Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Proti Popradu prišla prvá prehra

Tretí domáci zápas už dolnokubínski futbalisti nedotiahli do víťazného konca.

Dolnokubínski futbalisti (v modro-čiernych dresoch) sa proti Popradu gólovo nepresadili.Dolnokubínski futbalisti (v modro-čiernych dresoch) sa proti Popradu gólovo nepresadili. (Zdroj: MAPA)

Dolný Kubín – Poprad 0:2 (0:0)

Góly: 68. Ujčík, 80. Strňo

Dolnokubínski futbalisti odohrali už tretí zápas pred vlastnými fanúšikmi. Po oťukávacej päťminútovke mali prvú šancu domáci, keď strela Saniho z uhla išla do bočnej siete. Po tomto momente, aj keď sa hralo vo svižnom tempe, sa šance rodili zriedka. Domáce mužstvo pohrozilo až v 25. min, keď center Kotoru odvracal v poslednej chvíli obranca pred dobiehajúcim Sanim. O sedem minút zaútočili aj hostia, keď strelu Zápotoku musel Sakar vyrážať efektným zákrokom. V ostatných minútach prvého polčasu ešte nebezpečne vystrelili Laura a Kotora. V oboch prípadoch išla lopta nad bránu.

SkryťVypnúť reklamu

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci a v 48. min mal obrovskú šancu Sani, ktorého spätnou prihrávkou našiel Ferenčík, ale jeho zakončenie zneškodnil reflexívne brankár nohami. V 52. min hlavičkoval vo výhodnej pozícii Otruba, ale lopta išla tesne vedľa brány. V 68. min sa hostia ujali vedenia, keď prakticky z prvej šance v druhom polčase skórovali. Po centri z pravej strany hlavou otvoril skóre Ujčík, bývalý hráč Dolného Kubína. V 70. min mohol vyrovnať Otruba, ale lopta z jeho hlavy po centri od Kutlíka trafila iba žrď hosťujúcej brány. V 80. min pridali hostia do otvorenej obrany domácich druhý a rozhodujúci gól, keď po rýchlom brejku zakončil Streňo do opustenej brány. O šesť minúť mohli Popradčania pridať tretí gól po vymyslenej penalte od rozhodcu, ale Sakar jedenástku vyrazil. Hostia svojou skúsenosťou už domácich nepustili do žiadneho tlaku a tak si odvážajú tri body z Dolného Kubína. ĽUBO MILAN

Zostava: Sakar – Sopúch, Kutlík, Laura, Drengubiak, Kotora (79. Bugan), Kmeť, Otruba, Milutinovič, Ferenčík (74. Čučka), Sani (67. Chromek)

12. Rim. Sobota 3 0 0 3 0:8 0

Ostatné výsledky: Prešov – L. Mikuláš 1:1, Zvolen – Rim. Sobota 3:0, Bardejov – Lokomotíva Košice 4:3, Teplička nad Váhom – Haniska 1:1, VSS Košice – S. N. Ves 1:0