Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Mladí atléti z Oravy uzavreli sezónu medailovou žatvou

Klub z Nižnej zaznamenal podľa trénera Ľubomíra Ivana najúspešnejší ročník.

Úspešná výprava mladých atlétov z Nižnej.Úspešná výprava mladých atlétov z Nižnej. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

BANSKÁ BYSTRICA. Mladšie žiactvo a prípravka dali bodku za atletickou sezónou 2015. Na tartanovom ovále sa konali majstrovstvá Stredoslovenského atletického zväzu na dráhe. Pre oravské kluby boli veľmi úspešné.

Dievčatá z Dolného Kubína žiarili

Dolný Kubín mal zastúpenie v kategórii prípraviek dievčat, mladších žiakov a žiačok zo športových tried Základnej školy Martina Kukučína a členov TJ Orava Dolný Kubín. Hneď v behu na 60 m prípraviek vybojovala Emka Smolková spomedzi 50 pretekárok striebornú medailu v novom osobnom rekorde časom 9,22 s.

Medzi mladšími žiakmi uniklo tesne pódiové umiestnenie Denisovi Babicovi. Vo vrhu guľou obsadil výkonom 8,80 m nepopulárne štvrté miesto. Tešiť ho môže aspoň nový osobný rekord. V rovnakej disciplíne si vrhla bronzovú medailu Viviána Pajdučáková. Guľa doletela na métu 7,57 m, čo znamenalo takisto vylepšenie osobného maxima.

Premiéru na atletickom podujatí takého formátu zvládla znamenite Zuzana Katreniaková. V behu na 600 m mala v kategórii prípraviek tretí najlepší čas.

Najvyššiu priečku, teda prvé miesto a zlatú medailu, si vybojovala Lea Sršňová v hode kriketovou loptičkou, ktorú poslala do vzdialenosti 38,88 m a vytvorila si aj nový osobný rekord. Bodku za pretekmi spravili dievčatá v štafete 4 x 60 m prípraviek. V zložení Lea Sršňová, Katarína Sedliaková, Vanesa Jurenová a Emka Smolková dobehli v celkovom poradí na treťom mieste a tiež získali bronzovú medailu. Dolnokubínsky klub mal teda celkovú bilanciu z Banskej Bystrice jednu zlatú a striebornú a tri bronzové kovy.

výprava atlétov z dolného kubína

Výprava atlétov z Dolného Kubína

Najúspešnejšia sezóna Nižnej

Ešte viac sa darilo mladým atlétom z Nižnej. Medailovú zbierku takisto obohatili o päť cenných kovov. Najcennejší získali jeden, všetky ďalšie mali strieborný lesk. Veľkú kvalitu ukázali Oravčania hlavne v skoku do výšky. Matúš Jurina zvíťazil výkonom 135 cm medzi prípravkármi. Hneď za ním skončil druhý Pavol Jurina. Strieborný skok do výšky predviedol aj Philip Ďuriník v kategórii mladších žiakov.

Za pekné výkony pochválil nádejných atlétov z Nižnej aj Peter Horák, hlavný rozhodca a slovenský reprezentant v skoku do výšky. „Tohtoročnú sezónu hodnotím ako jednu z najúspešnejších,“ povedal tréner Ľubomír Ivan. Chlapci a dievčatá z Nižnej získali počas celého roka na majstrovstvách kraja a Slovenska dve zlaté, šesť strieborných a štyri bronzové medaily.

Výkony atlétov Nižnej

Philip Ďuriník (mladší žiaci) – 2. skok do výšky 145 cm, 2. hod kriketkou 56,73 m (osobný rekord),

Pavol Jurina (prípravka) – 2. beh na 60 m 9,10 s, 2. skok do výšky 130 cm

Matúš Jurina (prípravka) – 1. skok do výšky 135 cm (osobný rekord), 4. beh na 60 m 9,30 s

Výkony atlétov Dolného Kubína

Denis Babic (mladší žiaci) – 4. vrh guľou 8,80 m (osobný rekord),

Viviána Pajdučáková (mladšie žiačky) – 3. vrh guľou 7,57 m (osobný rekord), 10. hod kriketkou 31,67 m,

Andrej Žáčik (prípravka) – 15. beh na 600 m 2:18,53 min, 22. beh na 150 m 27,10 s,

Ema Smolková (prípravka) – 2. beh na 60 m 9,22 s (osobný rekord), 3. štafeta v behu na 4 x 60 m, 6. beh na 150 m 23,57 s (osobný rekord),

Vanesa Jurenová (prípravka) – 3. štafeta v behu na 4 x 60 m, 11. beh na 150 m 25,32 s (osobný rekord), 15. skok do diaľky 333 cm

Zuzana Katreniaková (prípravka) – 3. beh na 600 m 2:08,93 min, 24. beh na 150 m 26,93 s,

Katarína Sedliaková (prípravka) – 3. štafeta v behu na 4 x 60 m, 17. beh na 600 m 2:28,11 min, 30. skok do diaľky 246 cm,

Lea Sršňová (prípravka) – 1. hod kriketkou 38,88 m (osobný rekord), 3. štafeta v behu na 4 x 60 m

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.