Sobota, 10. jún, 2023 | Meniny má Margaréta

Žaškov sa chce po roku vrátiť do V. ligy. Kto mu to znepríjemní?

Najvyššia oravská futbalová súťaž vstúpila v nedeľu do svojho ďalšieho ročníka.

DOLNÝ KUBÍN. V novej sezóne bude mať súťaž tri nové mužstvá. Z V. ligy vypadol Žaškov a z II. triedy postúpila Rabča a Zákamenné.

Pred úvodnými výkopmi sme sa pozreli na to, čo majú jednotlivé kluby pripravené na svojich súperov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

TJ ROHÁČE ZUBEREC

V polovici júla začali trénovať futbalisti spod Roháčov. Hráči však boli pracovne rozlietaní a tak trénovali tí, ktorí boli k dispozícii. Mužstvo zo Západných Tatier malo na programe len jeden prípravný zápas. Na jeseň sa bude spoliehať najmä na mladších hráčov, no otázne je, v akej miere, keďže niektorí odchádzajú za prácou či školou mimo regiónu. Ako povedal jeden z činovníkov klubu Vladimír Filek, "bude to len akési lepenie mužstva. Aj v tejto sezóne však chceme hrať o najvyššie priečky. Najhoršie by sme mali skončiť do piateho miesta".

SkryťVypnúť reklamu

TJ TATRAN ORAVSKÝ BIELY POTOK

Už začiatkom minulého me-siaca začal Tatran s prípravou na ročník 2010/2011. Mužstvo sa počas letnej prestávky prakticky nezmenilo. Do kádra mal pribudnúť Roman Chladný z Nižnej. Naplánovaný bol prípravný duel s Podbielom. Pre minuloročného nováčika to bude druhá, podľa mnohých najťažšia sezóna. Cieľom mužstva z Bieleho Potoka bude zachrániť sa medzi oravskou elitou. „Kolektív sa na jar už lepšie zohral a veríme, že v minimálne podobných výkonoch bude pokračovať aj na jeseň," povedal predstaviteľ TJ František Gonda. K oporám by mali patriť Peter Pazúrik, Ladislav Repka, Roman Chladný, František Gonda a Pavol a Ján Pavčovci. Dôležité však bude, aby celý tím ťahal za jeden povraz.

TJ ORAVAN RABČA

Vrcholom prípravy staronového nováčika súťaže z Rabče bol 36. ročník tradičného domáceho turnaja. Futbalisti Oravanu sa na náročný ročník pripravovali v domácich podmienkach. Zmeny v kádri nie sú veľké. Doplnený bol mladými dorastencami. „Mužstvo sa bude spoliehať hlavne na Martina Kozáka, Lukáša Gužíka, Pavla Harbúta či Petra Herúda," povedal dlhoročný funkcionár Jozef Havlíček. Hornoravci chcú bojovať o stred tabuľky, aby nemali problémy so záchranou. Klub sa po roku vrátil do prvotriednej spoločnosti a nerád by ju hneď opustil.

SkryťVypnúť reklamu

TJ SOKOL ZUBROHLAVA

Zubrohlavčania majú za sebou domáci turnaj, na ktorom sa im darilo striedavo. Podľahli Klinu 5:2, ale s Bobrovom zvíťazili 4:1. Mužstvo zostalo pokope, až na to, že ho doplnili vlastnými dorastencami. „Chceli by sme sa pohybovať do štvrtého miesta," povedal o ambíciách mužstva tréner Daniel Mokošák. Ak sa do úspešného konca dotiahne prestup najlepšieho strelca uplynulého ročníka Miloša Kuceka, tím bude ešte silnejší. K oporám bude určite patriť aj Mokošák či Banas. Mladé mužstvo sa však bude musieť ešte viac zohrať.

TJ SLOVAN MAGURA VAVREČKA

"Príprava bola doslova žalostná," tvrdí tréner Pavol Žuffa. Napriek tomu sa hráči vybláznili na ihrisku s umelým povrchom alebo na svojom prírodnom trávniku. Podobne ako aj v iných tímoch, do mužstva nepribudli žiadni noví hráči, len vlastní dorastenci. Tréner Žuffa je spokojný s podmienkami, ktoré boli v poslednej dobe vo Vavrečke vytvorené. Umelé ihriská i zakryté ihrisko s umelým povrchom im môžu závidieť aj iné oravské tímy. „Vo Vavrečke bola vždy futbalová tradícia. V tomto ročníku chceme hrať dobrý futbal," povedal kormidelník Magury. K ťahúňom tímu by mal patriť Žuffa, no dedina sa bude spoliehať na celý kolektív.

SkryťVypnúť reklamu

OŠK LOKCA

Lokčania sa na premiéru v novom ročníku chystali na obecnej minilige. Do tímu pribudli len mladí dorastenci, no klub trápili, a stále trápia zranenia hráčov ako Trnka, Kramarčík či Ondrek, ktorí patria k vedúcim osobnostiam tímu. Okrem nich bude kostru mužstva tvoriť aj Oščadnický, Kadavý či Ľubo a Ján Bombiakovci. Z dorastencov sa v dobrom svetle ukazovali Lukáš Bombiak a Ľuboš Balák. Futbalisti boli na sústredení v českých Počátkach, družobnej obci Lokce, kde odohrali turnaj troch tímov. Oravskému sa darilo najlepšie a z podujatia si odniesol prvenstvo. „Ambície nemáme veľké. Až čas a kolá ukážu, na čo máme. Stred tabuľky by bol pre nás veľmi dobrým umiestnením," povedal činovník klubu Pavol Bartoš.

OŠK SIHELNÉ

Domáce podmienky boli v príprave pre Sihelčanov dob-rým odrazovým mostíkom do novej sezóny. Na svojom ihrisku odohrali turnaj za účasti vlastných dorastencov či starých pánov. Z kolektívu odišiel Jozef Pucheľ, opačne smerovali z dorastu Pindiak a Randiak. Generálkou na novú sezónu bol pre OŠK turnaj v Rabči. „Zakladať si budeme na kolektívnej hre, ktorej by mal udávať tón Bernát, Martin a Tomáš Pindiakovci, Ferneza," povedal predstaviteľ klubu Emil Bieľak. O Pindiakovcoch sa špekulovalo, že by mali odísť do Oravského Veselého. Sihelné, rovnako ako Oravský Biely Potok, čaká druhý rok v I. triede. „Ako nováčik sme v uplynulej sezóne uspeli veľmi dobre," hovorí na margo ôsmeho miesta Emil Bieľak. Sihelné však od apríla čaká rekonštrukcia ihriska a tak všetky jesenné stretnutia odohrá na domácom trávniku. Cieľom v týchto sťažených podmienkach bude záchrana. Stred tabuľky by bol len dobrým bonusom navyše. Futbalisti zo Sihelného nechcú svoju kožu predať lacno a favoritom budú určite podkurovať.

FK NIŽNÁ

S prípravou začala Nižná pred mesiacom. V kádri došlo k niekoľkým zmenám. Z mužstva sa porúčali Šeling do Tvrdošína a Chladný do Oravského Bieleho Potoka. Na odchode bol aj mladý Zboroň, ktorý mal nasmerované na hosťovanie do Námestova. Ďalší dvaja hráči odišli za prácou. Naopak, tím prišiel posilniť Schweiner, Ferenčík, Adámus a Kohár. Všetci smerovali z Tvrdošína. Pridali sa k nim aj ďalší domáci dorastenci. Ako povedal činovník klubu Eugen Dedinský, ambície mužstva sú také, že by sa malo pohybovať v hornej polovici tabuľky. K oporám by mal patriť kapitán Maroš Dedinský, ktorého bude podporovať dvojica brankárov Kuloštiak s Brčákom.

TJ NOVOŤ

Letnú prestávku mali futbalisti Novote vyplnenú tréno-vaním na umelej tráve v obci a hlavnom prírodnom ihrisku. Novoťania majú za sebou dedinský turnaj častí obce. „Atraktívny a kolektívny futbal by potešil nielen nás, ale aj divákov," povedal funkcio-nár Milan Hilbrycht. Pokojné vody tabuľky sú tie, ktoré Novoťanov na konci sezóny uspokoja. Kolektív zostal pokope a ešte ho Hornoravci aj doplnili. Z hosťovania sa vrátili dorastenci Hollý zo Žiliny a Kuhajda z Dolného Kubína. V kádri by mal zostať aj Ľubomír Jašica z Námestova.

OFK DRUŽSTEVNÍK ŽAŠKOV

Začiatkom júla sa prvýkrát stretli hráči Žaškova na tréningu. Absolvujú ho dvakrát týždenne. Prípravný duel odohrali s Veličnou. Prioritou klubu bude dostať sa späť do piatoligovej súťaže. Všetko sa však bude odvíjať od toho, aké budú mať hráči podmienky na futbal, ktoré momentálne nie sú najlepšie. Kostra mužstva by sa mala točiť okolo Mareka Kubačku, Buzáka, Mikuša, Pavlovčíka a Galla. Tím opustil Milan Lacko, ktorý pravdepodobne namieril do Liptovskej Štiavnice a Vladimír Michna, ten sa zrejme predstaví v drese Ludrovej. Žaškovčania v závere ligovej sezóny vtiahli v posledných zápasoch do mužstva nádejných dorastencov Nemčeka či Svitka, ktorí sa šance chytili a v áčku sú aj teraz.

TJ DRUŽSTEVNÍK VELIČNÁ

Veľmi slabá dochádzka na tréningy charakterizovala prípravu na nový ročník vo Veličnej. Mužstvo odohralo prípravný zápas s Oravským Podzámkom. V kádri sa objavili dvaja noví hráči z Leštín, bratia Kampošovci. Posilou by mal byť Turoň z Oravského Podzámku a pravdepodobne aj Hančiak s Kalinom z Párnice. Jašicovi, Moresovi a Hutkovi skončilo hosťovanie. „Potrebovali by sme doplniť realizačný tím, no zatiaľ sa k tomu nikto nemá," povedal starosta Anton Bukna. Úlohou tímu bude zachrániť najvyššiu oravskú súťaž, no ak sa to nepodarí, nič sa nestane. Tréner Zvara môže zatiaľ počítať s 12 až 13 hráčmi. Ak sa k tímu pripojí aj Pavol Sučák, sila mužstva určite porastie.

TJ TATRAN ZÁKAMENNÉ

Piatkové tréningy dávajú silu nováčikovi I. triedy pred začiatkom súťaže. Tatranisti nezaháľali a svedomito sa pripravovali. Vo svojej prvej sezóne nechcú pohorieť a chcú sa v súťaži udržať. „Veľké oči nemáme. Ak by sme skončili niekde v polovici tabuľky, bolo by to dobré," povedal tréner mužstva Ľubo Dopirák. Zákamenné sa bude snažiť o pohľadný futbal. Pomôcť tomu budú musieť opory. Kapitán Michal Vrábel sa však v príprave proti Poliakom zranil a zdá sa, že na dva mesiace bude bez futbalu. V zálohe sa o estetický futbal bude snažiť Štefan Backa, ktorý je v Zákamennom na hosťovaní z Námestova. V obrane si svoje určite zastane Tomáš Florek a skúsený útok Vladimír Klimčík a Tomáš Michaliga bude tromfom nováčika. Dobre sa ukazuje aj dorastenec Peter Klimčík. Zásadou nového tímu v súťaži bude doma neprehrávať a na ihrisku súpera nejaké body získať.

OŠK OLYMPIA BOBROV

Olympia má za sebou niekoľko prípravných stretnutí so striedavými úspechmi. Súperom im bola Oravská Polhora, Tvrdošín, Zubrohlava či Oravské Veselé. „Nešlo nám o výsledky, ale aby mužstvo zostalo v tempe, v ktorom sa prezentovalo na jar," povedal predseda klubu a starosta Anton Grobarčík. Hosťovanie sa skončilo Adriánovi Kubánimu, ktorý pravdepodobne namieril do Námestova. V tíme bude Marián Kružeľ, pribudol Herdel zo Zubrohlavy a dvaja dorastenci Kolčák a Grígeľ. Štyria hráči sú dlhodobo zranení - kapitán Tomáš Belvončík, Juraj Náhly, Michal Stoklasa a Juraj Stoklasa. Všetkých čakajú operácie. Dôležité je, že Bobrovčania sú už na svojom ihrisku, ktoré rekonštruovali. Plocha sa rozšírila aj predĺžila. „Je to značný pokrok a hlavne opäť budeme hrať v domácom prostredí." Ambíciou ašpiranta na postup je hrať pekný futbal.

TJ DRUŽSTEVNÍK ORAVSKÁ PORUBA

O tréningoch je na dolnej Orave ťažko rozprávať. „V kádri dochádza k veľkým zmenám. Navyše treba prirátať dovolenkové obdobie a samozrejme prestupy, ktoré sa robia na poslednú chvíľu," povedal starú pravdu tréner Bohuslav Bugan. „Prípravné zápasy sú hlavnou tréningovou zložkou. Nerozumiem ale, prečo súťaž začína už 1. augusta." Oravská Poruba odohrala prípravné zápasy s Dolným Kubínom, ktorý prehrala 10:2, s Veličnou 5:3 a Tvrdošínom 8:4.

„Mužstvo treba ešte doplniť, aby sme mohli normálne fungovať," povedal tajomník klubu Bohuslav Kuriš. „Zlepšiť sa musí aj prístup všetkých hráčov a funkcionárov k reprezentácii klubu a obce." K oporám tímu by mal patriť najmä gólman Peter Kováč. Ambíciou Družstevníka je hrať tak ako v minulej sezóne o popredné umiestnenie a pokúsiť sa zamiešať karty v boji o postup. Hosťovanie skončilo Mariánovi Melicherčíkovi z Leštín. Milan Dudáš je mimo Slovenska a Ján Puplava sa do prípravy nezapojil. Na hosťovaní z Dolného Kubína je Ivana Dauda a z Nižnej Robert Kosmeľ. Ďalších hráčov ako Romana Sopúcha, Tomáša Jašicu, Tomáša Moresa a Roberta Janáka v čase uzávierky nemal klub dohodnutých.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Zláka vás vôňa Atlantiku či krásy vnútrozemia Portugalska?
 3. Viac kusov hydiny do každej rodiny
 4. Ako znížiť vysoký cholesterol?
 5. Najskôr boli nitrianskymi kniežatami, potom uhorskými kráľmi
 6. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 7. Hlavná cena 25.000 eur. Kráľovská súťaž s pivom Krušovice
 8. Prečo sa oplatí nakupovať na online trhovisku? Poznáme dôvody
 1. Blúdia parazity aj vo vašom tele?
 2. Hráči získali päťtisíc eur a stretnú sa s Ronaldom
 3. Ojazdených elektromobilov je v SR 3x viac než pred covidom
 4. V Bratislave vznikla nová stomatologická klinika
 5. Zláka vás vôňa Atlantiku či krásy vnútrozemia Portugalska?
 6. Ostré videnie vďaka špeciálnym biometrickým šošovkám
 7. Viac kusov hydiny do každej rodiny
 8. Super zábava, super deň
 1. Čierne zlato zeme premenili v Lipanoch na aquaparkové potešenie 15 913
 2. Prečo sa oplatí nakupovať na online trhovisku? Poznáme dôvody 6 755
 3. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku 6 525
 4. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 5 672
 5. Ak si teraz predplatíte mesačník INDEX, získate knihu zadarmo 5 157
 6. Ako znížiť vysoký cholesterol? 4 867
 7. Dovolenkový raj kúsok za hranicami 4 554
 8. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 4 540

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Kto skutočne vládne Rusku? 1. časť.
 2. Peter Svoreň: Slováci takmer vôbec neinvestujú. Aj to je dôvod nízkeho finančného majetku
 3. Jakub Konečný: Do práce na bicykli? Táto krajina stále nemyslí na ekologickú dopravu
 4. Irena Šimuneková: Tajchy Štiavnických hôr 3.
 5. Rastislav Puchala: Missis Russko
 6. Roman Kebísek: Gauguin s priateľmi vyzdobil maľbami hostinec, v ktorom v r. 1889/90 žili. Je múzeom
 7. Ľudmila Križanovská: Šikanovanie ukrajinského dievčatka. Prečo ma sklamala známa exmoderátorka?
 8. Lukáš Reich: Invázna armáda RF
 1. Vlasta Sedláková: Ruský štandard 21 335
 2. Martin Sukupčák: Barbari aj na Slovensku 10 347
 3. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 8 848
 4. Vlasta Sedláková: Ako je to s naším štátnym dlhom? Je nižší ako za čias Fica a Pellegriniho. 7 153
 5. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 6 679
 6. Ján Šeďo: Západ nejaví záujem o dianie na Slovensku a odchádzajú aj veľkí investori. 5 451
 7. Michal Porubän: Adamovi Blahovi a Lile Blahovej po roku 2030.Aký bol Váš otec Ľuboš Blaha v skutočnosti, keď ste boli ešte deti. 4 924
 8. Rastislav Puchala: Zakázať Bibliu? 4 553
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

V budove školského klubu je aj jedáleň.

Tento rok do prváckych lavíc zasadne 32 školákov.


17 h

Diskusiu vysielame naživo v utorok 13. 6. 2023 o 19.00 h.


8. jún
Vypúšťanie vody z Oravskej priehrady cez horné klapky.

Prielomová vlna by sa valila Oravou.


23 h
Miesto, kde Poliaci pytliačili.

Na priehradu prišli nachytať ryby.


8. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Prielomová vlna by sa valila Oravou.


23 h

Obec vydala výstrahu v piatok ráno.


red 21 h

Prípad sme preverili priamo na riaditeľstve Strediska sociálnych služieb.


8. jún

Z mesta uviedli, že na "túto iniciatívu skupiny občanov" nebudú reagovať.


TASR 8. jún

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Kto skutočne vládne Rusku? 1. časť.
 2. Peter Svoreň: Slováci takmer vôbec neinvestujú. Aj to je dôvod nízkeho finančného majetku
 3. Jakub Konečný: Do práce na bicykli? Táto krajina stále nemyslí na ekologickú dopravu
 4. Irena Šimuneková: Tajchy Štiavnických hôr 3.
 5. Rastislav Puchala: Missis Russko
 6. Roman Kebísek: Gauguin s priateľmi vyzdobil maľbami hostinec, v ktorom v r. 1889/90 žili. Je múzeom
 7. Ľudmila Križanovská: Šikanovanie ukrajinského dievčatka. Prečo ma sklamala známa exmoderátorka?
 8. Lukáš Reich: Invázna armáda RF
 1. Vlasta Sedláková: Ruský štandard 21 335
 2. Martin Sukupčák: Barbari aj na Slovensku 10 347
 3. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 8 848
 4. Vlasta Sedláková: Ako je to s naším štátnym dlhom? Je nižší ako za čias Fica a Pellegriniho. 7 153
 5. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 6 679
 6. Ján Šeďo: Západ nejaví záujem o dianie na Slovensku a odchádzajú aj veľkí investori. 5 451
 7. Michal Porubän: Adamovi Blahovi a Lile Blahovej po roku 2030.Aký bol Váš otec Ľuboš Blaha v skutočnosti, keď ste boli ešte deti. 4 924
 8. Rastislav Puchala: Zakázať Bibliu? 4 553
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu