Kľúčovú úlohu v organizme hrá miazgový - lymfatický systém. Patria k nemu lymfatické cievy a lymfatické uzliny, ktoré si na niektorých miestach tela môžeme nahmatať ako malé hrčky, a ak dôjde niekde v tele k zápalu, reagujú v danom mieste zväčšením.
Tento systém je málo nápadný a donedávna sa o ňom veľmi nehovorilo. Jeho úlohou je zbavovať telo rôznych látok, ktoré telo zaťažujú. Ide o látky, ktoré sa do tela dostávajú vzduchom, potravou, pokožkou, alebo v ňom priamo vznikajú. Tým, že sa z nejakého dôvodu nevedia z tela dostatočne rýchlo vylúčiť, hromadia sa predovšetkým v lymfatických uzlinách a narušujú ich funkciu. Tým sa narušuje aj imunita. Má na ňu negatívny vplyv i stres.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Filtrácia látok
Miazga, ktorá tečie v lymfatických cestách, nesie so sebou obranné, ale aj odpadové látky a tie sa v lymfatic-kých uzlinách filtrujú. V prípade výskytu nádoru nesie často so sebou aj nádorové bunky, ktoré sa v lymfatických uzlinách zachytia a preto pri odstraňovaní nádoru sa príslušné miazgové uzliny pre istotu odstraňujú tiež, aby sa tam nádorové bunky nezachytili a nevytvorili druhotné nádorové ložisko.
Miazgové cievy sa spájajú do lymfatických kmeňov a tie ústia do žilného systému. Dôležitú úlohu v tomto systéme hrá slezina, ktorá je pod ľavým reberným oblúkom. Celulitída sa považuje za neodprataný odpad z tela.
Ako na to?
Očista lymfatických ciest podľa MUDr. Vilmy Partykovej:
Rozpustíme dva litre vody z roztopeného ľadu, ktorý sme si vyrobili v mrazničke. Do vody dáme 900 ml grepovej, 200 ml pomarančovej a 200 ml citrónovej šťavy. Ráno rozmiešame vo vode z rozpusteného ľadu jednu polievkovú lyžicu Glaberovej soli (dostaneme ju v lekárni) a tento roztok vypijeme.
Potom si na 15 minút urobíme kúpeľ s vodou teplou približne 38 stupňov. Po kúpeli nastáva značné potenie. Vtedy začneme piť každých 30 minút jeden deciliter pripravenej šťavy, vypijeme všetku. Túto procedúru opakujeme tri dni po sebe.
Autor: Svatava Žáková