Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Vodičková v Olomouci bronzová

Atletický štadión Pod Palackého vrchem v Brne bol až do tohto roku svedkom prehliadky výkonnosti žiactva na European Kids Athletics Games (EKAG).

Kristína Vodičková (vpravo) s bronzovou medailou.Kristína Vodičková (vpravo) s bronzovou medailou. (Zdroj: ARCHÍV)

DOLNÝ KUBÍN. Hlavnými organizátormi boli Ctibor Nezdařil a Alena Nezdařilová (Varcholová), ktorí niekoľkokrát skákali na už historickej Oravskej latke a dosahovali veľmi dobré výkony.

Jubilejný piaty ročník EKAG je už minulosťou. Najväčší európsky míting museli organizátori z JAC Brno tento rok pre rekonštrukciu atletickej dráhy usporiadať v Olomouci, kde našli výborné podmienky.

V doterajších ročníkoch sa pretekov každý rok zúčastňovali aj atléti z Oravy. Tento rok neštartovali pretekári Orava Dolný Kubín, do Čiech cestovali len členovia A - FbO Nižná. Pretekali žiaci narodení v rokoch 1995 až 1999 a mladší. Pretekári štartovali v jednotlivých disciplínách podľa ročníka narodenia.

Piaty ročník bol okorenený rekordom v ročníku narodenia 1998. Víťazka v hode kriketovou loptičkou Nikol Tabačková z Poruby poslala kriketku do neuveriteľnej vzdialenosti 67,81 m. Druhú pretekárku nechala za sebou o dvadsať metrov. Rekord EKAG prekonala o viac ako 18 metrov. Vyhrala by aj medzi chlapcami s náskokom viac ako štyri metre. V galaprehliadke žiackej atletiky sa členovia atletického oddielu A - FbO Nižná svojou výkonnosťou nestratili a veľmi dobre reprezentovali nielen Oravu, ale aj Slovensko. Pre veľký počet štartujúcich boli organizátori nútení uskutočniť v disciplínách skok do diaľky a hod kriketovou loptičkou prvý deň kvalifikácie. Druhý deň absolvovalo prvých osem pretekárov z kvalifikácie finálové pokusy. V bežeckých disciplínách bol systém rozbehov a potom podľa časov finále A a B.

Vynikajúci úspech dosiahla Kristína Vodičková (ročník narodenia 1999), ktorá si vybojovala bronzovú medailu v hode kriketovou loptičkou výkonom 43,38 m. Škoda len, že nedokázala zopakovať výkon z kvalifikácie, keď kriketku zahodila do vzdialenosti 45,58 m a zaostala za bradatým rekordom Oravy Zemanovej z roku 1976 len o 44 cm.

V prehľade uvádzame umiestnenia pretekárov z Nižnej podľa ročníkov narodenia:

1999

Kristína Vodičková - kriketka 43,38 m - 3. miesto - (štartovalo 37)

1998

Mária Hlavajová- skok do výšky 123 cm - 13. miesto (štartovalo 20)

Mária Hlavajová- 60 m 10,09 s - 5. miesto v 7. rozbehu

Mária Hlavajová- skok do diaľky 356 cm - 29. miesto v kvalifikácii (štartovalo 42)

1997

Nicolette Tomášová- 60 m 8,71 s- 7. miesto v 1. rozbehu (štartovalo 59)

Nicolette Tomášová- 60 m 8,61 s- 2. miesto vo finále B

Nicolette Tomášová- 150 m 21,80 s- 1. miesto v 3. rozbehu

Nicolette Tomášová - 150 m 21,60 s- 3. miesto vo finále B

Nicolette Tomášová- diaľka 387 cm - 40. miesto v kvalifikácii (štartovalo 60)

Dominika Garajová- diaľka 397 cm - 37. miesto v kvalifikácii (štartovalo 60)

Dominika Garajová- 60 m 9,44 s- 7. miesto v 6. rozbehu (štartovalo 59)

1996

Michaela Kapsová- diaľka 405 cm - 24. miesto (štartovalo 40)

Michaela Kapsová - 60 m 9,14 s - 2. miesto v 4. rozbehu (štartovalo 33)

1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 421

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Opatrenia k pilotnej fáze robili samosprávy za pochodu

Všetky opatrenia k pilotnej fáze celoplošného testovania na COVID-19 robili samosprávy za pochodu a v krátkom čase. Zvládli to.

Zdravotníci z radov armády zabezpečujú testovanie na Orave.

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Takýto rad vytvorili ľudia pred jedným z odberných miest v Dolnom Kubíne ráno o pol ôsmej.

Minúta po minúte: Z viacerých miest Oravy hlásia dlhé rady

Testujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci.