Štvrtok, 22. február, 2018 | Meniny má Etela

Hráči Hviezdy deklasovali konkurenta z Mikuláša

Oravskí hokejisti už majú v tabuľke sedembodový náskok.

Domáci brankár Juraj Dzuroška podržal svoj tím hlavne v prvej tretine.(Zdroj: LADISLAV PAGÁČIK)

Hviezda D. Kubín – MHk 32 L. Mikuláš 8:2 (3:0,2:1,3:1)

Góly: 3. T. Lupták (Filka, Jonák), 9. Budaj (Durdiak), 14. Hanušniak (Filka), 24. Divok (Hricko), 25. Durdiak (Majer, Hanušniak), 48. Divok (Hricko), 57. Divok (T. Lupták), 60. Zámečník (T. Lupták) – 23. Koniar (Pavlovič, Oravec), 56. Pawelski (Potocký, Matejka)

Súboj dvoch vedúcich tímov priniesol vyrovnaný hokej iba v prvej tretine. Skóre však tomu nenasvedčovalo. Do čierneho triafali iba domáci hráči. Hostia nedokázali nájsť recept na prekonanie dobre chytajúceho Juraja Dzurošku. Už v 3. min otvoril skóre Tomáš Lupták, o šesť minút sa k nemu pridal Róbert Budaj a výsledok prvej tretine uzavrel Peter Hanušniak. Po zmene strán prevzala streleckú iniciatívu Hviezda. Z početnej streľby sa ujali dva zásahy z hokejok Karola Divoka a Michala Durdiak. Liptovský Mikuláš sa dočkal prvého gólu v 23. min, keď Koniar znížil na 3:1.

Záverečná časť priniesla ešte štyri gólové momenty. Na radosť početnej diváckej kulisy až tri skončili v sieti hostí. Dvoma sa blysol Karol Divok a spečatil tak hetrik. Bodku za stretnutím dal 17 sekúnd pred klaksónom Adam Zámečník.

Zostava: Dzuroška – Budaj, Bukna, Divok, Durdiak, Filka, Hanušniak, Hricko, Jonák, Kutlík, T. Lupták, J. Lupták, Majer, Michalica, Okoličáni, Polerecký, Sluka, Smolka, Zámečník, Vankúš, Zboroň,

strely: 42:32, vylúčenia: 15:14, trestné minúty: 38:44, presilovky: 2:0, oslabenia: 3:0

7. Ružomberok 11 2 0 0 9 32:62 6

Ostatné výsledky: HK Rebellion Levoča – HKM Rim. Sobota 9:2, HK Brezno – HK Sabinov 5:6 pn