Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Jedno jasné, no dve vydreté víťazstvá

Tenisti Nižnej sa zaskveli. Vyhrali vo všetkých troch kategóriách, v ktorých túto sezónu nastupujú.

DOLNÝ KUBÍN. Muži, dorastenci aj starší žiaci si so súpermi poradili. Najstarší celok sa v tretej triede predstavil proti rezerve Bojníc na jej dvorcoch. Juraj Bača nedal najmenšiu šancu Máriovi Šimkovi a dvakrát ho pokoril nepopulárnym kanárom. Štefan Kovaľák sa podobne nemaznal s Matejom Malíčkom a vyhral dvakrát 6:1.

Roman Žemlička napodobnil oddielového kolegu Baču a poslal Adama Hagaru s dvoma kanármi z kurtu. V súboji jednotiek to bol najvyrovnanejší tenis. Andrej Zimáň zvíťazil nad Ivanom Fábikom 6:4 a 6:3.

Vo štvorhách nezískali Bojnice ani set. Kovaľák so Žemličkom vyhnali súpera Šimka s Priehodom a podobne aj Bača s Capkom. Malíček a Hagara nemali najmenšiu šancu na úspech. Nižná zvíťazila 6:0.

Rozhodli Machunka s Jakubjakom

Dorastenci nastúpili v druhom kole proti Púchovu a v zápase musel rozhodovať až počet hier. Ten rozhodol o víťazstve Nižnej 56:42. Vo dvojhrách indisponovaného Dávida Lemona nahradil Andrej Judiak, ktorý hral súťaž prvýkrát. Bojovný výkon na súpera nestačil. Prehral 1:6 a 4:6. Juraj Machunka opäť nesklamal a pokoril dobre hrajúceho súpera hladko 6:1, 6:1. Jakub Dunčič v prvom sete bojoval hlavne sám so sebou.

V druhom sa dokázal pozbierať, keď viedol už 3:0, ale nedokázal to dotiahnuť do úspešného konca a prehral 2:6, 6:7. Juraj Jakubjak nedal súperovi šancu a zaslúžene hladko vyhral 6:0, 6:0.

Vo štvorhrách duo Machunka/Jakubjak vyhrali 6:0, 6:3, čo napokon rozhodlo o celkovej výhre Nižnej. Dunčič s Judiakom predviedli málo aktívny výkon a prehrali 3:6, 4:6.

Skúsenosti Nižnej zavážili

Najmladší starší žiaci v druhom kole Nižná zdolala Prievidzu tesne 7:6 opäť na sety. Vo vyrovnanom zápase Samuel Mikolajčík vyhrával v druhom sete nad Hlavinom 4:1, no nedokázal set dotiahnuť do víťazného konca a prehral 6:2 a 6:4.

Lukáš Reguly mal veľmi dobrý vstup do zápasu s Pavlom Habšudom. Viedol 6:4, no v druhej sade sa dokázal súper dostať do zápasu a udržal si dobrú hru až do konca – nakoniec zvíťazil 4:6, 6:1 a 6:1. Najmladší účastník stretnutia, jedenásťročný Prievidžan Šimon Habšuda, predviedol výborný výkon. Nestačil však na skúsenejšieho Mareka Žemličku a prehral v dvoch setoch 6:2, 6:4. Juraj Machunka splnil úlohu favorita a Richtera pokoril v dvoch setoch 6:4, 6:2.

Dvojica Mikolajčík s Regulylom proti Pavlovi Habšudovi s Hlavinom po jednoznačnom priebehu a hlavne veľkom počte dvojchýb a nevynútených chýb prehrala v dvoch setoch 6:1, 6:3. Žemlička s Machunkom v najdôležitejšom zápase proti Richterovi so Šimonom Habšudom sa mohli oprieť o výškový a skúsenostný rozdiel. Nižná po kvalitnej štvorhre vyhrala 7:6, 6:4.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?