Štvrtok, 2. február, 2023 | Meniny má Erik, Erika

Vianoce najradšej trávime doma

Kde a ako zvyknete sviatkovať? Obľúbené jedlo, koláč, nápoj, rozprávka a koleda. Vianočné zvyky, ktoré ste si priniesli z domu. Lyžovanie, bežky alebo prechádzky? Pýtali sme sa za vás.

Vianočná atmosféra.Vianočná atmosféra. (Zdroj: LÝDIA VOJTAŠŠÁKOVÁ)

Kde a ako zvyknete sviatkovať? Obľúbené jedlo, koláč, nápoj, rozprávka a koleda. Vianočné zvyky, ktoré ste si priniesli z domu. Lyžovanie, bežky alebo prechádzky? Kde a s kým? Opýtali sme sa známych osobností z Oravy. Čo povedali?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jozef Kereškéni, hlavný regionálny hygienik:

1. Doma vo Valaskej Dubovej s rodinou.

2. Tradičná kapustnica, ktorú varím sám z vlastnej tlačenej kapusty. Varím ju podľa receptúry zdedenej od starej mamy. Z múčnikov koláč s kivi a želé, ktoré pečie moja partnerka, z nápojov biele vínko.

SkryťVypnúť reklamu

3. Obľúbené mám všetky slovenské ľudové rozprávky, v ktorých víťazí dobro nad zlom. Z kolied si rád zaspievam Z panny pán Ježiš je narodený.

4. Samozrejme vianočné oblátky s medom a strúčikom cesnaku pred vianočnou večerou, modlitby, chlieb, vianočka, údená ryba na vianočnom stole, mince pod obrusom pre šťastie.

5. Už dlhšie nelyžujem, Vianoce venujem najmä oddychu, prechádzkam prírodou, zájdem aj na cintorín, kde spomínam na rodičov a prarodičov.

Miroslav Dráb, riaditeľ Mestského hokejového klubu Dolný Kubín

1.Väčšinu času budeme sviatkovat doma v Dolnom Kubíne. Na jeden deň pôjdeme pozrieť najbližšiu rodinu do Prievidze, odkiaľ s manželkou pochádzame.

2. Kapustnica, ryba s domácim šalátom, medvedie labky, čierny čaj s citrónom.

3. Z rozprávok Perinbaba, z piesní rolničky. Pod obrus na vianočnom stole dávame šupinu z kapra pre šťastie a zdravie rodiny počas celého nasledujúceho roku.

SkryťVypnúť reklamu

4. Zatiaľ chodíme len na prechádzky. Tento rok využijeme sane. Na prechádzky chodievam s manželkou a dva a polročným synom Mirkom. Najčastejšie do Tatier, na Kubínsku hoľu alebo do mesta.

drabweb.jpg

Jarmila Birtusová, riaditeľka pobočky Slovenskej sporiteľne Dolný Kubín

1. Jednoznačne v kruhu rodiny, miesto nie je dôležité.

2. Kapusnica od mamičky, veterník s lístkovým cestom. Tri oriešky pre popolušku, Šťastie zdravie pokoj svätý, vinšujeme Vám.

3. Sme zmiešaná oravsko-kysucká rodina. Z Oravy varíme kapustnicu, rybu so šalátom, bobaľky, z Kysúc sme pridali hrachovú polievku. Večera sa začína požehnaním, rozdelením oplátok s medom a krížikom z medu na čelo s prianím: Aby Ťa ľudia mali radi ako včely med. A jednoznačne najkrajší zvyk, ktorý neodmysliteľne patrí k vianočným sviatkom, je chodenie po spievaní.

SkryťVypnúť reklamu

4. Lyžujeme aj bežkujeme, najradšej s dobrými priateľmi, psom a tatranským čajom.

birtusovaweb.jpg

Eliška Prečová, redaktorka Joj

1. Sviatkovať zvyknem v rodinnom kruhu, ak mi to práca dovolí.

2. Vianoce si neviem predstaviť bez výbornej kapustnice a zemiakového šalátu. Aj ked mäso veľmi nemusím, na Vianoce si dám malý rezeň. Ako dezert zvykneme robiť rezy s jadranským krémom, sú veľmi dobré.

3. Pod obrusm na štedrovečernom stole nechýbajú peniaze, na stole

jablká, aby každý po prekrojení vedel, či bude zdravý. Samozrejme, na stole je sviatočná svieca.

4. Veľmi rada lyžujem v Nízkych Tatrách. Bavia ma aj korčuľovanie a prechádzky oravskými lesmi.

precovaweb.jpg

Braňo Tomaga, reportér TV Markíza

1. Vianočné sviatky bez Oravy si neviem ani len predstaviť. Vždy sa snažím aspoň na jeden -dva dni koncom decembra prísť s priateľkou do Nižnej a zaspievať vianočné koledy v mojom terchovskom podaní svojim najbližším. O zábavu je vždy postarané. Oravskú kultúru však postupne prenášame aj do Bratislavy. Ak mám stráviť sviatky v hlavnom meste, tak samozrejme nesmie chýbať tradičná oravská kapustnica.

2. Milujem kapustnicu, ale len tú, ktorá sa podáva na Štedrý večer, nesmie chýbať ani majonezák s rybami a koláč štedrák. Rozprávky – Mrázik a Perinbaba a najobľúbenejšia koleda – Pásli pastieri statok na prielohu.

3. Prekrojením jablka a otvorením orecha zistíme, či budeme po celý rok zdraví a pod obrus si dávame peniaze.

4. Nič z toho, obľubujem snowboard a som pravidelným návštevníkom snowparkov v Tatrách a v Alpách. Samozrejme s dobrou partiou.

Miroslav Mikolášik, poslanec Európskeho parlamentu

1. Naša rodina doteraz vždy trávila vianočné sviatky Narodenia Pána v našom dome, ktorý ešte postavili moji rodičia. V ňom som prežil celý svoj život a tam sa vždy všetci členovia našej rodiny postretávame. Naše deti, ktoré vlastne už nebývajú s nami rady prichádzajú, od vlani náš najstarší syn priviedol aj svoju manželku, tohto roku už bude s nami, aj ich deväťmesačný Adamko Emanuel.

2. V jedle sme dosť tradiční, dodržiavame vlastne pôst, na večeru máme vianočnú kapustnicu, rybu, najradšej kapra. Vždy prosím manželku, aby napiekla aj jej špecialitu, to sú kysnuté domáce záviny, makový a orechový. Čo ale musí byť, to sú vianočné oblátky, ktoré pred štedrou večerou ja, ako otec rodiny, potriem medom a každému podám, aby bol dobrý a sladký ako med. Na čelo si robíme medom aj symbolický krížik a manželka ten krížik urobí mne. Mojím príspevkom v príprave jedál je príprava zemiakového šalátu. Myslím, že ten mi ide dosť dobre. Vždy dávam okrem mrkvy, nadrobno nakrája nej cibule, hrášku aj na kocôčky pokrájané jablká.

3. Každé Vianoce si zvykneme spievať vianočné koledy. Ja hrám na husle, Andrej na cello, Libor na gitaru, Marcel na klavír. Máme taký rodinný hudobný orchester a všetci spievame. No a nikdy nezabudneme ísť všetci na polnočnú sv. omšu. To ani nie je zvyk, plne to zapadá do vianočnej liturgie, kde si človek hlboko uvedomí že Láska prišla na svet, pre nás, pre ľudí dobrej vôle.

4. Ako chlapec z Oravy rád lyžujem, od piatich do 14 rokov som aj pretekal v lyžiarskom bežeckom oddiele. Síce som nikdy nestál na stupni víťazov, ale bol som v tíme a žijem z toho doteraz. Teraz si niekedy, ale už niet toľko času, zájdem na Kubínsku hoľu na zjazdovky. Ale s manželkou si vyjdeme občas na Kuzmínovo, na bežky či pešo. Ale často, prakticky každý deň sa prechádzame aj s dcérkou Miriamkou, je to taký rituál, či v lete, či v zime, a tešíme sa so spoločnej prítomnosti.

Milan Rentka, prednosta MsÚ Námestovo

1. Zásadne doma s manželkou a dvoma dcérami. Keďže staršia sa vydala, tak už aj so zaťom. Tento rok sa tešíme aj na svokru, ktorá príde z Olomouca.

2. Špecialitou štedrej večere je rybacia polievka, ktorú sme prevzali z moravských zvykov, a samozrejme, kapor so šalátom. Na Silvestra máme oravské Vianoce s kapustnicou a kaprom, zvyčajne pečeným alebo na masle. Hrám na basovej gitare, dcéry na klavíri a gitare. Koledy preto znejú celkom zaujímavo.

3. Vianoce sú u nás aj duchovnou záležitosťou. Nechýba návšteva kostola, celý Štedrý deň držíme pôst, aby sme večer videli povestné prasiatko a aj večera je bez mäsa.

4. Štedrý deň je bez stresu, práce máme perfektne rozdelené. Keď je dosť snehu, zvykneme si odskočiť do blízkeho Zákamenného na vianočnú lyžovačku. Všetci v rodine lyžovanie zbožňujeme, je to náš šport číslo jeden.

webrentka.jpg

Michal Hudák, manažér Klauke Slovakia

1. V kruhu rodiny, ničnerobením a bohapustou konzumáciou jedla pred TV.

2. Manželkin segedínsky, medové rezy našej mamy, suché martini, akákoľvek rozprávka v podaní peknej ženy. Koledy? Nepoznám, ja si koledujem o prúser každý deň.

3. Osobná hygiena, doma nás učili, že trpaslíci sa kúpu len na Vianoce.

4. Prechádzky. Najradšej s blízkou osobou niekde v prírode, ale môže byť aj park.

webhudak.jpg

Milan Ďaďo, riaditeľ Oravskej vodárenskej spoločnosti

1. Najkrajšie Vianoce bývali s rodičmi a súrodencami v rodnom Pribiši v časoch, keď zimy bývali naozaj mrazivé, plné snehu a dedinou sa rozliehal spev koledníkov, ktorí do polnočnej omše stihli navštíviť každý dom. Na stromčeku, okrem pár ligotavých guliek, boli okolo kmeňa povešané červené jablká a ďalej od neho na nitkách kockový cukor zabalený vo farebnom staniole. Dnes sa teším, že k sviatočnému stolu pribudne prvá vnučka Emka.

2. Nesmie chýbať kapustnica, pečené pstruhy, vyprážaný kapor so zemiakovou kašou alebo šalátom, ovocie, orechy a doma napečené koláče. Osobitné miesto má vianočka. Z nápojov ide najviac na odbyt obyčajná voda z vodovodu. Nechýba prípitok s domácou slivovicou a po večeri pohár, dva červeného vína.

3. Presne ako vo filme Vianočné oblátky u nás na dedine piekla učiteľka oblátky pre celú dedinu. Oválne, veľmi jemné s vytlačeným motívom narodeného Ježiška. Med bol vzácny, ale na oblátku som si ho natrel poriadne nahrubo. Toto mi zostalo dodnes. Domácimi oblátkami ma už roky zásobuje kolegyňa. Bez oblátok s medom by štedrovečerná večera ani nemohla začať. Niektoré zvyky od rodičov sa snažím dodržiavať dodnes. Pod obrusom na stole je počas celých sviatkov papierový peniaz – aby nechýbali po celý rok. Aj verný strážca vlčiak Bono dostane niečo na prilepšenie, tak ako prilepšoval na Štedrý deň krmivo dobytku v maštali môj otec.

4. Romantika Vianoc nášho detstva sa už nikdy nevráti. Celé dni sme trávili na prírodnom klzisku s gvintovými korčuľami na nohách a na svahoch okolo dediny na vlastnoručne urobených drevených lyžiach s remienkami. Dnes je úspechom, keď sa dokážeme zrieknuť vysedávania pred televízorom či počítačom. Chvalabohu, dcéry ma vždy zlákajú na prechádzku po lúkach pod Kubínskou hoľou alebo na Žiarsku chatu. Bude fajn, ak tieto Vianoce budú biele a pribudne k nim aj poriadna lyžovačka na Kubínskej holi.

Jana Greššová, riaditeľka MsKS v Dolnom Kubíne

1. Sviatky trávim s mamou, bratom, sestrou a ich rodinami v našom rodičovskom dome. Na stole nechýbajú dva druhy kapustnice, aby si každý prišiel na svoje.

2. Šalát a údená ryba, slivovica a medovníky, ktoré rada zdobím. Vždy si pustím Perinbabu alebo Rysavú jalovicu. V kňažanskom kostole znie najlepšie Búvaj dieťa krásne – rada Vám ju tam zaspievam.

3. Dodržiavame adventné obdobie a očakávame príchod Spasiteľa. Prestreté je vždy o tanier viac, ak by náhodou niekto prišiel. Pod obrusom nájdete šupinu z kapra a peniaze. Na stole je svätená vody, ktorou pred modlitbou svätíme rohy miestnosti, aby v dome zdravie bolo, šťastie bolo, láska bola, hojnosť bola. Večeru začíname modlitbou, požehnaním rodiny a spomienkou na našich zosnulých.

4. Kto ma pozná, vie, že trpím zimným spánkom. Jedine prechádzky zasneženou krajinou, keďže mam psa.

Peter Čuleň, riaditeľ Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Dolnom Kubíne

1. Naša rodina zachováva tradíciu rodinných Vianoc. Keďže máme deti v zahraničí, trávime aj sviatky striedavo na Slovensku a v zahraničí.

2. Vždy sa snažíme dodržať tradičné zvyky na večeru – kapustová polievka, ryba so zemiakovým šalátom a tradičný dezert, ktorým sú opekance s makom.

3. Mimo bežných vianočných zvykov dodržiavame aj tradíciu, ktorú nás naučil môj otec. Po večeri rozkrojil jablko na toľko kúskov, koľkí sme sedeli pri stole so slovami: Ak sa niekedy stratíš, spomeň si na túto chvíľu, na všetkých, s ktorými si sa o jablko delil a za pomoci tejto rodiny okolo seba sa určite vrátiš.

4. Zo zimných športov oblubujem najmä lyžovanie na Kubínskej holi a na Vasiľovskej holi, v spoločnosti, podľa možnosti, s manželkou, deťmi i priateľmi.

Richard Janoštín, správca Múzea oravskej dediny v Zuberci

1. Sviatky trávim s rodinou v našom byte v Múzeu oravskej dediny. Za jedenásť rokov, čo v múzeu pracujem, sme niekoľkokrát trávili vianočné trojdnie aj s manželkinými rodičmi v Čechách, kde sme cez sviatky úcinkovali na vianočných koncertoch.

2. Na Štedrý večer manželka pripravuje, okrem vynikajúcej kapustnice, ako hlavný chod „kapra po staročesku“ - s orieškami a inými skvelými prísadami. Je to pochúťka, na ktorú sa aj deti veľmi tešia. Okrem toho na našom stole nechýba tradičné vianočné pečivo z Moravy, kde má manželkina rodina korene. V rámci večerných vianočných programov, ktoré pripravujeme s rodinou v skanzene, radi spievame a hráme staré koledy zo Zuberca.

3. Na Štedrý večer sa snažíme pripomenúť si výnimočnosť tohto dňa aj obyčajami, ktoré praktikovali naši predkovia. Na štedrovecernom stole máme ako predkrm oblátky s medom, pod obrusom je hŕstka obilia a niekoľko mincí, aby počas nasledujúceho roka nechýbala hojnosť. Okolo nôh stola je omotaná železná reťaz, ktorá symbolizuje súdržnosť rodiny a pevné zdravie. Po večeri zanesú deti niekoľko kúskov štedrovecerného jedla aj zvieratám do maštale, aby symbolicky ani oni počas roka nehladovali.

4. Počas zimy využívame blízke svahy zjazdoviek v okolí Zuberca na rodinné lyžovačky, aby sa deti naučili dobre lyžovať a aby sme sa spoločne potešili z pohybu na zdravom vzduchu.

Štefan Kristofčák, riaditeľ Gymnázia Martina Hattalu v Trstenej

1. Vianočné sviatky trávim s rodinou na našej chalupe pri Leviciach. Pozeráme televíziu, chodíme na prechádzky, do relaxačných centier. Plávanie je to najlepšie, čo môžeme nášmu telu po vianočných hodoch dať. Najdôležitejšie však je, že sme opäť celá rodina spolu.

2. Na Vianoce sa najviac teším na kapra so zemiakovým šalátom. Asi to bude atmosférou Vianoc, ale vtedy má neopakovateľnú chuť. Koláče si pečiem zväčša sám. Varenie a pečenie sú mojím koníčkom. Najradšej mám šišky od mamy. Z vlastnej domácej slivovice robíme hriate, koštujeme moje vlastné víno - otelák. Od detstva na Vianoce pozeráme Pyšnú princeznú alebo Princeznú so zlatou hviezdou na čele. Keď som bol mladší, koledy som spieval hádam celej rodine. S bratmi sme si vyspievali aj po desať korún. Najradšej som mal koledu Dajte, že nám dajte, čo nám máte dať.

3. Pred večerou urobím manželke a deťom na čelo medový krížik. Robieval to môj nebohý otec. Na stole nesmela pod obrusom chýbať peňaženka, ja som to v posledných rokoch zmodernizoval a dávam tam kreditnú kartu, na ktorej už po vianočných nákupoch veľa nie je. Veríme, že na budúci rok to bude o čosi lepšie. Pred kapustnicou jeme oblátku s cesnakom a medom, opekance s makom, alebo tvarohom. Pred aj po večeri sa modlíme pri stromčeku.

4. V posledných rokoch sme začali s manželkou a dcérou lyžovať. Chodíme do Oravíc alebo do Vitanovej. Občas sa s rodinou a našou bíglovou fenkou Olinou ideme prejsť do prírody. Pocit, keď nám pod nohami praská sneh a dookola je čistá, biela a krásna, jemne mrazivá oravská príroda, je pre nás hotovým balzamom na dušu.

Ján Štepita, stredoškolský učiteľ na dôchodku, dopisovateľ MY Oravských novín:

1. Sviatkujeme doma, s rodinou. Kedysi všetci. Synovia sa poženili. Ale vždy príde aspoň jeden s celou rodinou. Alebo sa na jeden deň všetci stretneme.

2. Na vianočnom stole nesmie chýbať kapustnica, liptovsko-oravská, s vlastnými odskúšanými doplnkami, opekance s makom, lokše, zemiakový šalát, rezeň v trojobale, kvalitne upečená ryba. Koláče mám rád všetky, ktoré napečie moja pani. Na prípitok si dáme slivovicu, koňak, borovičku, minerálku alebo čistú oravskú vodu. Po jedle kvalitné víno. Rozprávky musia byť, mám rád všetky národné - slovenské, české, ruské. Z moderných veľmi málo, chýba im krása vzťahov ľudí. Doma, v rodnej Pribyline, sme chodili spievať koledy, vždy sme si niečo vykoľadovali. Najviac sa mi však zvideli koledy z Brezovice, keď sme s pánom farárom Jozefom Golvoňom písali o jeho rodnej obci.

3. Detstvo som prežíval pred sedemdesiatimi rokmi. Po druhej veľkej vojne sa žilo inak, skromnejšie, smutno, ale i veselo. Vianoce bývali vždy veselé a neopakovateľné. Najväčším zážitkom pre mňa v detstve bola večera až po kostole. Na omši gazdom, ľuďom známym aj neznámym tak hlasno hovorili prázdne žalúdky, že som narátal aj desať rôznych melódií hladných vnútornosti človeka. Dodnes si ich pamätám.

4. Lyžovanie kedysi áno. Skôr turistické. V mladosti sme lyžovali na všetkom, čo sa na lyže aspoň trochu podobalo. Teraz mám radšej prechádzky. S Kým? S každým, na koho naďabím.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 2. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu
 4. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 5. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 6. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 7. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 8. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 1. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 2. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 3. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 4. Dodajte vašej pokožke šťavu
 5. Trh s nehnuteľnosťami praje prenájmom
 6. Wüstenrot rástol v segmente životného aj neživotného poistenia
 7. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 8. O najlepšie komunikujúcich značkách rozhodne aj verejnosť
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 942
 2. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 11 057
 3. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 4 324
 4. Dodajte vašej pokožke šťavu 2 623
 5. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 212
 6. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 663
 7. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 1 101
 8. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 1 014

Blogy SME

 1. Peter Slamenik: Nefeť pleseň, diel číslo 1.
 2. Tupou Ceruzou: Alfasamec Sulík
 3. Barbora Suráková: Čo vidieť a zažiť v perle Maroka – Marrákeši
 4. Martin Sukupčák: Neskutočný pokrytec Fico
 5. Miriam Studeničová: Koniec duchovného tuláctva a duchovného bezdomovectva
 6. Irena Šimuneková: Keď sme na SME II.
 7. Štefan Vidlár: Šampáňo - kampáňo
 8. Ján Šeďo: Trojročného syna som musel od seba odtrhnúť násilím.
 1. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 642
 2. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 741
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 3 955
 4. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 883
 5. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 3 757
 6. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 687
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 2 930
 8. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 751
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 3. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 7. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Mário Košút mal zo striebornej medaily veľkú radosť.

Mário Košút absolvoval majstrovstvá Európy v zimnom triatlone.


7 h
Kolkári Trstená Starek prežívajú výnimočnú sezónu.

Najlepší výkon Starekovcov predviedol Michal Szulc, ktorý zvalil 651 kolov.


12 h
Nová čerpacia stanica pohonných hmôt v Dolnom Kubín je zatiaľ prázdna, otvoriť chcú o niekoľko dní.

Prichádza poľská spoločnosť Orlen, v Čechách je už jednotkou.


15 h
Bianka Masláková a Mariana Sumegová.

Bianka Masláková nastupovala v obrane, Mariana Sumegová v bráne.


1. feb

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Muž na následky zranení zomrel.


1. feb

Aktuálny dlh letiska je 1,8 milióna eur.


13 h

Opatrenia sú tiež na ďalších súdoch. Zo Špecializovaného trestného súdu v Pezinku museli odviesť dvojicu obžalovaných.


(JN) 10 h

Prichádza poľská spoločnosť Orlen, v Čechách je už jednotkou.


15 h

Blogy SME

 1. Peter Slamenik: Nefeť pleseň, diel číslo 1.
 2. Tupou Ceruzou: Alfasamec Sulík
 3. Barbora Suráková: Čo vidieť a zažiť v perle Maroka – Marrákeši
 4. Martin Sukupčák: Neskutočný pokrytec Fico
 5. Miriam Studeničová: Koniec duchovného tuláctva a duchovného bezdomovectva
 6. Irena Šimuneková: Keď sme na SME II.
 7. Štefan Vidlár: Šampáňo - kampáňo
 8. Ján Šeďo: Trojročného syna som musel od seba odtrhnúť násilím.
 1. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 642
 2. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 741
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 3 955
 4. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 883
 5. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 3 757
 6. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 687
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 2 930
 8. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 751
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 3. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 7. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu