Druhé miesto si nakoniec vybojovala Rabča.

Prvý ročník ovládli hokejisti HK Vavrečka.Prvý ročník ovládli hokejisti HK Vavrečka. (Zdroj: RADOSLAV FLOREK)

HK Vavrečka – HK Klin 6:0 (3:0,2:0,1:0)

Góly: Vladimír Madleňák 3, Peter Hrkeľ 2, Peter Brčák

Súboj dvoch tímov z opačných pólov tabuľky mal od začiatku jasného favorita, ktorý to potvrdil aj na ľade. Tempo zápasu však bolo vlažné, tímy nemali prakticky o čo hrať. Hokejisti Vavrečky už v prvej tretine strelili tri góly a rozhodli o víťaz-stve. V ďalších dvoch tretinách pridali ešte tri kúsky a spečatili tak presvedčivým výsledkom majstrovskú sezónu. Hetrikom sa zaskvel Vladimír Madleňák.

vylúčenia: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

HK Slanica – HK Liesek 3:6 (2:3,1:1,0:2)

Góly: Adam Kordiak 2, Dávid Matis – Dávid Miklušek 2, Richard Baňák 2, Ján Šuvada, Lukáš Miklušek

Od začiatku predvádzal Liesek nátlakový korčuliarsky hokej, kde Slanici nedovolil ani poriadny prechod do pásma. Prevahu potvrdil aj gólmi, keď po dvoch zásahoch Dávida Mikluška a jednom Ján Šuvadu viedol už trojgólovým rozdielom. Domácim sa však do prestávky podarilo dotiahnuť na rozdiel jedného gólu. Oba strelil Adam Kordiak, jeden v oslabení a druhý v presilovke. Po prestávke Slanica vyrovnala zásluhou Dávida Matisa, no hosťom vrátil vedenie Richard Baňák. Rozhodovalo sa v poslednej časti a bolo sa na čo pozerať. Šance sa striedali na oboch stranách. Domácim stačilo získať bod, aby skončili tretí. To však Liesek nedopustil. Dvoma gólmi potvrdil víťazstvo a súpera predbehol v tabuľke.

vylúčenia: 7:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

HK Tigre Rabča – HK MTS Námestovo 6:2 (1:1,3:1,2:0)

Góly: Jakub Koľada, Patrik Michalica, Michal Luscoň, Tomáš Koľada, Matúš Skurcoňák, Pavol Harbut – Lukáš Kubala 2

Hostia držali s favoritom krok do druhej časti. Ešte v 20. min bol stav vyrovnaný 2:2 a Námestovo malo možnosť trestného strieľania. Richard Uhliarik ho však nepremenil. Rabču tento moment povzbudil a v ostatnom priebehu ešte strelila štyri góly. Hostia žiadny. Domáci si tak víťazstvom 6:2 potvrdili druhú priečku.

vylúčenia: 2:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

HK Slovan Trstená – HK Or. Polhora 6:2 (3:0,1:0,2:2)

Góly: Martin Pekarčík 3, Filip Šuhaj, Miloš Furdek, Filip Zembjak – Patrik Kapičák, Jakub Kšenzulák

V tomto zápase mali jasnú prevahu hokejisti Trstenej, čo prejavili aj do počtu gólov. Až za nelichotivého stavu 6:0 sa presadili aj hostia. Dvoma gólmi dali poslednému zápas prvého ročník OHL konečnú podobu. V zápase sa hetrikom zaskvel Martin Pekarčík.

vylúčenia: 8:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0

1. Vavrečka 14 11 1 0 2 77:40 35

2. Rabča 14 9 1 1 3 61:36 30

3. Liesek 14 8 1 0 5 61:42 26

4. Slanica 14 8 1 0 5 61:46 26

5. Trstená 14 8 0 0 6 73:43 24

6. Or. Polhora 14 4 0 0 10 48:63 12

7. Námestovo 14 3 0 3 8 53:79 12