Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Kaššay a Belopotočanová sa merali s európskou špičkou

Slovenské družstvo juniorov dosiahlo najlepšie umiestnenie za ostatných 13 rokov.

Katarína Belopotočanová má iba 15 rokov, no už súťažila medzi juniorkami.Katarína Belopotočanová má iba 15 rokov, no už súťažila medzi juniorkami. (Zdroj: ARCHÍV PODUJATIA)

BRATISLAVA. Zimný štadión Ondreja Nepelu bol do nedele 19. júla dejiskom majstrovstiev Európy kadetov a junio-rov v stolnom tenise. V drese slovenskej reprezentácie sa predstavili aj Katarína Belopotočanová z Tvrdošína a Andrej Kaššay z Námestova. Obaja súťažili v juniorskej kategórii.

Chlapci urobili skvelý výsledok

V súťaži družstiev sa viac darilo chlapcom, ktorí skončili na slušnom deviatom mieste. Ide o najlepšie umiestnenie juniorov za ostatných 13 rokov. Andrej Kaššay spočiatku veľa príležitostí nedostával. Nastúpil až v zápasoch o konečné umiestnenie. Prvé dve stretnutia prehral, no na tretí pokus proti anglickému reprezentantovi Savillovi sa tešil z víťazstva. Pre Slovákov táto výhra nakoniec znamenala tretí bod a istotu deviateho miesta. „Tréner mi veril, že urobím bod,“ hovorí talentovaný Námestovčan. „Boli to však strašné nervy. Dávno som nehral zápas s takými emóciami.“ Poriadna dráma vyvrcholila až do päťsetovej bitky, kde už jedna loptička delila Andreja Kaššaya od prehry. Ukázal však veľkú psychickú odolnosť a vyhral piaty set v pomere 15:13.

Andrej Kaššay

Juniorky aj s Katarínou Belopotočanovou obsadili konečnú 27. priečku. Oravská stolnotenistka odohrala celkovo deväť duelov s bilanciou šesť víťazstiev a tri prehry. Vzhľadom na to, že má iba 15 rokov, je to skvelá bilancia a veľký prísľub do budúcnosti. Nastupovali proti nej staršie hráčky.

Sú to veľké skúsenosti

Oravskí stolnotenisti si spolu zahrali v miešaných štvorhrách. Vypadli však hneď v prvom kole, keď nestačili na španielsky pár.

V súťaži jednotlivcov sa predstavil iba Andrej Kaššay. V predkole prešiel cez Bulhara Yaneva výhrou 4:1. Potom však o postup medzi najlepších 64 stolnotenistov prehral 1:4 s Luxemburčanom Mladenovičom.

Poslednou súťažou, kde mohli ešte oravské talenty zažiariť medzi európskou špičkou, boli štvorhry. Andrej Kaššay vytvoril dvojicu s Adamom Bratom a Katarína Belopotočanová s Dášou Šinkárovou. Púť oboch párov turnajovým pavúkom skončila už prvom kole.

„Teší ma hlavne deviate miesto v súťaži družstiev, ktoré od nás nikto nečakal,“ hodnotí majstrovstvá 17-ročný stolnotenista z Námestova. „Naposledy som zažil atmosféru takéhoto podujatia pred troma rokmi ešte ako kadet. Sú to veľké skúsenosti.“

Juniorky

Základná skupina: Slovensko – Arménsko 3:0 (Belopotočanová – Yeghwzaryan 3:0), Slovensko – Ukrajina 0:3 (Belopotočanová – Kuziuk 1:3), Slovensko – Bielorusko 0:3 (Belopotočanová – Trigolos 0:3), Slovensko – Dánsko 1:3 (Belopotočanová – Egeholt 3:2), skupina o umiestnenie: Slovensko – Fínsko 2:3 (Belopotočanová nehrala), Nórsko – Slovensko 1:3 (Belopotočanová – Doval 3:1, Belopotočanová – Carlsen 3:2), Slovensko – Arménsko 3:1 (Belopotočanová nehrala), Rakúsko – Slovensko 3:1 (Mischek – Belopotočanová 3:0), o 27. miesto: Slovensko – Grécko 3:1 (Belopotočanová – Sofra 3:2, Belopotočanová – Chazilygeroudi 3:1)

Juniori

Základná skupina: Švédsko – Slovensko 3:0 (Kaššay nenastúpil), Slovensko – Dánsko 3:1 (Kaššay nenastúpil), Nemecko – Slovensko 3:0 (Kaššay nenastúpil), baráž: Rumunsko – Slovensko 2:3 (Kaššay nenastúpil), osemfinále: Slovensko – Slovinsko 0:3 (Kaššay nenastúpil),o 9. a 16. miesto: Chorvátsko – Slovensko 2:3, Belgicko – Slovensko 2:3 (Cnudde – Kaššay 3:1), o 9. miesto: Anglicko – Slovensko 1:3 (Kaššay – Jarvis 0:3, Savill – Kaššay 2:3)

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  6. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  10. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.