Aké nové tréningové prvky ste preniesli do žiackeho futbalu v Dolnom Kubíne?
- Moja trénerská filozofia je založená na dôvere a kolektívnosti mužstva medzi trénerom a hráčmi. Z hľadiska tréningového procesu som sa zameral na zníženie času tréningovej jednotky a na zvýšenie dynamickosti v tréningovom procese. Do herného prejavu mužstva som sa snažil zabudovať viac nasadenia, technického a kombinačného prejavu. V neposlednom rade maximálne odovzdanie sa pre hru a mužstvo.
Podmienky v Kubíne a v Ružomberku, kde ste pôsobili, sa nedajú porovnávať. Niektorí chlapci z Oravy sa po čase presúvajú do ružomberských tímov. Je to správne?
- Myslím si, že to nie je správne. Mužstvá hrajú rovnakú súťaž, veľkosť kádra im nedáva toľko možností na individuálne presadenie sa a veková nezrelosť je záťaž na psychiku. Som presvedčený, že takáto zmena by sa mala robiť najskôr v dorasteneckom veku.
Bude mať niekedy niektorý z oravských klubov tú možnosť, že nebude musieť hráčov púšťať do silnejších klubov a sám si vytvorí kvalitné zázemie?
- Súčastná koncepcia Slovenského futbalového zväzu, ktorá zvýhodňuje mužstvá Útvaru talentovanej mládeže, je nespravodlivá voči ostatným mužstvám v tej istej súťaži. Pokiaľ bude existovať, nebude mať žiadne z oravských klubov možnosť dostať sa na vyššiu úroveň.
Dolnokubínski starší žiaci A a B tento rok okupujú nižšie priečky tabuľky. S čím ste do tohto ročníka vstupovali?
- Do súťažného ročníka sme išli s tým, aby sa v Dolnom Kubíne zachovala prvá žiacka liga. Je pravda, že postavenie A mužstva v súťaži sme si predstavovali na iných priečkach. Po prvej polovici súťaže prevládala spokojnosť. Dokonca naše postavenie bolo také, že sme si mohli dovoliť atakovať aj popredné miesta. V druhej polovici ligy sa prejavila úzkosť kádra, spôsobená zraneniami a nezodpovednosťou niektorých hráčov, čo mužstvo vyviedlo z hernej pohody.