Rekonštrukcia hasičskej stanice prebieha podľa plánu. Hotová by mala byť do polovice septembra.
ZÁKAMENNÉ. Dobrovoľný hasičský zbor s takmer 50 hasičmi bude mať čoskoro k dispozícii moderné priestory. Na rozšírenie a modernizáciu starej hasičskej stanice získala zákamenská samospráva z eurofondov 183-tisíc eur.
Stavebný ruch vládne dnu i vonku. V novej stanici budú dve garáže, spojovacia i zasadacia miestnosť, nebudú chýbať priestory pre výstroj.
„Kto rekonštruoval čo i len rodinný dom vie, že predstava je jedna vec, realita vec druhá," povedal starosta Milan Vrábeľ. „Po otvorení stavby sme museli veľa vecí riešiť za pochodu. Jednou z nich bol vývod klimatizácie zo susednej budovy, na jeho presunutie sme si museli zavolať odborníkov."
Sú to viac-menej drobnosti, harmonogram stavebných prác výrazne neovplyvňujú. Modernú stanicu dostanú hasiči v najväčšej oravskej obci v polovici septembra.