Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej

Draci s prvenstvom bez straty bodu

Vyhodnotenie Oravskej hokejovej súťaže sa uskutoční dnes.

DOLNÝ KUBÍN. Oravská Lesná v odvetnom stretnutí vrátila Liesečanom aj s úrokmi porážku z prvej časti. V poslednom zápase 25. ročníka Oravskej hokejovej súťaže Kubínčania podčiarkli svoje druhé víťazstvo v súťaži, ktoré si po šiestich rokoch vybojovali bez straty bodu.

TJ Oravská Lesná - HK Sokol Liesek 10:1 (4:1, 6:0)

Prvá tretina sa zásluhou obidvoch mužstiev odohrala vzácne férovo. Ešte neuplynuli ani dve minúty a Oravská Lesná viedla zásluhou peknej strely pod hornú žrďku, ktorej autorom bol Juraj Brňák po prihrávke Mareka Kvaka. Druhý gól Lesňanov pridal v 7. min Lukáš Brňák po veľmi peknej akcii Jakuba Piňáka. Neskôr Liesečan Marek Lieskovský nepremenil samostatný únik. Nestarnúci Pavol Brňák v 11. min pekne tečoval strelu Mareka Olberta od modrej čiary a Lesňania vyhrávali trojgólovým rozdielom. Na začiatku 17. min zaznamenal Ján Šuvada po prihrávke Michala Babinského čestný úspech Liesku. Autorom posledného gólu v prvej tretine bol Jakub Piňák po peknej akcii Vladimíra Madleňáka. V druhej časti už skórovali iba Lesňanci a päť minút pred koncom dosiahli desiatku. Oravská Lesná si týmto dvojciferným víťazstvom aspoň trošku napravila nevýrazné a nedôsledné výkony v odvetnej časti. Góly -Juraj Brňák 2, Lukáš Brňák 2, Jakub Piňák 2, Pavol Brňák 2, Marek Kvak, Vladimír Madleňák - Ján Šuvada ml., vylúčení - 2:4 všetci na 2 min, rozhodovali - Mário Druska a Jozef Babinský

HK Pucov - Draci Dolný Kubín 2:4 (2:1, 0:3)

Keďže o konečnom umiestnení obidvoch aktérov zápasu už bolo rozhodnuté, išlo už iba o prestíž. Po opatrnom úvode sa ako prvý do streleckej listiny zapísal samostatnou akciou kapitán Pucovčanov Miroslav Benčík. O minútu neskôr využil Norbert Smitka po prihrávke Michala Mihulca presilovú hru a Pucov viedol 2:0. Potom sa hra začala obojstranne priostrovať. Víťaz 25. ročníka využil v 15. min početnú výhodu o dvoch hráčov na strelenie kontaktného gólu, zásluhou Filipa Feranca. Po zmene strán sa v 22. min veľmi dobre a vždy korektne hrajúci Peter Hanušniak postaral o vyrovnávajúci gól, na ktorý mu prihral Miloš Vojtas. Tretí gól Kubínčanov zaznamenal ešte v tej istej minúte Martin Feja. Posledný gól tohto súťažného ročníka zaznamenal v 27. min Marek Huba po spolupráci s Jánom Črepom. Rozhodcovia stretnutia sa slabšími výkonmi podpísali pod nervózny priebeh v druhej časti zápasu. Góly - Miroslav Benčík, Norbert Smitka - Filip Feranec, Peter Hanušniak, Martin Feja, Marek Huba, vylúčení - 10:12 všetci na 2 min a Ján Povala z Pucova OT, presilovky - 1:1, rozhodovali - Mário Druska a Jozef Babinský

10. Nižná 18 1 1 16 25:95 3

Záverečné vyhodnotenie 25. ročníka OHS, 15. ročníka Oravského pohára a pripomenutia si 25. výročia vzniku Oravského zväzu ľadového hokeja sa uskutoční v piatok 26. marca od 16.00 h v zasadačke OFZ v Dolnom Kubíne.

8. Mestská polícia má viac slúžiť záujmom občanov
  9. Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...
  10. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu? 5 705

Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Kedy ideme k stomatológovi? Keď už musíme. Bolesť je stále jediným dôvodom, kedy sa odhodláme sadnúť si do zubárskeho kresla.

Turistku zachraňovala horská služba i vrtuľník

Výlet na vrch Šíp zdramatizovala náhla nevoľnosť mladej ženy.

Starostovia: Bezplatné jedlo povedie k plytvaniu

Oravské obce upozorňujú na nezmyselnosť návrhu na obedy zadarmo. Najvyšším inštitúciám posielajú výzvy na jeho stopnutie.

Vzpierači Dolného Kubína vyrovnali rekord Trenčína

Pred divákmi v Bobrove sa blysli slovenskými titulmi traja domáci pretekári Olympie.