Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Námestovo sa so súperom nemaznalo

Oravské futbalové kluby odohrali v rámci zimnej prípravy ďalšie zápasy.

Juraj Siman (vľavo) prispel k hladkému víťazstvu Námestova hetrikom.(Zdroj: MILAN ŠVÁBA)

Martin - Dolný Kubín 1:1 (1:0)

Gól: Pagnozzi

Úvodnú šancu zápasu mali hostia. Ku koncovke sa dostal Pantone, no brankár končekmi prstov vyrazil loptu na roh. Postupne sa osmelili aj domáci futbalisti. Po peknej krídelnej akcii a vyšachovaní hosťujúcej obrany sa ujali aj vedenia. Ešte do polčasu sa snažili Dolnokubínčania urobiť niečo s nepriaznivým výsledkom. Nepodarilo sa, no v aktívnej hre pokračovali aj po prestávke. Hrozili hlavne zo štandardných situácií. Najväčšiu šancu mal Laura, keď v sám pred brankárom trafil mimo troch žrdí. V 87. min sa dočkalo oravské mužstvo zaslúženého gólu. Po centri Lauru skóroval Pagnozzi.

Zostava: Sakar - Polák, Kmeť, Sopúch, Murín, Otruba, Jurky, Alinovi, Laura, Pagnozzi, Pantone, striedal: Carlino

Námestovo - Čierne 7:1 (3:0)

Góly: J. Siman 3, P. Kapičák 2, Ma. Čiernik, Mišánik

Už v 7. min poslal hosťujúcemu brankárovi utešený gólový pozdrav z diaľky Čiernik. O päť minút neskôr posunul Kurtulík loptu voľnému Mišánikovi a ten poľahky skóroval. Výborný začiatok MŠK podčiarkol Siman. Dobre si nabehol na Jagnešákovu prihrávku a upravil na 3:0. Do polčasu dal ešte o sebe dvakrát vedieť Kurtulík. Najprv mieri prudko k ľavej žrdi, no gólman Čierneho bol pozorný. Po polhodine hrala s ním opačná žrď, ktorá zabránila lopte vojsť do brány.

Záver prvého dejstva a úvodná štvrťhodina toho druhého sa niesli v pokojnom medzišestnástkovom duchu. Potom spustili hostitelia opäť svoj ofenzívny uragán. Obrana zeleno-žltých musela byť stále v strehu, no i tak nezabránila rodiacej sa vysokej prehre.

V 60. min našiel Siman nabiehajúceho Kapičáka. Po jeho pohodlnom zakončení videli diváci loptu štvrtýkrát za bránkovou čiarou. Drobná korekcia priebežného stavu sa Kysučanom podarila v 67. min. Hneď po rozohrávke predviedol expresný prienik do pokutového územia Stašiniak. Tam sa ukážkovo zorientoval Siman a rutinérsky zvýšil na 5:1.

Rozbehnutí Námestovčania naďalej zamestnávali zadné rady súpera. V 72. min premenil kolmú prihrávku na svoj druhý presný zásah Kapičák. Onedlho mohol tento striedajúci útočník MŠK dosiahnuť hetrik, no zblízka mieril len do tyče. To sa podarilo v 80. min Simanovi po biliardovej akcii so Stašiniakom. Hŕstke prítomných divákov sa zápas musel páčiť.

Zostava: Smataník - Šmiheľ, L. Korman, Habiňák, Ma. Čiernik - Jaššo - P. Jagnešák, S. Kurtulík, J. Siman, Stašiniak - Mišánik, striedali: Pajta (b), Mi. Kasan, P. Kapičák

Or. Veselé – Námestovo U19 4:0 (2:0)

Góly: J. Kurtulík, Škuta, M. Kumor, Michal Stašák

Do 27. min držali námestovskí dorastenci bezgólový stav. Z rohu prekvapil brankára Juraj Kurtulík, keď loptu poslal priamo z neho do brány. O tri minúty výborne zakombinovali Kurtulík s Škutom, ktorý sa z otočky nemýlil. Ďalší gól Oravského Veselého prišiel po zmene strán. V 52. min sa hlavou pod brvno presadil Kumor. Bodku za stretnutím dala spolupráca striedajúceho Mareka Mušáka a Michala Stašáka.

Zostava: Trnovský – Matej Stašák, Feranec, Kriš, Burzík, Michal Stašák, M. Kumor, J. Kurtulík, Pisarčík, Škuta, Pňaček, striedali: Marek Mušák, Miloš Mušák, Kopta

Tvrdošín – Čadca 2:0 (1:0)

Góly: Schweiner, Palider

Oravské mužstvo nastúpilo na stretnutie v oklieštenej zostave. Pre chorobu chýbali až siedmi hráči. I napriek tomu predviedli Tvrdošínčania spoľahlivý výkon. V prvom polčase ich poslal do vedenia Schweiner, ktorý výborne narazil loptu a dôrazne ju poslal do siete. Po zmene strán sa presadil Palider, keď dorazil strelu Križana.

Zostava: Machunka – Jendroľ, Hradský, Gálik, Schweiner, Križan, Bakoš, Jendrišek, Šikyňa, Palider, Gelčinský, striedal: Ťapaják

Dolný Kubín - Ružomberok U19 6:0 (2:0)

Góly: Sani 2, Otruba 2, Murín, Drengubiak

Oravské mužstvo zastihol tento zápas v dobrej forme. Súpera jasne prevýšilo. Šesťkrát rozvlnilo sieť a tri razy ešte trafilo konštrukciu brány.

Zostava: Carlino - Polák, Drengubiak, Jurky, Murín, Podolský, Otruba, Alinovi, Kliment, Sani, Pantone, striedali: Pagnozzi, Laura, Puskarčík

Tvrdošín – Ružomberok U19 3:6 (1:2)

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

V priehradnom múre sú osudy, ktoré voda dodnes nezatopila

Najväčšia a podľa najnovších údajov aj najobjemnejšia. Taká je už 65-ročná Oravská priehrada. V stavbe storočia sú mozole a osudy stoviek ľudí. Pracovali na nej ženy i muži.

NAPÍSALI NÁM

Spomínať budú pri šálke voňavej kávy. Nech sa im darí

Ľudia s hendikepom pomohli priateľom zažiť pekné chvíle v múzeu kávy.

Dobrú vodu z podzemia odčerpávajú akvaparky

Vody v najmenších prírodných prameňoch ubúda.

Martin Réway bude hrať za Dolný Kubín

Slovenský hokejista figuroval toto leto ešte v kádri Hradca Králové.

O primátorské kreslo zabojuje sedemnásť kandidátov

V Dolnom Kubíne dôjde k zmene primátora určite, Roman Matejov nekandiduje. Najviac súperov bude mať najdlhšie slúžiaci primátor v Tvrdošíne.