Nedeľa, 23. júl, 2017 | Meniny má Oľga

Hráči Hviezdy si zahrajú semifinále

Hrdinom rozhodujúceho tretieho zápasu sa stal Milan Jonák.

Hviezda sa mohla v domácich zápasoch oprieť o skvelých fanúšikov.(Zdroj: LADISLAV PAGÁČIK)

Hviezda Dolný Kubín vynikajúco zvládla domáce stretnutia a sériu proti Púchovu otočila. Zahrá si tak v semifinále proti Liptovskému Mikulášu. Prvý zápas je na programe už v stredu na Liptove. Druhý zápas sa koná v sobotu v Dolnom Kubíne. Prípadne aj tretí v nedeľu.

2. štvrťfinále

MŠK Hviezda Dolný Kubín – ŠHK Púchov 7:2 (1:0,4:1,2:1)

Góly: 17. Jonák (Hančiak, Šeliga), 23. Zámečník (Hanušniak, Sluka), 25. Zámečník (Sluka, Majer), 26. Jonák (Zámečník), 39. Wesslényi, 54. Budaj (Michalica), 60. Sluka (Zámečník, Hricko) – 35. Bajtala (Mičuda), 57. Mičuda (Viedenský, Kučík)

Domáci museli v tomto zápase vyhrať, ak sa chceli udržať v play off. Úvod stretnutia bol vyrovnaný so šancami na oboch stranách. Hviezdu podržal brankár Sedlačko. V 17. min rozvesil tribúny Jonák, keď otvoril skóre stretnutia. Prostredná časť bola poznačená hrubou hrou hostí, čo oravskí hokejisti trestali. Na 2:0 zvýšil v 23. mín Zámečník a ten istý hráč sa presadil aj o dve minúty, keď využil presilovku. Štvrtý gól Dolného Kubína padol takisto počas početnej výhody. Do listiny strelcov sa druhýkrát zapísal Jonák. Púchovčania sa až za tohto stavu dočkali prvého úspechu. Ešte do druhej sirény však pridala Hviezda piaty gól. Dal ho Wesselényi. Aj v tretej časti hostia hokejkou viac sekali ako hrali. Domáci hráči doviedli zápas bez problémov do víťazného konca. Vyhrali 7:2.

Zostava: Sedlačko – Budaj, Bukna, Divok, Durdiak, Filka, Galko, Hančiak, Hanušniak, Hricko, Jonák, J. Lupták, Majer, Michalica, Okoličáni, Polerecký, Šeliga, Smolka, Sluka, Wesselényi, Zámečník, tréner: Ivan Oško

strely: 42:27, vylúčenia: 7:16, trestné minúty: 35:59, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1

MŠK Hviezda Dolný Kubín – ŠHK Púchov 4:2 (4:1,0:1,0:0)

Góly: Jonák 3, Michalica

V zápase o postup do semifinále vyšla oravským hokejistom vynikajúco prvá tretina. Vyhrali ju 4:1. Hetrikom sa zaskvel Milan Jonák a jeden presný zásah pridal Michalica. Hostia dali prvý gól v poslednej minúte prvej časti. V ostatných dvoch tretinách sa Hviezda už strelecky nepresadila, no v konečnom dôsledku ju to nemuselo mrzieť. Púchov síce znížil v druhej tretine na 4:2, ďalší gól už nepridal.

konečný stav série: 2:1