Nedeľa, 28. máj, 2023 | Meniny má Viliam

Šestica Tvrdošínčaniek sa pričinila o historický úspech

Tvrdošínske florbalistky majú za sebou historicky najlepšiu sezónu. V slovenskej extralige získali bronz a šestica hráčok Fbk si sezónu predlžila v reprezentácii.

Tvrdošínčanky s klubovými trénermi Michalom Cvancigerom a Milanom Burdeľom.Tvrdošínčanky s klubovými trénermi Michalom Cvancigerom a Milanom Burdeľom. (Zdroj: ARCHÍV MIC)

TVRDOŠÍN. Na majstrovstvách sveta junioriek v českom Olomouci sa aj Tvrdošínčanky výraznou mierou pričinili o ďalší historický míľnik slovenskej reprezentácie - konečné piate miesto. S klubovým trénerom Michalom Cvancigerom sme sa porozprávali nielen o extralige, ale taktiež o šampionáte, kde bol svoje zverenkyne osobne povzbudiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O EXTRALIGE

Základná časť extraligového ročníka vám vyšla výborne. Skončili ste na druhom mieste, o nespokojnosti teda nemohlo byť asi ani reči.

- Základnú časť extraligy sme zvládli nad moje očakávania. Samozrejme, nevyhli sme sa zaváhaniam, ale konečné druhé miesto a celkový prejav tímu bol slušný. Hlavne v obrannej fáze sme oproti minulej sezóne urobili obrovský progres.

SkryťVypnúť reklamu

Na rade bola vyraďovacia fáza v boji o majstra Slovenska. V prvom kole vám poradie za súpera určilo Prešovčanky. Po hladkom víťazstve v sérii vám hokejky v semifinále skrížil tím z Pruského. Prečo sa Tvrdošín do vysnívaného finále napokon nedopracoval?

- Séria s Pruským bola veľmi vyrovnaná. Prvý zápas na domácom ihrisku sme odohrali veľmi zle. Brankárka tiež nemala svoj deň. V druhom sme sa prvé dve tretiny stále nemohli chytiť, ale napokon v tretej časti sme zápas zlomili a vyhrali. Následne sa séria presťahovala do Dubnice, kde Pruské hráva domáce zápasy. Dievčatá boli odhodlané, ale zase prišiel tzv. zápas blbec. Tentokrát nás trápila koncovka. Ani z vyložených šancí sme sa nevedeli presadiť a súper to využil. Štvrtý duel bol už do značnej miery o psychike. Dievčatá sa snažili, obranná hra fungovala na sto percent, ale blok v hlavách nás brzdil a nedokázali sme sa striasť myšlienky, že sa nám nedarí v zakončení. Uchyľovali sme sa k nekonečným kombináciám bez potrebnej priamočiarosti na bránu, a to nás stálo zápas, ako aj prehru v sérii 1:3.

SkryťVypnúť reklamu

Napriek tomu, konečné tretie miesto je pre Fbk Tvrdošín historické umiestnenie. Už teraz sa však treba pozerať do budúcej sezóny. Nehrozí, že Tvrdošín oslabia odchody hráčok, či už na vysoké školy alebo z iných dôvodov?

- Je to možné. Veľký záujem je hlavne o Denisu Ferenčíkovú. Uvidíme, ako to celé dopadne. Ak pôjde študovať do Českej republiky, tak nás určite opustí. V opačnom prípade zostane hrávať v Tvrdošíne. Kluby z Českej republiky sa postupne začínajú o slovenské hráčky zaujímať, takže dvere do sveta má otvorené každá. Ďalšou hráčkou, ktorá končí strednú školu je Jana Brčáková, ale tá aj naďalej zostáva v tíme. Snažíme sa aj o doplnenie kádra. Sme zvedaví, ako to celé dopadne, ale verím, že klub bude stále dostatočne silný a konkurencieschopný.

SkryťVypnúť reklamu

Aký program čaká Tvrdošínčanky v najbližšom období? Je známe, že leto je často vyplnené rôznymi turnajmi doma i v zahraničí.

- Je to tak. Už tradične sa v júni zúčastníme turnaja v Brne. Po štvrtom, treťom a druhom mieste sa pokúsime aj tento rok skončiť s dobrým výsledkom. Koncom augusta nás čaká domáci medzinárodný turnaj TS Cup a začiatkom septembra vycestujeme do Ostravy na Women Fat Pipe Cup. Ide o turnaj, kde sa stretneme s množstvom českých extraligových tímov. To bude tá najťažšia previerka pred sezónou.

TVRDOŠINČANKY NA SVETOVOM ŠAMPIONÁTE

Niektoré vaše zverenkyne zavŕšili sezónu v reprezentácii vynikajúcim umiestnením na majstrovstvách sveta. Piate miesto medzi svetovou špičkou je určite výrazný posun slovenského ženského florbalu. Ako by ste zhodnotili výkony vašich klubových hráčok na svetovom šampio-náte, ktorého ste sa aj osobne zúčastnili?

- Šestica Denisa Ferenčíková, Veronika Turčáková, Jana Brčáková, Júlia Rakytová, Barbora Spišiaková a Milota Hutirová boli vyťažované tak na polovicu. Prvé tri menované hrali vo všetkých zápasoch a značnou mierou sa pričinili o tento fantastický úspech. Júlia Rakytová odohrala prvú tretinu proti Švajčiarkam a Milota Hutirová s Barborou Spišiakovou zasiahli do bojov až v závere proti Poľkám. Na všetky dievčatá som hrdý a určite to bola pre všetky výborná skúsenosť.

Pre Tvrdošín bol šampionát výbornou prezentáciou. Veď z Fbk sa na majstrovstvách predstavilo až šesť hráčok. Také množstvo žiadny iný tím do reprezentácie nedodal.

- Určite to bola výborná reklama. Som veľmi rád, že naša práca bola takto ohodnotená a reprezentační tréneri nominovali až toľko dievčat z Tvrdošína. Verím, že to je dobrá motivácia aj pre ostatné hráčky v našom klube a k tréningovému procesu budú pristupovať ešte zodpovednejšie.

Do budúcnosti je určite na čom stavať. Svedčia o tom aj športové triedy zamerané na florbal, ktoré sa nedávno na základnej škole Márie Medveckej otvorili.

- Florbalové triedy sú ďalším pozitívom a všetci v klube veríme, že nám vyrastú kvalitné hráčky, ktoré nás posunú ďalej. O tréningový proces v triedach sa stará Milan Burdeľ a už teraz po necelom roku práce vidieť, že to bol správny krok.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

  1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
  2. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
  3. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
  4. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
  5. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné
  6. Plánujete si dokonalú rodinnú dovolenku?
  7. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
  8. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami
  1. Na trhu jazdeniek pribudli kabriolety
  2. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
  3. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné
  4. Päť rád, ako si po vysokej škole nájsť vysnívanú prácu
  5. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
  6. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
  7. 7 dôvodov, že investícia do bezpečnostných dverí sa vypláca
  8. Dualisti o praxi: Sme súčasťou všetkých procesov
  1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 9 640
  2. Existuje viac spôsobov, ako znížiť mesačnú splátku na hypotéke 8 108
  3. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 7 407
  4. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 077
  5. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 4 814
  6. Ďurákovci a ich biznis: Z malého e-shopu k státisícovým tržbám 4 386
  7. Čeľustní ortopédi bijú na poplach: Pacienti potrebujú ochranu 3 503
  8. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 461

Blogy SME

  1. Jozef Sitko: Azda mi chce admin zakázať v SME publikovať? (1.)
  2. Peter Kubica: Kniha o tom, ako odbehnúť maratóny
  3. Ján Škerko: Smero-hlasácko-fašistická Hydra. Herkules, kde si?
  4. Anna Miľanová: V zálive...
  5. Ján Šeďo: "Putin dostal dve facky a povedal, že sa Ukrajine pomstí".
  6. Silvia Smolková: Ako hasia problémy v republike naše „stopäťdesiatky“?
  7. Jozef Varga: Slúžil som v armádach štyroch štátov / 28. /
  8. Dušan Király: Kuala Lumpur: tajomstvá Petronas Towers a záhadné zmiznutie Belgičanky
  1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 106 948
  2. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 609
  3. Ján Šeďo: Mrak skazy úraduje aj na severozápade Slovenska a keby len tam... 31 646
  4. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 30 255
  5. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 250
  6. Ľudmila Križanovská: Zase ste nič nepochopili, pán Fico 13 612
  7. Miroslav Kocúr: Kočner a zahmlievanie okolo skutku, ktorý sa stal 7 334
  8. Ivan Bilohuščin: Igor Matovič: génius anti-intelektuálneho populizmu 7 009
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
  3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
  5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
  6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
  7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Jozef Sitko: Azda mi chce admin zakázať v SME publikovať? (1.)
  2. Peter Kubica: Kniha o tom, ako odbehnúť maratóny
  3. Ján Škerko: Smero-hlasácko-fašistická Hydra. Herkules, kde si?
  4. Anna Miľanová: V zálive...
  5. Ján Šeďo: "Putin dostal dve facky a povedal, že sa Ukrajine pomstí".
  6. Silvia Smolková: Ako hasia problémy v republike naše „stopäťdesiatky“?
  7. Jozef Varga: Slúžil som v armádach štyroch štátov / 28. /
  8. Dušan Király: Kuala Lumpur: tajomstvá Petronas Towers a záhadné zmiznutie Belgičanky
  1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 106 948
  2. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 609
  3. Ján Šeďo: Mrak skazy úraduje aj na severozápade Slovenska a keby len tam... 31 646
  4. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 30 255
  5. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 250
  6. Ľudmila Križanovská: Zase ste nič nepochopili, pán Fico 13 612
  7. Miroslav Kocúr: Kočner a zahmlievanie okolo skutku, ktorý sa stal 7 334
  8. Ivan Bilohuščin: Igor Matovič: génius anti-intelektuálneho populizmu 7 009
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
  3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
  5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
  6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
  7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu