Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ochranári zakázali orezať lipu. Sfúklo ju, poškodila cintorín (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Zakázali

asi z dôvodu , že sa nejednalo o orez ale zmrzačenie estetické i funkčné. Ono keď príde silný vietor nad kritickú hranicu nepadajú len stromy ale aj strechy a všetko ostatné. Cintoríny bez stromov sú pre mňa neosobné betónové džungle. Nechcem si kadiť do vlastného hniezda no musím povedať , že naša cintorínska architektúra sa mi vôbec nepáči a skôr mi je bližšie poňatie vojenských cintorínov s označením hrobu /podľa vyznania či bez ako je to v USA u nás nemecký voj. cintorín vo Važci/ s trávnikom v jednej úrovni a množstvom stromov kde sa dá viesť skutočný vnútorný dialóg a v rámci spomienok .......
 
Hodnoť

 

Ochranári majú plné huby ale žiadnu zodpovednosť za ich rozhodnutia. Načo ich vlastne platíme? Je čas celé ich pôsobenie v prospech našej vlasti prehodnotiť. Ja by som im dal 4hodiny makať odstraňovať nejaké kalamity a havárie a potom 4 hod. pozerať do lupy na kvetiny a papierovať.
 
Hodnoť

Vždy som si myslel,

že ak niekto si myslí, že z bezpečných dôvodov treba spíliť strom, že bude na to volaný nestranný odborník, ktorý stav posudzuje. V tom prípade sa to nestálo, znelo len áno proti nie a súdca (odborník na právo, nie na stromy), rozhodol, že nie.
Výsledok je škoda, ktorá vôbec nemuselo vzniknúť.
 

 

Počúvaj, nie si ty príbuzný s Kapitáňom Dankom? Podľa slovosledu by som povedal, že určite.
 

 

Počúvaj, nie si ty...
 


Už ste čítali?