Odštartovali mládežnícke ligové futbalové súťaže

Spoločne s dospelými sa posledný víkend v mesiaci rozbehol kolotoč mládežníckych líg.

III. liga - starší dorast

Kys. Nové Mesto – D. Kubín 2:1 (0:1)

Gól: Ondrek

Hostia viedli od 34. min gólom Ondríka. Počas celého prvého polčasu mali prevahu a gól bol len vyústením toho, čo sa dialo na trávniku. Kysučania patria k najlepším tímom súťaže a v druhom polčase to aj potvrdili. Kubínčania však hneď na začiatku polčasu mohli viesť, ale šancu nepremenili a to sa im vypomstilo. Po štandardnej situácii domáci vyrovnali a pätnásť minút pred koncom strhli víťazstvo na svoju stranu.

Tvrdošín – Lučenec 0:1 (0:0)

Domáci sa po zimnej prestávke na zápas tešili. S favoritom ligy odohrali vyrovnanú partiu. Nastrelili dve žrde a nepremenili ďalšie tri gólové príležitosti. V minulej sezóne druholigový Lučenec mal dve a z toho jednu premenil. Za predvedený výkon si Tvrdošín bod zaslúžil.

Badín – Námestovo - odložené

Ostatné výsledky:

Bánová – Bytča 5:1, Fiľakovo – Čadca 2:2, Kremnička – Nová Baňa 2:4, Žiar – Zvolen 0:0, MFK B. Bystrica – Lipt. Mikuláš - odložené

Kys. Nové Mesto – D. Kubín 4:0 (4:0)

Hostia majú už dosť oklieštený káder a v sobotu sa k tomu pridali ďalší piati hráči, čo na Kysuce necestovali. To sa prejavilo aj na konečnom výsledku. Kubínčania dohrávali deviati, keďže ich hráč sa zranil.

Tvrdošín – Lučenec 2:1 (1:1)
Góly:
Oršuliak, Zrnčík

Oravci zvíťazili s Lučencom aj v jarnej časti súťaže. Predviedli slušný výkon a ak bude ich dochádzka na stretnutia tak zodpovedná ako v sobotu, môžu uhrať stred tabuľky.

Gól: M. Brontvaj

Domáci sa v úvodnej minúte po chybe gólmana hostí ujali vedenia. Jasenici sa však ešte do polčasu podarilo vyrovnať na konečných 1:1.

Trstená – Černová 4:2 (1:2)

Góly: M. Kamody 2, Ľ. Lepáček, P. Gočal

V prvom polčase mali domáci veľký rešpekt zo súpera. Trstenčania išli do vedenia, ale hneď na to inkasovali a Liptáci otočili stav duelu. Do druhého polčasu vstúpili Oravci útočne a to sa prejavilo aj na konečnom výsledku.

Lipt. Sliače – Raková 3:0, Hôrky – Záv. Poruba 3:0, Lipt. Hrádok – Liet. Lúčka 7:5, Predmier – Krásno 0:0, Rajec – Terchová 1:0

Góly: Masničák 2, Gura – Šiška

Väčšinu zápasu mali v rukách domáci futbalisti. Hostia nastúpili len desiati a na ich hre to bolo poznať.

Zákamenné – Ľubochňa 3:0 (3:0)

Góly: R. Kakus, A. Janoťák, M. Florek

Na začiatku zápasu to vyzeralo, že s Ľubochňou to bude vyrovnaný duel. Od 25. min však mali domáci prevahu. V priebehu desiatich minút vsietili tri góly a bolo po stretnutí.

Sučany – Sihelné 5:1 (2:1)

Gól: L. Ferneza

Hostia dohrávali stretnutie len desiati. V závere im hlavný rozhodca vylúčil hráča. Muži v čiernom v druhom polčase pustili hru, čoho výsledkom boli na strane Sihelného aj vybité zuby.

Palúdzka – Or. Veselé 1:0 (0:0)

Vyrovnaný duel rozhodol gól z priameho kopu. Odrazená lopta sa dostala k útočníkovi domácich, ktorý nezaváhal.

Gól: Kubica

Námestovčania odohrali v Martine veľmi dobrý duel. Konečnému výsledku by však viac svedčala remíza. Šance Buckulčíka či Mišánika mohli prekvapiť domáceho gólmana.

D. Kubín – Podbrezová 0:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase rozhodol prvý gól. Podbrezovčania boli v tomto smere šťastnejší a vyhrali.

Dukla B. Bystrica – Č. Balog 9:0, Lipt. Mikuláš – Čadca 1:1, Zvolen – Jupie B. Bystrica 2:0, Kys. Nové Mesto – Ružomberok 1:7, R. Sobota – Žilina 1:4

Martin – Námestovo 4:0 (1:0)

Hostia podali slabší výkon a to sa prejavilo aj na konečnom výsledku. Góly padali po chybách v zadných radoch. Priebehu hry však vysoký výsledok vôbec nezodpovedá.

D. Kubín – Podbrezová 2:2 (2:1)

Góly: Vlček, Kořalník

Domáci viedli už 2:0, ale hostia v poslednej minúte polčasu znížili. V druhom polčase strelili Podbrezovčania vyrovnávajúci gól.

Góly: Gura, Polák

V prvom polčase boli domáci lepším celkom. Mali viac z hry a výsledkom toho boli aj dva góly. Po zmene strán sa už hralo medzi šestnástkami, hra sa vyrovnala a príležitostí bolo pomenej.

Dlhá – Trstená 5:3 (2:2)

Góly: T. Mudroň 2, J. Čupaj 2, Hajdúch – A. Grman 2, M. Jaroš

Vyrovnané stretnutie dvoch oravských účastníkov druhej ligy. Na začiatku sa tímy oťukávali a potom prišli aj góly. Hostia od rozhodcu videli dve červené karty a uľahčili tak domácim cestu za víťazstvom.

Góly domácich: Laštík, Madleňák

Väčšinu stretnutia sa hralo len na jednu bránu a to hosťujúcu. Tvrdošínčania znížili až v poslednej minúte a uzavreli tak skóre stretnutia.

Dlhá – Trstená 0:8 (0:2)

Góly: Janotík, Gašparec 2, Maťovčík, Balko, Tomčík, Ballek, Vanko

Skalité – Bytča 2:4, Vrútky – Varín 3:2, Belá – Raj. Teplice - odložené

III. liga starší žiaci - skupina B

Or. Lesná – Habovka 2:2 (2:1)

Góly: M. Kolenčík 2 – F. Harmata 2

Lesná nedokázala ani v odvete poraziť mužstvo Habovky, keď si dvakrát neustrážila vedenie a inkasovala po dvoch štandardných situáciách. Na konci zápasu ešte mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, rozhodca však situáciu v pokutovom území posúdil inak a vytiahol faul za hranicu šestnástky. Hostia však tiež dokázali podkúriť lesňanskej obrane, takže konečná remíza sa ukazuje ako spravodlivá.

Istebné – Rabča 1:4 (0:2)

Góly: Strapec – Adamčík, Gálik, M. Miklušák, R. Bublák

Výsledok nezodpovedá priebehu hry. Domáci mali šance, ktoré však nevyužili. Hostia sa zamerali na brejkové situácie a tie im vyšli.

Liesek – Sučany 5:0 (1:0)

Góly: A. Gorek 2, M. Klimčík 2, M. Kubas

V prvom polčase sa Liesek v šestnástke hostí len hľadal. Po pokutovom kope viedol 1:0. Po zmene strán nastal zlom, kedy Sučany podobnú výhodu ako domáci nevyužili. Domáci sa dostali do hernej pohody a s tým prišli aj góly.

Lipt. Hrádok - Zákamenné 2:1 (1:0)

V prvom polčase mohli hostia skorovať, no boli to domáci, ktorí sa presadili. Po zmene strán hru ovládli hostia, ale na úspech na Liptove to nestačilo.

Góly: L. Kojda 2, T. Laššák.- M. Jurina, M. Kuboš

Domáci predviedli bojovný a oduševnený výkon, ktorým nakoniec súpera z Habovky prevýšili a dokázali ho tesnom rozdielom zdolať.

Istebné - Rabča 0:2 (0:2)

Góly: M. Oselský, D. Mucha

Vo vyrovnanom stretnutí mali domáci príležitosti na to, aby skórovali. Ani jedna sa však neujala, kým hostia premenili dve a odviezli si víťazstvo.

Liesek – Sučany 8:1 (3:0)

Góly: P. Letišák 4, L. Zboja, P. Bartoš, P. Zboja, P. Bobrovský

Stretnutie bolo plne v réžii domáceho tímu. Sučany mali výhodu dvoch pokutových kopov, no gólman domácich Matej Žulko obidva zlikvidoval.

Lipt. Hrádok - Zákamenné 2:5 (1:4)

Góly: Dibdiak 3, Juriga, Janota

V prvom polčase malo Zákamenné veľkú prevahu. To aj gólovo vyjadrilo, keď v posledných štyroch minútach pred prestávkou vsietilo dva góly. Mnoho ďalších príležitostí v druhom polčase zostalo nevyužitých.

Klin – Hruštín 9:1 (3:1)

Záv. Poruba - Blatnica 2:7