DOLNÝ KUBÍN. Pri pondelkovej policajnej akcii zameranej na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti zaistili dolnokubínski policajti na sídlisku Brezovec troch mužov a jednu ženu vo veku od 23 do 31 rokov.
Skontrolovali štyri domy a jedno auto, v ktorých našli pervitín a marihuanu. Z prvej drogy mohol díler vyrobiť a predať až 112 obvyklých jednorazových dávok, z druhej by ich dokázal vyrobiť 95. Jedna dávka pervitínu by dílerovi vyniesla približne 10 eur. Traja páchatelia pochádzajú z Dolnokubínskeho okresu, jeden z okolia Ružomberka. Polícia ich monitorovala približne tri mesiace.
Časť drog našli policajti v štyroch bytoch na sídlisku Brezovec.
„Dvom osobám hrozí trest odňatia slobody od 4 do 10 rokov, ďalším do troch rokov. Jedna zo zaistených osôb sa zaoberala dovozom a následnou distribúciou drog, ostatní boli užívatelia," povedal riaditeľ Odboru justičnej polície ORPZ Dolný Kubín Anton Steiniger. Ani jeden zo skupiny nemal doteraz kriminálnu minulosť. V súčasnosti sú traja stíhaní na slobode, na jedného dala polícia návrh na vzatie do väzby.
Všetci štyria členovia skupiny sa pravdepodobne poznali. „Pokiaľ ide o ich spoluprácu pri drogovej trestnej činnosti, zatiaľ medzi nimi nie je preukázaná vzájomná spojitosť," povedal Steiniger.