Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav

Ďalšie cenné kovy pre Hornoravcov

Päť medailí zo slovenského šampionátu v letnom biatlone putovalo do Brezy.

Medailisti. Kormaňáková, Kubas a Joštiaková.(Zdroj: GUNDE)

VYHNE. Druhá časť majstrovstiev Slovenska začala rýchlostnými pretekmi, v ktorých sa brezianským športovcom podarilo získať ďalší titul majstra Slovenska. Tomáš Kubas v druhú septembrovú sobotu po výbornom výkone v behu aj na strelnici, kde trafil osem z desiatich terčov, zvíťazil v kategórii 12 – 13-ročných chlapcov.

Ďalšiu medailu pridala medzi 14 – 15-ročnými dievčatami Klaudia Joštiaková. Po skvelom výkone jej patril bronz. Len šesť desatín sekundy delilo Nikolu Kormaňákovú od podobnej medaily. Obsadila nepopulárne štvrté miesto.

V kategórii mladších žiačok sa dievčatám nepodarila streľba. Patrili im nasledovné pozície - 5. Júlia Baláková, 7. Zuzana Remeňová, 9. Laura Joštiaková, 12. Mária Remeňová. Najväčším sklamaním bol výkon Michaely Maxovej na strelnici, trafila len jeden terč z desiatich a pre priebežnú líderku Slovenského pohára to napokon stačilo na konečné siedme miesto. Deviatou priečkou u starších žiakov potešil Patrik Kormaňák. V stredných sa Jozef Bakoš a Juraj Maxa umiestnili v druhej polovici výsledkovej listiny.

Prvenstvo Tomáša Kubasa

V nedeľu pokračovala súťaž pretekmi s hromadným štartom. Brezania sa opäť prebojovali na stupne víťazov. Na začiatok potešil najlepším výsledkom v sezóne Patrik Kormaňák. Podarila sa mu slušná streľba (6/10) a po dobrom behu mu patrila piata pozícia.

V rovnakej kategórii žiačok si Klaudia Joštiaková zopakovala tretie miesto a ďalšia zástupkyňa Klubu biatlonu Michaela Maxová aj napriek slabšej streľbe skončila piata. Aj keď sa Tomášovi Kubasovi nevydarila prvá streľba (1/5), v druhej trafil všetky terče a skvelým behom finišoval na výbornom druhom mieste. Výsledkom si zabezpečil aj celkové víťazstvo v Slovenskom pohári v kategórii 12 – 13-ročných žiakov.

V tej istej kategórii dobehol Jozef Bakoš desiaty. Najväčším prekvapením bol skvelý bežecký výkon Nikoly Kormaňákovej, ktorá po slušnej streľbe (6/10) udržala krok s pretekárkami, ktoré bežali len jedno trestné kolo. S jedenásťsekundovou stratou získala striebornú medailu.

U mladších žiačok brezianské dievčatá vybuchli na strelnici. Všetky dohromady trafili len jeden terč a skončili na ôsmom až jedenástom mieste.

Za tri roky v špičke

Celkovým ziskom siedmich medailí z majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone klub dokázal, že pri kvalitnej práci trénerov a chuti detí na sebe pracovať sa dá v priebehu troch rokov zaradiť medzi slovenskú špičku. Napriek tomu, že materiálne a finančné zabezpečenie je s klubmi s dlhoročnou tradíciou neporovnateľné .

1. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramóv vďaka 3D Chili.
  2. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  4. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí