepíšte bludy o tom, že odmietnutím podrobiť sa skúške na alkohol sa dopustí trestného činu ako keby mal nad jedno promile teda TČ podľa § 289 ods. 1. čo je samozrejme blbosť. V tomto prípade sa jedná o TČ podľa § 289 ods. 2. bezdôvodné odmietnutie, čo je rovnaké je sadzba za tento skutok. Ak si občas niečo naštudujete bude na prospech veci, alebo sa spýtajte niekoho kto tomu rozumie.
 


Už ste čítali?