Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Liesek prehral šláger kola. Stratil aj vedúcu priečku

Hokejisti Rabče otočili výsledok proti Trstenej až v poslednej tretine.

Hokejisti Vavrečky (v tmavých dresoch) sú novým lídrom súťaže.(Zdroj: ARCHÍV SÚŤAŽE)

HK Tigre Rabča – HK Slovan Trstená 5:3 (2:2,0:1,3:0)

Góly: Ivan Kudjak 2, Marián Oselský, Jakub Koľada, Michal Gužík – Miloš Furdek, Filip Šuhaj, Patrik Gočál

Domáci hokejisti sa hneď z prvého útoku ujali vedenia. Presadil sa Ivan Kudjak. Trstená vyrovnala v polovici štvrtej minúty. Úspešným strelcom bol Miloš Furdek. Nerozhodný stav vydržal do 8. min, kedy Rabču poslal opäť do vedenia Marián Oselský. Hostia dokázali aj po druhýkrát vyrovnať. Skóroval Filip Šuhaj. Do konca prvej tretiny mali oba tímy možnosť presilovky, ale nevyužili ich. V prostrednej časti padol jediný presný zásah. Prvýkrát išli do vedenia hostia. Na 3:2 dával Patrik Gočál. Domáci tím sa snažil o vyrovnanie ešte do druhej prestávky, ale nastrelil iba tri tyčky. Po zmene strán to však Rabči začalo padať a výsledok troma gólmi dokonale otočila.

vylúčenia: 3:7, presilovky: 2:1, oslabenia:0:0

HK Oravská Polhora – HK Slanica 3:4 (0:3,2:1,1:0)

Góly: Dávid Piták, Dominik Kapičák, Dominik Iglarčík – Roman Huľo, Bruno Bartoš, Dávid Matis, Marek Jančo

V prvej tretine dominovalo na ľade jedno mužstvo. Slanica hrala vo vysokom tempe a dokázala svoje šance aj gólovo zúročiť. Postupne sa presadili Roman Huľo, Bruno Bartoš a Dávid Matis. Oravská Polhora sa prebudila až v prostrednej časti. V priebehu dvoch minút dala dva góly a zrazu bola opäť v hre. Hostia sa nezľakli a svoje vedenie navýšili z hokejky Mareka Janča. V záverečnej tretine padol iba jeden gól. Dali ho domáci hráči. Vytúžený vyrovnávajúci sa im však nepodarilo streliť, i keď šancí mali dostatok.

vylúčenia: 1:1, presilovky: 0:1, oslabenia:0:0

HK MTS Námestovo – HK Klin 2:1 (0:1,1:0,1:0)

Góly: Peter Sojčák, Igor Olbert – Jakub Pekarčík

Súperi ponúkli vyrovnanú partiu. V prvej tretine padol iba jeden gól, keď sa paradoxne v oslabení presadil hosťujúci Jakub Pekarčík. Námestovo vyrovnalo až v prostrednej časti. Do listiny strelcov sa zapísal Peter Sojčák. V tretej tretine pokračovala vyrovnaná hra s občasnými únikmi. V 37. min mali Námestovčania presilovku a využili ju na víťazný gól. Skóroval Igor Olbert. Ďalšie góly už nepadli.

vylúčenia: 6:5, presilovky: 2:0, oslabenia:0:1

[content type="avizo-clanok" id=" 8122298 " url-type="sme-article"][/content]

HK Liesek – HK Vavrečka 2:5 (0:0,0:2,2:3)

Góly: Dávid Miklušek 2 – Dominik Ferleťjak 2, Jaroslav Hoľma 2, Miloš Ferleťjak

Šláger kola mal od začiatku rýchle tempo. Na oboch stranách sa striedali gólové šance. Pri niektorých diváci neverili vlastným očiam, čo hráči dokážu zahodiť. Aj preto prvá tretina skončila bezgólovo. Druhá tretina ešte nabrala na tempe. Fanúšikovia z Liesku hnali svojich dopredu, no schladili ich dva rýchle inkasované góly. Najprv v 24. min využil presilovku Dominik Ferleťjak, keď mu prihrával Igor Hurák. O dve minúty už bolo 0:2. Úspešným strelcom bol Jaroslav Hoľma.

V poslednej časti pridala Vavrečka v úvode ďalšie dva góly a bolo rozhodnuté. Štvrtý gól dal Dominik Ferleťjak dokonca v oslabení. Liesek potom síce dvoma gólmi Dávida Miklušeka znížil, ale posledné slovo mali hostia. V 43. min spečatil výsledok Miloš Ferleťjak.

2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  2. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  3. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  10. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?

Nové cyklotrasy chcú v zime aj zasnežovať

Aktívna turistika – kľúč k rozvoju pohraničia. Tak znie názov projektu, s ktorým Mesto Tvrdošín a hlavný garant poľská gmina Kościelisko uspeli v cezhraničnej výzve.

Doudieraný Dolnokubínčan takmer vyhral Oravaman

Všetci, ktorí došli do cieľa, sú hrdinovia. Také výkony si zaslúžia obdiv každého človeka.

Skvelé, čo predviedla bežkyňa z Oravy na majstrovstvách

Šesť mesiacov podriadila Lucia iba jednému cieľu. Chcela slovenský titul.

Bencova desiatka patrila českým bežcom

Juraj Laštík: Keby bola trať dlhšia, možno ich dobehnem.

Zaujal hlavne Chorvát Modrič

Oravcov sme pýtali, ktorý hráč podal na majstrovstvách sveta vo futbale najvýraznejší individuálny výkon.