DOLNÝ KUBÍN. Podujatie organizované domácim Klubom bojového umenia Wing Chun Kuen Phai (WCHKP) sa konalo v telocvični Obchodnej akadémie pod vedením učiteľov Pavla Teličkina a Olega Balančuka. Na seminári sa zúčastnili viac ako dve desiatky ľudí z Čiech, Slovenska a Ukrajiny.
„Mnohí z nich už na seminári boli alebo sa zúčastňujú pravidelných ozdravných cvičení, kde sa precvičujú rovnaké alebo podobné cvičenia,“ povedal hlavný organizátor a inštruktor Miroslav Kasan. Seminár prebiehal v dvoch skupinách. Prvá bola určená pre pokročilých, druhá pre začiatočníkov.
„V praktickej časti sa zoznámili s ozdravným otužovaním sa vodou, kĺbovou gymnastikou vrátane praktík Jin-Jang, unikátnymi zostavami Čchi-Kung, chôdzou znovuzrodenia a cvičením rotácia chrbtice,“ vymenúva Kasan.
Každý mal možnosť dozvedieť sa množstvo nových a zaujímavých informácií. Seminár prebehol úspešne, dôkazom sú pozitívne názory účastníkov.
„Úspech podujatia potvrdil, že vybraný smer, aby bol Dolný Kubín centrom, kde sa budú aj naďalej organizovať ozdravné semináre v Európe, je správny,“ povedal Kasan.
Zdravotné cvičenie býva v utorky a piatky od 20.00 h v sále klubu WCHKP na Bystereckej ulici (žltá budova nad autobusovou zastávkou za mostom). Novinkou je cvičenie ZEN od pondelka do piatku medzi 8.00 h a 9.00 h.
Účastníci podujatia.
Povedali o Ozdravnom seminári
Daniel Mikeška - Čím viac seminárov absolvujem, tým viac vnímam prínos v širších súvislostiach. Po prvom seminári by som vymenoval množstvo cvikov, techník a podobne. Teraz ma však semináre vedú predovšetkým k zamysleniu sa nad sebou samým, životným štýlom a postavením človeka v prírode. Dávajú mi motiváciu a energiu do ďalšieho individuálneho rozvoja, čo považujem za najväčší prínos. Veľmi zaujímavá bola teoretická časť o vzťahu človeka k vode a práci s ňou.
Matúš Vizár - Doposiaľ každý seminár mi v intenzívnej miere ukázal, že učenie a tradícia Wing Chun mi majú čo ponúknuť. Vždy nanovo zažitá energia sa zásadne uplatní v ďalšom tréningu. Tento konkrétny dolnokubínsky seminár ma navyše priviedol k novým zdravotným otázkam týkajúcim sa vlastného tela, o ktoré sa odvtedy zaujímam a postupne ho testujem.
Šimon Meszaroš - Na seminár ma priviedla zvedavosť. Bola to pre mňa ďalšia možnosť spoznať školu WCHKP. Učiť sa praktické cvičenia a opakovať ich pod vedením učiteľov je pre prax veľmi dôležité. Je to niečo vzdialené a zároveň blízke.
Michal Habiňák - Prínosom je pochopenie dôležitosti práce a komunikácie s vlastným telom, nielen kvôli prevencii chorôb tela, ale aj mysle. Najdôležitejšia je pre mňa informácia, že sa o telo treba starať a vážiť si ho nielen ako všetko navôkol, ale ešte viac.