Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Záujem O Kubov klobúk rastie

V lyžiarskom stredisku Ski Zábava súťažili zjazdoví lyžiari i snoubordisti.

Na štarte bola takmer stovka účastníkov.Na štarte bola takmer stovka účastníkov. (Zdroj: ARCHÍV PODUJATIA)

HRUŠTÍN. Lyžiarske preteky O Kubov klobúk si mladí i starší pretekári obľúbili. Po úspešnej vlaňajšej premiére sa v lyžiarskom stredisku Ski Zábava konal druhý ročník. „Minuloročný záujem nás milo prekvapil,“ hovorí spoluorganizátorka Petronela Eliášová. „Rozhodli sme sa preto pokračovať. Myslím, že tento ročník bol ešte o niekoľko stupňov lepší.“ Na svahu súťažila dokopy vo všetkých vekových kategóriách takmer stovka pretekárov v obrovskom slalome.

V najmladšej skupine detí do 7 rokov predviedol najrýchlejšiu jazdu Marek Kompán. V najstaršej medzi mužmi dominoval Ján Žuffa. Najlepšou ženou bola Henrieta Bachyncová. Obaja dospelí sú členmi ŠK Oravaman Nižná.

O pekné ceny bojovali takisto snoubordisti. Prvé miesto si vyjazdil Šimon Metes pred Dušanom Prokopom.

„Tešia nás kladné odozvy. Deti boli nadšené. Rozhodli sme sa, že v marci urobíme ďalšie lyžiarske preteky. Budú sa volať O Kubovu medailu,“ povedala spokojná organizátorka. Na druhom ročníku štartovala takmer stovka účastníkov.