Utorok, 15. január, 2019 | Meniny má Dobroslav

Zákamenské gymnastky sa predviedli v celej svojej kráse

Posledné vystúpenie absolvovala Klaudia Belicajová. Rozlúčila sa tým najlepším spôsobom.

Zľava horný rad: Vivien Prísažná, Sarah Svobodová, Valéria Kľusková, Klaudia Belicajová a Ema Miterková. Dole Sofia Kormaňáková.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

RUŽOMBEROK. Zákamenské gymnastky sa po dlhšej dobe opäť predstavili na súťažnej scéne. Zúčastnili sa Memoriálu Júliusa Ondečku v športovej gymnastike. Konal sa šiesty ročník a oravský klub ešte ani raz na tomto podujatí nechýbal. Dokonca vždy sa vrátil s medailovou zbierkou.

Klaudia Belicajová ukončila kariéru

Šiesta účasť a šieste zlato. Takou skvelou bilanciou sa môže pochváliť Klaudia Belicajová. V súčte štyroch náradí (preskok, hrazda, lavička a prostné) nazbierala 45,3 bodu a tešila sa znova z víťazstva v kategórii 7. až 9. ročníka. Úspešná gymnastka sa však týmto podujatím rozlúčila s kariérou. „Nemáme podmienky na to, aby sme výkonnostne rástli,“ povedala mama Monika, ktorá je zároveň aj trénerkou. „Dcéru to odrádzalo a preto sa tak rozhodla.“ V tej istej vekovej skupine sa pekným výkonom predviedla aj Ema Miterková. Len o tri desatiny bodu na víťazku skončila bronzová. Do najlepšej desiatky sa dostali ešte dve pretekárky zákamenského klubu. Siedme miesto obsadila Natália Fendeková a o dve priečky nižšie sa umiestnila Lívia Murínová. Celkovo štartovalo v tejto kategórii 22 gymnastiek.

Najviac prekvapila Simona Revajová

Najsilnejšie zastúpenie mala skupina 4. až 6. ročníka. O pódiové umiestnenie bojovalo až 43 dievčat. „Bol to dlhý kolotoč, kde rozhodovali stotiny,“ povedala Monika Belicajová. Oravské gymnastky sa predviedli v celej svojej kráse. Veľký talent potvrdila Valéria Kľusková, ktorá túto kategóriu vyhrala. Hneď za ňou skončila klubová kolegyňa Sarah Svobodová. Perfektné vystúpenie Oravčaniek podčiarkli ešte štvrtým miestom Timea Hujčáková a šiesta Sofia Kormaňáková.

Príjemný šok oravskej trénerke pripravila Simona Revajová. V konkurencii 41 pretekárok 1. až 3. ročníka dokázala zvíťaziť. Veľkú radosť tak urobila aj mame, ktorá sledovala jej výkony priamo v telocvični. Už menej sa darilo ostatným dievčatám.

Po prvýkrát súťažil zákamenský klub aj v najmladšej kategórii materských škôl. Na peknom piatom mieste skončila Vivien Prísažná z Klina, ktorá mala stratu na prvé miesto iba jeden bod. „Všetkým dievčatám gratulujem k prekrásnym úspechom a teším sa už na ďalšiu súťaž,“ dodala Belicajová.⋌

Umiestnenia

Kategória C (7. až 9. ročník) – 1. Klaudia Belicajová, 3. Ema Miterková, 7. Natália Fendeková, 9. Lívia Murínová,

Kategória B (4. až 6. ročník) – 1. Valéria Kľusková, 2. Sarah Svobodová, 4. Timea Hujčáková, 6. Sofia Kormaňáková, 14. Radka Andrisáková, 16. Júlia Večerková,

Kategória A (1. až 3. ročník) – 1. Simona Revajová, 14. Anna Klimčíková, 23. Grétka Brňáková, 27. Nina Klimčíková, 33. Karolína Majchráková,