Streda, 15. august, 2018 | Meniny má Marcela

Chlebnice sa radujú z prvej výhry v krajskej súťaži

Gólovú kanonádu predviedli futbalisti Tvrdošína v Černovej.

Futbalisti Chlebníc (v bielych dresoch) išli za prvým víťazstvom v piatej lige nebojácne.(Zdroj: TOMÁŠ FERENČÍK)

Uplynulý víkend sa v štvrtej a piatej ligy konali dve oravské derby stretnutia. V oboch prípadoch sa tešili domáce tímy. Zlý štart do sezóny zažívajú v Trstenej, Oravskej Jasenici a spokojní s jedným bodom nemôžu byť ani v Nižnej.

ŠTVRTÁ LIGA

Černová – Tvrdošín 2:6 (0:2)

Góly: Švikruha 2, Sirota 2, Schweiner, Jendrišek

Oravské mužstvo cestovalo na horúcu liptovskú pôdu s cieľom získať tri body. Po perfektnom výkone sa mu to aj podarilo. Úvodných 15 minút bol z oboch strán opatrných, no v ďalšom priebehu mali jednoznačnú prevahu Tvrdošínčania. V strede poľa hýrili aktivitou Jendrišek s Paliderom a po krídlach výborne zbiehali Horecký a Schweiner. V 26. min sa hostia tešili predčasne z gólu, keď z nepochopiteľných príčin ho Švikruhovi neuznal rozhodca. Útočník jeho kvalít si to vynahradil individuálnou akciou o dve minúty a bolo 0:1. Do prestávky sa ešte presadil dobre hrajúci Sirota.

Druhý polčas mali oravskí futbalisti hru pevne na kopačkách. Hneď v 47. min pridali tretí gól, keď sa nádherne trafil Schweiner. Gólový festival pokračoval presnými zásahmi Sirotu, Jendriška a Švikruhu. Trénera mrzia dva inkasované góly, ktoré padli za stavu 0:5 a potom 1:6. Divákom sa však futbal musel páčiť. Hostia predviedli veľmi dobrú hru a patrí im pochvala. PETER MACHUNKA

Zostava: Machunka – Reguly, Hradský, Šikyňa, Gálik, Horecký, Palider, Jendrišek, Schweiner (72. Križan), Švikruha, Sirota

Or. Veselé – Trstená 3:0 (0:0)

Góly: Burzík, Škuta, Struhár

Hostia prišli s taktikou pozorne brániť, ktorá im v prvom polčase fungovala. Domáci mali asi päť vyložených šancí, ale Trstenú podržal brankár Smieška. Hneď na začiatku druhého dejstva sa podarilo domácim skórovať. Presadil sa Burzík. Od tohto momentu boli pánom na ihrisku iba futbalisti Tatranu. Pridali ešte dva góly, no mohlo ich byť viac. V 71. min sa trafil Škuta a na konečných 3:0 uzavrel Struhár. Hostia mali v zápase len tri strelecké pokusy. DUŠAN REJDUGA

Zostava domácich: Machovič – Hojo, Feranec, Struhár, Burzík, M. Kumor, Gočal (70. Ociepka), Kurtulík, Pisarčík, Ďurica (87. Ganobčík), Škuta (89. Hoti)

Zostava hostí: Smieška – Bulla, P. Vittek, Macko, Letaši, Jagnešák, Šurina, Buška, Zboroň, D. Tomčík (70. Zboja), Lejko

14. Vrútky 2 0 0 2 0:9 0

Ostatné výsledky: Vrútky – Belá-Dulice 0:3, Stráňavy – Staškov 3:2, Bytčica – Stráža 0:4, Rosina – K. N. Mesto 1:2, Diviaky – Z. Poruba 1:0

PIATA LIGA

Chlebnice – Bobrov 2:0 (1:0)

Góly: Zrnčík 2

Oravské derby pritiahlo na tribúny početnú divácku kulisu, ktorá dodala zápasu veľmi dobrú atmosféru. Stretnutie malo špecifickú príchuť pre Patrika Zrnčíka. Pred sezónou prišiel do Chlebníc práve z Bobrova. Od začiatku sa hral kvalitný duel, v ktorom mali viac z hry domáci futbalisti. Bobrovčania boli takisto v útoku nebezpeční, no obrana s brankárom Michalkom fungovala výborne. Skvelí fanúšikovia si zakričali gól v 36. min, keď sa po štandardnej situácii najlepšie v skrumáži zorientoval Patrik Zrnčík. Po zmene strán sa naďalej hral výborný futbal, ktorý sa musel páčiť. Aktívnejší boli hráči Chlebníc a dočkali sa druhého gólu. V 56. min sa druhýkrát v zápase presadil Patrik Zrnčík. Do konca zápasu boli šance na oboch stranách, ale brankári už loptu za chrbát nepustili. Pre Chlebnice je to historicky prvé víťazstvo v piatej lige. ZDENO NÁKAČKA

Zostava domácich: Michalka – Spišiak, Kuhajda, Suľa, M. Oršuliak, L. Bakoš, Mudroň (86. Petričiak), Zrnčík, Marek Bakoš, P. Bakoš, Michal Bakoš (76. Strapec)

Zostava hostí: Jadroň – Švába, Rehm, Kramarčík, Vnučák, Jagnešák, Gužiňák, Kasan, Jendreas (46. M. Bodorík), Kurtulík (87. Kurják), Kapičák (79. Maťuga)

ČK: P. Bakoš (po 2 ŽK)

Žabokreky – Or. Jasenica 2:1 (1:0)

Gól: Kosmeľ

Oravské mužstvo prehralo aj druhý jesenný zápas, no hrou súpera jasne prevýšilo. Jediným problémom bolo nepremieňanie gólových tutoviek. Domáci mali minimum šancí, ale v koncovke boli o mnoho efektívnejší. Do vedenia išli v 21. min a druhý pridali z v 62. min z pokutového kopu. O päť minút sa prezentoval utešenou strelou spoza šestnástky hrajúci tréner Daniel Kosmeľ a bolo 2:1. Jaseničania mali ešte príležitosti na vyrovnanie, ale zakončenie bolo v tomto zápase veľkou slabinou. Presadiť sa mohol aj navrátilec Vladimír Farský, ale ani on nedokázal vyzrieť na domáceho gólmana. MARTIN GRAŇÁK

Zostava: Florek – Kaprálik, Mário Madleňák, Kosmeľ, K. Farský, S. Polák, M. Polák, Maslaňák (64. Zelnický), Bakoš, E. Graňák (79. Matúš Trabalík), V. Farský

ŽK: Florek, Kosmeľ

Palúdzka – Nižná 2:0 (0:0)

Počas celého zápasu boli aktívnejší domáci futbalisti. V 18. min si vypracovali prvú príležitosť, ale nepremenili ju. O pár minút mali ďalšiu, ktorú však zlikvidoval Brčák. Do konca prvého polčasu mala Palúdzka ešte jednu nebezpečnú strelu, išla tesne nad bránu. Nižná nemala za 45 minút ani jednu vyloženú šancu.

Po zmene strán pokračovala prevaha domácich. Gól visel vo vzduchu. Bezgólový stav držali hostia len zásluhou brankára Brčáka. Zlikvidovali tri gólové šance, no v 73. min už nemal nárok. Palúdzka zaslúžene strelila vedúci gól po umiestnenej strele. Až v 78. min hostia prvýkrát vystrelili na bránu. Zboroňov pokus brankár vyrazil na roh. Druhý gól domácich prišiel v 83. min, kedy sa po samostatnom úniku presadil Trnovský. V závere mal ten istý hráč ďalší gól na kopačke, no na dobre chytajúceho Brčáka nevyzrel. Tri body zaslúžene ostali doma. ANDREJ BRČÁK

Zostava: Brčák – Zboja, Vajdečka, Chladný, Pňaček, Daňa, Zboroň, Tomaga (76. Bažík), Pikna, Zaťko (61. L. Vittek), Šeling

14. Švošov 2 0 0 2 1:7 0

Ostatné výsledky: T. Štiavnička – Martin B 3:1, Demänová – Dúbrava 3:0, Kláštor pod Znievom – Švošov 3:0, Pribylina – Bešeňová 2:2

Prečítajte si tiež:Chlebnice žijú futbalom

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €