Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Prvá prehra prišla až v deviatom zápase

Domáci futbalisti odohrali počas uplynulého týždňa dva majstrovské zápasy.

Námestovčania (v žlto-čiernych dresoch)prekvapujúco doma prehrali proti Lučencu.Námestovčania (v žlto-čiernych dresoch)prekvapujúco doma prehrali proti Lučencu. (Zdroj: MILAN ŠVÁBA)

Námestovo – Lučenec 1:2 (1:0)

Góly: Trabalík – Rutkaj 2

Po výbornom výkone na pôde silného Makova čakal na rozbehnutých Námestovčanov papierovo slabší súper z Novohradu. Už v 7. min zastavil obranca súpera Kurtulíka len za cenu faulu. Lopta zo Simanovho priameho kopu sa odrazila k Trabalíkovi, ktorý ju pravačkou poslal do šibenice. Nikto z prítomných by si v tej chvíli nepomyslel, že to bude jediný presný zásah domácich v tomto stretnutí. Zvlášť, keď sa o chvíľu, po Jaššovom vysunutí ocitol v čistej šanci Gelčinský, no zoči-voči brankárovi neuspel. Potom dvakrát pohrozili hostia. Čiernik zachránil v poslednej chvíli sklzom a priamy kop z 20 m vytlačil Smataník na roh. Nasledujúce minúty priniesli zväčša hru medzi šestnástkami. Žltočierni nedokázali prekonať modrý obranný val. Hráči Lučenca naopak hrali rýchlo, v pohybe, s dlhými pasmi na rýchlych útočníkov Máča a Matúšku. Záver prvej časti patril domácim. Vynútili si prevahu, ktorá vyvrcholila peknou kombináciou medzi Jurkym a Kurtulíkom, ktorého center napálil Trabalík z voleja tesne vedľa šibenice. Aj po prestávke začali Námestovčania aktívne, do šance sa dostal Jurky, no nepochodil. V 55. min sa nešťastne zrazili hlavami Siman s Fajčíkom a obaja museli so zranením opustiť trávnik. Tento moment výrazne ovplyvnil priebeh hry. Hornooravcom sa rozpadol stred poľa a súper vycítil príležitosť. V 76. min využil striedajúci Rutkaj nedorozumenie Habiňáka so Smataníkom a do prázdnej brány vyrovnal na 1:1. Strapáčovi zverenci opäť zdvihli hlavy, no tentoraz sa od nich odklonila aj šťastena. Po peknej akcii Jurkyho s Kubicom trafil Kurtulík len ľavú žrď. Podobne skončila aj Trabalíkova strela a odrazenú loptu poslal Kubica v páde nad prázdnu bránu. Ako to už v takýchto dueloch býva, v čase drvivého tlaku MŠK prišiel posledný brejk Lučenca. Rutkaj prenikol stredom domácej obrany a druhým gólom zabezpečil hosťom tri drahocenné body. Domáci tak nečakane utrpeli prvú prehru, keď doplatili na nepremenené šance. JÁN SALAJ

Zostava: Smataník – Habiňák, Michal Čiernik, Siman (54. Kubica), Kurtulík, Snovák, Gelčinský, Jurky, Trabalík, Kasan, Jaššo,

ŽK: Siman, Trabalík, Jaššo

Predohrávka 15. kola

Makov – Námestovo 1:4 (1:2)

Góly: Jurky, Siman (z 11 m), Trabalík, Gelčinský

Zostava: Smataník – Habiňák, Michal Čiernik, Siman, Kurtulík (88. Železňák), Snovák, Gelčinský (90. Košút), Trabalík, Kubica (82. Juráň), Jaššo

16. Pohronie B 9 0 0 9 13:32 0

Ostatné výsledky: Žarnovica – Bytča 3:2, Detva – L. Štiavnica 3:1, Čadca – Pohronie B 2:1, Nová Baňa – Makov 0:1, Podbrezová B – Kalinovo 1:2, Kremnička – Krásno nad Kysucou 2:1, L. Hrádok – Martin 0:0

Predohrávky 15. kola: Pohronie B – Martin 1:4, L. Štiavnica – Kalinovo 1:2, Bytča – Krásno nad Kysucou 0:3, Lučenec – Kremnička 1:2, Žarnovica – Podbrezová B 4:1, Detva – L. Hrádok 0:4, Čadca – Nová Baňa 1:0

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?