Draci ešte neinkasovali

Stretnutie druhého kola medzi Podzámkom a Námestovom prinieslo prvý nerozhodný výsledok sezóny.

DOLNÝ KUBÍN. Pucovčania si poistili svoje prvé víťazstvo až v predposlednej minúte zápasu. Trstená dvakrát neudržala dvojgólové vedenie a tak MTS zásluhou Jozefa Štileca získalo prvý bod dve minúty pred záverečnou sirénou. Tieňom 2. kola boli až štyri osobné tresty, za ktoré naviac nasleduje stop všetkým štyrom previnilcom v nasledujúcom kole.V prvom zápase 3. kola si Poruba rozdelila body s Podzámkom. Druhý duel priniesol hladké víťazstvo favorita z Kubína. Trstenčania si zaslúžia pochvalu za taktickú hru.

Orawa Senators Oravský Podzámok - HK Námestovo 2:2 (1:1, 1:1)

Už v 2. min bol vylúčený Dominik Ferleťjak, ale Námestovčania sa v početnej nevýhode ubránili. Potom sa zásluhou obidvoch mužstiev hra vyrovnala. Prvý gól strelil v 9. min Dominik Ferleťjak po prihrávke Jaroslava Kyseľa. Ján Mäsiar z Podzámku po samostatnej akcii vyrovnal dve minúty pred prestávkou. Vedúci gól Podzámčanov zaznamenal v 29. min Dušan Sagan po spolupráci s Pavlom Púčikom. Výsledok zápasu stanovil v 33. min Dominik Ferlaťjak, ktorému v dvojnásobnej početnej výhode prihral kapitán mužstva Martin Štefaničiak. Na deľbe bodov už nič nezmenili ani taktické porady obidvoch tímov počas oddychových časov. Peter Kováčik si za nešportové správanie nezahrá v 3. kole.

Góly - Ján Mäsiar, Dušan Sagan - Dominik Ferleťjak 2, vylúčení - 4:4, všetci na 2 min a Peter Kováčik z Oravského Podzámku 10 min OT, presilovky - 0:1, rozhodovali - Michal Mišek a Jakub Piňák

HK Pucov - HK Slanica 3:1 (1:1, 2:0)

Okrem štrnástich dvojminútových trestov udelili rozhodcovia aj dva vyššie osobné tresty, za ktoré majú nasledujúcu nedeľu stop Jozef Povala z Pucova a Marek Večerek zo Slanice. V polovici prvej časti sa vo vlastnom oslabení ujali Pucovčania vedenia zásluhou Jána Bečku, ktorému asistoval Martin Kobuš. Tento stav netrval dlho. Už v 11. min využil presilovú hru Ján Sivoň a bolo vyrovnané. Po zmene strán v 22. min dlhoročná opora Pucova Jozef Bečka po samostatnej akcii posunul svoje mužstvo do vedenia. Tri minúty pred koncom si Slaničania zobrali oddychový čas. Vyrovnať sa im však nepodarilo. Naopak prvé tohtoročné body definitívne poistil Jozef Bečka v 39. min po spolupráci s Ľubomírom Marettom.

Góly- Jozef Bečka 2, Ján Bečka - Ján Sivoň, vylúčení - 6:8, všetci na 2 min, Jozef Povala z Pucova a Marek Večerek zo Slanice 10 min OT, presilovky - 0:1, oslabenia - 1:0, rozhodovali - Erik Pacalaj a Jakub Piňák

HK Slovan Trstená - HK MTS 3:3 (3:2, 0:1)

V obojstranne slušnom stretnutí išli Trstenčania do vedenia už v 3. min zásluhou Miroslava Pekarčíka, po spolupráci s Filipom Zembjakom. Druhý gól Hornooravcov zaznamenal počas presilovej hry, po samostatnej akcii kapitán mužstva Miloš Furdek. O dve minúty neskôr strelil kontaktný gól Tomáš Chudý po prihrávke Jána Maslana. Na začiatku 14. min sa presadil Filip Zembjak po akcii Mateja Bedricha a Trstená opäť viedla dvojgólovým rozdielom. Do prestávky sa ešte raz, tentokrát pri početnej výhode, ukázala dvojica Tomáš Chudý a Ján Maslan a v 16. min bolo znížené na rozdiel jedného gólu. Prvý bod pre MTS v tejto sezóne zabezpečil v 38. min Jozef Štilec, po prihrávke Štefana Ligoša počas presilovej hry.

Góly- Miroslav Pekarčík, Miloš Furdek, Filip Zembjak - Tomáš Chudý 2, Jozef Štilec, vylúčení - 5:5, všetci na 2 min, presilovky - 1:2, rozhodovali - Erik Pacalaj a Jakub Piňák

HC Attack Oravská Poruba - Orawa Senators Oravský Podzámok 1:1 (1:1, 0:0)

Po obojstranne opatrnom začiatku sa ako prvý do streleckej listiny v 3. min po samostatnej akcii zapísal Marek Sagan. Týmto gólom Podzámok získal hernú prevahu. V 13. min išli traja hráči Podzámku na jedného protihráča, ale akciu prekombinovali a pokazili. O minútu nato Jozef Maretta netrafil odkrytú bránu Patrika Rosinského. Podzámčania mohli na toto doplatiť, lebo v 17. min Poruba nepremenila čistú gólovú šancu. V nasledujúcej minúte mohlo byť vyrovnané, ale po strele Štefana Gabriho zazvonila žrďka Andreja Babinského. Hneď po zmene strán v 22. min vyrovnal Radovan Balko po spolupráci s Ľubomírom Belušom. Do konca tohto nervózneho stretnutia sa už na stave nič nezmenilo.

Góly- Radovan Balko - Marek Sagan, vylúčení - 4:2, všetci na 2 min, rozhodovali- Branislav Paulovič a Jozef Babinský

Draci Dolný Kubín - HK Slovan Trstená 4:0 (3:0, 1:0)

V prvej desaťminútovke dokázali Trstenčania umnou obrannou hrou udržať bezgólový stav. Ako prvý sa strelecky v 11. min počas presilovej hry presadil Ľubomír Maslík. Už o minútu neskôr sa samostatnou akciou prezentoval kapitán mužstva Marián Levák. Skóre prvej časti stanovil v 14. min pri ďalšej početnej výhode Tomáš Záhumenský taktiež po samostatnej akcii. Štvrtý gól zaznamenal vo vlastnom oslabení Peter Hanušniak, ktorý dorazil strelu Augustína Hoja. Trstenčania mohli v 18. min znížiť, ale Tomáš Furdek v dobrej príležitosti nedal.

Góly- Ľubomír Maslík, Marián Levák, Tomáš Záhumenský, Peter Hanušniak, vylúčení - 4:5, všetci na 2 min, presilovky - 2:0, oslabenia - 1:0, rozhodovali - Michal Mišek a Jozef Babinský

10. Podbiel 2 0 0 2 1:9 0

V 4. kole sa v nedeľu 14. novembra stretnú tieto dvojice: 10:15 h Podbiel - Oravský Podzámok, 11:45 h Pucov - Oravská Poruba, 15:30 h Oravská Lesná - Námestovo, 18:45 h Trstená - Slanica, 20:15 h MTS - Dolný Kubín