Nedeľa, 21. október, 2018 | Meniny má Uršuľa

Mladí atléti z Oravy uzavreli sezónu medailovou žatvou

Klub z Nižnej zaznamenal podľa trénera Ľubomíra Ivana najúspešnejší ročník.

Úspešná výprava mladých atlétov z Nižnej.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

BANSKÁ BYSTRICA. Mladšie žiactvo a prípravka dali bodku za atletickou sezónou 2015. Na tartanovom ovále sa konali majstrovstvá Stredoslovenského atletického zväzu na dráhe. Pre oravské kluby boli veľmi úspešné.

Dievčatá z Dolného Kubína žiarili

Dolný Kubín mal zastúpenie v kategórii prípraviek dievčat, mladších žiakov a žiačok zo športových tried Základnej školy Martina Kukučína a členov TJ Orava Dolný Kubín. Hneď v behu na 60 m prípraviek vybojovala Emka Smolková spomedzi 50 pretekárok striebornú medailu v novom osobnom rekorde časom 9,22 s.

Medzi mladšími žiakmi uniklo tesne pódiové umiestnenie Denisovi Babicovi. Vo vrhu guľou obsadil výkonom 8,80 m nepopulárne štvrté miesto. Tešiť ho môže aspoň nový osobný rekord. V rovnakej disciplíne si vrhla bronzovú medailu Viviána Pajdučáková. Guľa doletela na métu 7,57 m, čo znamenalo takisto vylepšenie osobného maxima.

Premiéru na atletickom podujatí takého formátu zvládla znamenite Zuzana Katreniaková. V behu na 600 m mala v kategórii prípraviek tretí najlepší čas.

Najvyššiu priečku, teda prvé miesto a zlatú medailu, si vybojovala Lea Sršňová v hode kriketovou loptičkou, ktorú poslala do vzdialenosti 38,88 m a vytvorila si aj nový osobný rekord. Bodku za pretekmi spravili dievčatá v štafete 4 x 60 m prípraviek. V zložení Lea Sršňová, Katarína Sedliaková, Vanesa Jurenová a Emka Smolková dobehli v celkovom poradí na treťom mieste a tiež získali bronzovú medailu. Dolnokubínsky klub mal teda celkovú bilanciu z Banskej Bystrice jednu zlatú a striebornú a tri bronzové kovy.

výprava atlétov z dolného kubína

Výprava atlétov z Dolného Kubína

Najúspešnejšia sezóna Nižnej

Ešte viac sa darilo mladým atlétom z Nižnej. Medailovú zbierku takisto obohatili o päť cenných kovov. Najcennejší získali jeden, všetky ďalšie mali strieborný lesk. Veľkú kvalitu ukázali Oravčania hlavne v skoku do výšky. Matúš Jurina zvíťazil výkonom 135 cm medzi prípravkármi. Hneď za ním skončil druhý Pavol Jurina. Strieborný skok do výšky predviedol aj Philip Ďuriník v kategórii mladších žiakov.

Za pekné výkony pochválil nádejných atlétov z Nižnej aj Peter Horák, hlavný rozhodca a slovenský reprezentant v skoku do výšky. „Tohtoročnú sezónu hodnotím ako jednu z najúspešnejších,“ povedal tréner Ľubomír Ivan. Chlapci a dievčatá z Nižnej získali počas celého roka na majstrovstvách kraja a Slovenska dve zlaté, šesť strieborných a štyri bronzové medaily.

Výkony atlétov Nižnej

Philip Ďuriník (mladší žiaci) – 2. skok do výšky 145 cm, 2. hod kriketkou 56,73 m (osobný rekord),

Pavol Jurina (prípravka) – 2. beh na 60 m 9,10 s, 2. skok do výšky 130 cm

Matúš Jurina (prípravka) – 1. skok do výšky 135 cm (osobný rekord), 4. beh na 60 m 9,30 s

Výkony atlétov Dolného Kubína

Denis Babic (mladší žiaci) – 4. vrh guľou 8,80 m (osobný rekord),

Viviána Pajdučáková (mladšie žiačky) – 3. vrh guľou 7,57 m (osobný rekord), 10. hod kriketkou 31,67 m,

Andrej Žáčik (prípravka) – 15. beh na 600 m 2:18,53 min, 22. beh na 150 m 27,10 s,

Ema Smolková (prípravka) – 2. beh na 60 m 9,22 s (osobný rekord), 3. štafeta v behu na 4 x 60 m, 6. beh na 150 m 23,57 s (osobný rekord),

Vanesa Jurenová (prípravka) – 3. štafeta v behu na 4 x 60 m, 11. beh na 150 m 25,32 s (osobný rekord), 15. skok do diaľky 333 cm

Zuzana Katreniaková (prípravka) – 3. beh na 600 m 2:08,93 min, 24. beh na 150 m 26,93 s,

Katarína Sedliaková (prípravka) – 3. štafeta v behu na 4 x 60 m, 17. beh na 600 m 2:28,11 min, 30. skok do diaľky 246 cm,

Lea Sršňová (prípravka) – 1. hod kriketkou 38,88 m (osobný rekord), 3. štafeta v behu na 4 x 60 m