Tvrdošínski futbalisti prehrali aj druhé oravské derby.

Chlebnice žijú futbalom. Hráčom sa darí a na tribúny chodí čoraz viac ľudí.Chlebnice žijú futbalom. Hráčom sa darí a na tribúny chodí čoraz viac ľudí. (Zdroj: AUTOR)

ŠTVRTÁ LIGA

Tvrdošín – Trstená 0:1 (0:0)

Gól: vlastný Jaroslav Hradský

Derby zápas nemá nikdy favorita, čo sa potvrdilo aj v tomto prípade. Mužstvám sa nedarila kombinácia a vyložené šance sa rodili len veľmi ťažko. O jednu, dve ich mali viac Tvrdošínčania, ale v koncovke boli bezzubí. Hostia sa spoliehali najmä na pozornú obranu. V 62. min sa im podarilo dokonca streliť aj víťazný gól. Center striedajúceho Tomčíka sa odrazil od chrbta Jaroslava Hradského a skončil v sieti. Záverečná snaha domácich už vyrovnanie nepriniesla. Pre trénera Tvrdošína je výsledok veľkým sklamaním. Jeho zverenci si musia uvedomiť, či chcú hrať futbal. PETER MACHUNKA

Zostava domácich: Machunka – Hradský, Šikyňa, Gálik, Horecký, Palider (67. Grman), Jendrišek, Švikruha (59. Križan), Sirota, Trnovec, Schweiner (84. Bukový)

Zostava hostí: Smieška – Bulla, Zaťko, Macko, Letaši (37. P. Vittek), Jagnešák, Šurina, Buška, Machajda, Zboja (61. Tomčík), Lejko, ŽK: Šikyňa – Šurina, Buška, Lejko, Tomčík

K. N. Mesto – Or. Veselé 0:1 (0:1)

Gól: Pisarčík

Prvý polčas ponúkol obojstranne dobrý futbal. Domáci si vypracovali jednu dobrú príležitosť na skórovanie, hostia tri. Gólom skončila až tretia, keď v 45. min trafil nechytateľne Martin Pisarčík. Druhý polčas mali platonickú prevahu Kysučania, no do vyloženej šance sa nedostali. Bol to tlak len po šestnástku. Pri tlaku domácich mohli hostia pridať druhý gól. V úniku sa ale nepresadil Vladimír Škuta. Hosťujúci Tatran tak zažíva vynikajúci vstup do sezóny. Stále je bez prehry. DUŠAN REJDUGA

Zostava: Machovič – Matej Stašák, Feranec (89. Michal Stašák), Struhár, Burzík, M. Kumor, Hojo, Kurtulík, Pisarčík (87. Ociepka), Pňaček, Škuta (90. Šefčík)

14. Bytčica 5 0 0 5 0:16 0

Ostatné výsledky: Staškov – Černová 4:2, Z. Poruba – Vrútky 1:1, Stráža – Diviaky 3:2, Belá-Dulice – Rosina 5:0, Stráňavy – Bytčica 3:0

PIATA LIGA

Bešeňová – Bobrov 2:2 (2:2)

Góly: Gužiňák 2

Hostia chceli odčiniť prehru z predošlého kola proti Nižnej. Tomu nasvedčovala aj taktika. Hrali otvorenú hru, pritlačili domácich, no zabrzdil ich gól v 8. min z prísne nariadenej jedenástky. Premenil ju Vyšný. Oravčanom sa podarilo vyrovnať už o 12 minút. Jagnešák posadil priamy kop na hlavu Gužiňáka a ten už nemal problém dostať loptu do siete. Krátko nato Bešeňová opäť viedla. Chyby obrany hostí potrestal druhým gólom Vyšný. Vedenie domácich trvalo iba dve minúty. Bobrovčania predviedli peknú akciu. Na začiatku bola individuálna akcia Kasana s gólovou koncovkou Gužiňáka.

V druhom polčase hostia hru kontrolovali. Domáci futbalisti sa snažili o nakopávané lopty, ale vo vzduchu kraľoval brankár Jadroň. Oravské mužstvo strelilo vytúžený vedúci gól, ale radosť Kapičákovi vzal čiarový rozhodca. Nepochopiteľne odmával ofsajd. Hrdinom zápasom sa mohol stať Gužiňák. Hetrik mu zobral v 85. min obranca, ktorý vykopol loptu z bránkovej čiary. Bobrovčania predviedli bojovný obetavý výkon a prehru z minulého kola tak odčinili aspoň bodom. ANTON GROBARČÍK

Zostava: Jadroň – Švába, Rehm, Korman, Kramarčík (83. Kurják), Kurtulík, Jagnešák, Gužiňák (90. M. Bodorík), Kasan, Kružel (70. Kapičák), Vnučák

ŽK: Jadroň, Švába, Vnučák

Or. Jasenica – Palúdzka 1:1 (1:1)

Gól: Feranec

Domáci futbalisti odohrali opäť smolný zápas. V 20. min zahodil jedenástku Peter Binek, o pár minút trafil spojnicu Juraj Feranec a miesto v sieti si nenašla ani výborná strela Daniela Kosmeľa. V 30. min sa fanúšikovia konečne dočkali. Nádherne do vinkľa sa trafil Juraj Feranec. Palúdzka mala v prvom polčase jedinú príležitosť, ktorú aj využila. Udrela v 45. min z rýchleho brejku.

Celý druhý polčas sa niesol v enormnej snahe domácich streliť vytúžený gól. Hostia sa len bránili. Hráči Oravskej Jasenici zahrávali veľa štandardných situácii, mali aj vyložené šance, no gólu sa nedočkali. MARTIN GRAŇÁK

Zostava: Florek – Kaprálik, Madleňák, Kosmeľ, S. Polák, M. Polák, Feranec, E. Polák (56. Maslaňák), S. Kavoň (75. K. Farský), Binek, Prielomek

ŽK: M. Polák

Nižná – Kláštor p. Znievom 1:0 (1:0)

Gól: Šeling

Nižňania nastúpili na zápas s jasným cieľom – vyhrať stretnutie na domácej pôde. Už v 7. min skúsil z dvadsiatich metrov Lajčin, strelu však vyrazil brankár. O päť minút vybojoval obetavo na polke ihriska Kliment, mieril na Zboroňa, ktorý loptu posunul Šelingovi a ten nekompromisne skóroval. Osvedčenú spoluprácu znovu vyskúšal Šeling so Zboroňom. Chlapci našli Piknu, ale lopta opäť skončila len u brankára. V 27. min z pravej strany potiahol Pňaček, no Zboroň hlavou míňa, čo sa opakovalo aj o päť minút neskôr. Do druhej polovice nastúpili iniciatívnejšie hostia, no ich útočník stroskotal na dobre hrajúcej domácej obrane. Táto prevaha trvala len desať minút. Potom znovu vzali loptu na kopačky hráči Nižnej a snažili sa streliť upokojujúci druhý gól, čo sa však do záverečného hvizdu nepodarilo. Po výbornom výkone tak Nižná splnila predzápasový cieľ. ĽUBOŠ ŠELING

Zostava: Brčák – Vajdečka, Zaťko, Kliment, Pňaček, Daňa, Zboroň, Vittek (65. Tomaga), Lajčin (79. Bažík), Šeling, Pikna (89. Kulošťák), ŽK: Zaťko, Šeling

Dúbrava – Chlebnice 1:7 (1:4)

Góly: L. Bakoš 3, M. Bakoš, M. Mudroň, Zrnčík, Štrbavý

Už v 2. min sa domáci ujali vedenia. Chlebničania otočili na 1:2, vďaka dvom gólom Lukáša Bakoša. Hostia naďalej pokračovali v dobrom výkone a do prestávky pridali ešte dva góly. Do streleckej listiny sa zapísali Marek Bakoš a Martin Mudroň.

Po zmene strán hostia pokračovali v streleckej hitparáde. V 53. min zvýšil na 5:1 Patrik Zrnčík. Domáci si dali v 77. min vlastný gól. V nadstavenom čase hostia pečatili na 1:7, vďaka gólu Štrbavého. Hráči Chlebníc sa vezú na víťaznej vlne. Ešte neokúsili trpkosť prehry. MICHAL ORŠULIAK

Zostava: Michalka – Suľa, M. Oršuliak, L. Bakoš, T. Mudroň (73. I. Oršuliak), Zrnčík (87. Červeň), M. Bakoš, Gerát, Strapec, Sklárčik (81. Štrbavý), M. Mudroň

14. Švošov 5 1 0 4 8:19 3

Ostatné výsledky: Švošov – Demänová 3:0, Martin B – Pribylina 5:2, T. Štiavnička – Žabokreky 4:1