Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Panteri zmenili systém hry a hladko vyhrávajú

Mestská hokejbalová liga v Liptovskom Mikuláši má za sebou úvodné dve kolá nového, v poradí už 11. ročníka.

NÁMESTOVO. K skompletizovaniu prvého je ale potrebné ešte odohrať dva duely. Úspešný vstup do sezóny majú Panteri. Po veľmi dobrých výkonoch si poradili s výrazne oslabeným ostatným víťazom súťaže Cannons a aj s ďalším popredným celkom Baničným. Námestovskí Orli sa prvýkrát predstavili proti mužstvu Atour Monkey. Napriek bojovnosti naň nestačili a hladko prehrali.

1. kolo

HbK Panteri - Cannons 26:1 (4:0, 14:0, 8:1) Góly HbK Panteri: J. Migra 7, J. Pucheľ 6, L. Pavlák 4, J. Kozaňák 4, P. Graňák 3, J. Novák, P. Novák. Asistencie Hbk Panteri: L. Pavlák 6, J. Kozaňák 5, J. Pucheľ 4, J. Migra 4, P. Novák 3, M. Barienčík 2, R. Migra 2, P. Graňák 2, J. Novák. Vylúčenia: 4:1 na 2 min, 0:1 na 2+2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Zostava HbK Panteri: M. Barienčík - P. Novák, P. Graňák, J. Novák, R. Migra - J. Migra, L. Pavlák, J. Pucheľ, J. Kozaňák.

Domáci kolektív nastúpil len so štyrmi hráčmi v poli, ku ktorým sa počas tretej tretiny pridal piaty. Hostia mali za sebou dva tréningy pod vedením nového trénera Martina Hricka. Tie sa odzrkadlili na ich hernom prejave v tomto stretnutí. Aj keď hladká výhra teší, „Hrickovci“ zaujali predovšetkým hernými činnosťami. Zlepšili spôsob bránenia, zmenili zápasovú taktiku a naučili sa zodpovednejšie pristupovať k protihráčom a dôraznejšie ich napádať, aby nemali veľa času na rozohrávku a streľbu.

Nový brankár modro-bielych Marek Barienčík kryl asi sedem striel, čo je za 45 minút hry naozaj pramálo. Naopak, Námestovčania hrali kreatívnejšie a schuti si zastrieľal.

Stretnutie Green Power - HbK Orli bolo odložené. Predbežne dohodnutý náhradný termín je sobota 13. október o 12.30 h.

2. kolo

HbK Orli - Atour Monkey 3:10 (0:4, 3:4, 0:2) Góly HbK Orli: I. Galko 2, D. Bolek. Asistencie Hbk Orli: D. Bolek, M. Melicherčík. Vylúčenia: 0:1 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Zostava HbK Orli: D. Rentka - T. Iskierka, P. Janičák, D. Bolek - I. Galko, M. Melicherčík, F. Hollý, V. Glonek.

Od úvodu sa hral dynamický zápas. Šance sa striedali na oboch stranách. Žlto-čierni ani tie najväčšie nedokázali využiť a tak prišiel trest zo strany Atour Monkey, ktorý je akýmsi pokračovateľom tímu Mikuláš24.sk z uplynulej sezóny.

V druhej tretine za stavu 0:7 sa strelecky prvýkrát presadili i Námestovčania, keď nahodená loptička Galka skončila v sieti. Tento istý hráč o dve minúty nato opäť znižoval. Úspešne zakončil akciu Boleka s Melicherčíkom. Dobrú prostrednú časť hry Orlov dokumentoval aj tretí presný zásah Boleka. Jeho delovka od polovice ihriska prekvapila gólmana súpera.

Skúsenosť Liptákov sa naplno prejavila v záverečnej časti. Mladým hokejbalistom z Oravy už toho veľa nedovolil a hladké víťazstvo potvrdili ešte dvomi gólovými zápismi. Brankár Hornooravcov Rentka predviedol viacero skvelých zákrokov. Nebyť jeho, určite by prehrali vyšším rozdielom. Zverenci Jankuliaka nastúpili s dvojicou nových útočníkov - Hollým a Glonekom.

Baničné - Hbk Panteri 2:9 (0:1, 1:4, 1:4) Góly HbK Panteri: J. Kozaňák 3, P. Graňák 2, J. Pucheľ 2, J. Migra, J. Novák. Asistencie HbK Panteri: J. Pucheľ 3, J. Migra 2. Vylúčenia: 0:3 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:3. Zostava HbK Panteri: J. Kotúľ - P. Novák, J. Novák, R. Migra, D. Kroner - J. Migra, P. Graňák, J. Pucheľ, J. Kozaňák, L. Pavlák.

Kolektív hostí predviedol kompaktný výkon a naordinovaná taktika nového trénera opäť slávila úspech. Výborne sa prispôsobili tomu, čo predvádzal ich favorizovaný súper. Nastúpili s plným nasadením s jedným stiahnutým obrancom a tromi vybiehajúcimi útočníkmi. Od druhej tretiny to už bol klasický systém dvaja hráči vzadu aj vpredu.

Spočiatku sa modro-bielym nedarilo premieňať vytvorené šance, no s pribúdajúcim časom odstránili tento herný nedostatok. Rýchlymi prihrávkami prečíslovali domácich, dostávali sa do samostatných nájazdov a následne skórovali. Excelentný výkon podal Július Kotúľ, ktorý sa vrátil medzi žrde po dlhšom zranení. Panteri zodpovedne plnili pokyny trénera. V tíme panovala pohoda a dobrá atmosféra. Výsledkom toho bola zaslúžená výhra Námestovčanov. Do mužstva bez problémov zapadol i novic v obrane Dávid Kroner, pôvodne hokejista z Dolného Kubína. Treba však dodať, že Baničné má technicky vyspelé individuality, ktoré ale nenašlo účinnú protizbraň na dobre zvolenú taktiku súpera. Ten ich dokázal eliminovať i pred vlastnou bránou a nepúšťať ani k dorážkam.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji