Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

Chlebnická šnúra bez prehry skončila

Futbalisti Oravskej Jasenice konečne zvíťazili. Naposledy vyhrali v treťom kole.

Oravská Jasenica sa tešila z druhého víťazstva v sezóne.(Zdroj: TOMÁŠ FERENČÍK)

Demänová – Chlebnice 3:0 (1:0)

Doposiaľ neporazené oravské mužstvo začalo najhoršie ako mohlo. Už v 2. min inkasovalo z kopačky Praštiaka. V 15. min mali Chlebnice najlepšiu šancu na vyrovnanie. Rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si postavil Marek Bakoš, ale trestuhodne jedenástku zahodil. Týmto akoby si hostia urazili šťastenu. V ostatnom priebehu sa snažili streliť gól, no nebolo im súdené. Demänová pridala po zmene strán v 58. a 60. min dva ďalšie zásahy a o víťazovi nebolo pochýb. Hostia tak zaznamenali prvú prehru v prebiehajúcej sezóne. MILAN HVOLKA

Zostava: Michalka – Suľa, Kuhajda, Petričiak (70. Štrbavý), I. Oršuliak, M. Oršuliak, L. Bakoš, Marek Bakoš, Gerát (84. Červeň), Žákovič, Michal Bakoš (61. P. Bakoš)

ŽK: Marek Bakoš

T. Štiavnička – Nižná 4:1 (1:1)

Gól: Zboroň (z 11 m)

Prvú šancu si vytvorili v 12. min domáci futbalisti. Brčák vyrazil na roh, z ktorého padol otvárací gól. Dušan Kliment nešťastne tečoval loptu do vlastnej brány. V 26. min bol v šestnástke nedovolene zastavený Zboroň a rozhodca odpískal jedenástku. Sám faulovaný ju bezpečne premenil. Tak aj skončil prvý polčas.

Po zmene strán padli tri góly a všetky do siete Nižnej. V 53. min mali domáci aj šťastie, keď sa lopta dokotúľa od tyčky tesne za bránkovú čiaru. V 60. min stálo šťastie pri hosťoch. Priamy kop skončil na žrdi. Domáci tlak silnel. O šesť minút sa snažil domáci útočník prelobovať Brčáka, ale gólom to neskončilo. V 67. min už Štiavnička skórovala. Center z 25 m skončil na počudovanie všetkých v sieti. Nižná potom vrhla všetky sily do útoku, no pribrzdilo ju vylúčenie Zboroňa. V 75. min sa po druhej žltej karte porúčal predčasne pod sprchy. V 88. min pečatilo domáce mužstvo víťazstvo 4:1. Presadil sa hrajúci tréner Rataj. ĽUBOŠ ŠELING

Zostava: Brčák – Vajdečka, Chladný, Pňaček, Kliment, Daňa, Lajčin, Zboroň, Tomaga (46. Rošťák), Pikna, Šeling (21. Zaťko)

ČK: Zboroň (po 2 ŽK)

Žabokreky – Bobrov 3:1 (0:1)

Gól: Kasan

V obojstranne výbornom zápase pocítili Hornooravci v druhom polčase rozhodcovskú krivdu. V prvom polčase hostia herne dominovali. V 20. min Patrik Kapičák vysunul do voľného priestoru Rastislava Jagnešáka a jeho spätnú prihrávku zužitkoval na prvý gól Michal Kasan. Do prestávky Bobrovčania rozumnou hrou udržiavali vedúci stav, aj keď domáci mali mierny tlak. Brankár Jadroň si však dobrými zákrokmi udržal čisté konto.

Po zmene strán sa hostia zbytočne stiahli do obrany a nahrávali tak rozhodcom na možnosti pískať priame kopy v okolí šestnástky. V 58. min sa Žabokrekám podarilo vyrovnať. Z dorážky skóroval Štefanides. O sedem minút prišla proti hosťom jedenástka, ktorá skutočne nebola. Gálik ju bezpečne premenil. Potom sa ocitli v šanciach aj hostia, no Kapičák a Bugaj ich nevyužili. V 81. min odpískal rozhodca ďalší pokutový kop proti Bobrovu. Gálik sa opäť nemýlil a stanovil tak konečné skóre. IGNÁC HRKEĽ

Zostava: Jadroň – Kramarčík, Rehm, Švába, Vnučák, Kurtulík, Jagnešák, Kasan, Gužiňák, Kapičák (86. Kružel), Kapičák (46. Bugaj), ŽK: Rehm, Švába, Kurtulík

Or. Jasenica – Kláštor p. Zn. 2:1 (1:0)

Góly: Feranec, S. Polák

Domáci futbalisti chceli v tomto zápase konečne vyhrať. Začali aktívne. Mali sériu rohových kopov, ale na vytúžený gól si museli počkať do záveru prvého polčasu. Zo skrumáže sa z rohu presadil Juraj Feranec.

Po obrátke začali lepšie hostia. Vytvorili si tlak, ktorý našťastie domáce mužstvo ustálo bez inkasovaného gólu. Jaseničania postupne vyrovnali hru a podarilo sa im pridať upokojujúci gól. Opäť po rohu sa zo skrumáže presadil Stanislav Polák. Futbalistom Kláštora pod Znievom sa síce v závere podarilo znížiť, no domáci už víťazstvo ustrážili. Na tri body čakali od tretieho kola. MARTIN GRAŇÁK

Zostava: Grácik – Kaprálik, Madleňák, Kosmeľ, S. Polák, M. Polák, Feranec, Zelnický (74. S. Kavoň), Maslaňák (78. Puvák), Binek, Ončák (67. Graňák)

14. Dúbrava 11 1 2 8 7:27 5

Ostatné výsledky: Švošov – Bešeňová 3:3, Martin B – Dúbrava 3:0, Pribylina – Palúdzka 0:2