Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Sklamaním je umiestnenie Podbiela

Druhá najvyššia oravská futbalová súťaž už netrpezlivo čaká na úvodný výkop.

DOLNÝ KUBÍN. Ak v minulom ročníku bola II. trieda svojím zložením kvalitná, čo potvrdila aj úroveň väčšiny súťažných stretnutí, pre ročník 2009/2010 kvalitu zvýšili ďalšie mužstvá. Rabča či Dlhá už majú skúsenosti aj z vyšších súťaží. Spoločne s Leštinami tvoria trojicu, ktorá posilnila II. triedu po svojom vlaňajšom zaváhaní vo vyššej súťaži.

Prekvapí Polhora na jar?

Pri pohľade na tabuľku po jesennej časti je vidieť, že obe mužstvá robia a v jarnej časti súťaže určite budú robiť vrásky na čele tým mužstvám, ktoré už dlhodobejšie poškuľujú po postupe do vyššej súťaže. Z pohľadu fanúšikov sa nič lepšie nemohlo udiať. Tiež je treba spomenúť aj mužstvo, ktoré postúpilo z nižšej súťaže - Oravskú Polhoru, ktorá „za bučkom" čaká na svoju príležitosť. Môže poriadne miešať poradie v strede tabuľky. Len si spomeňme, akú jarnú časť mala Oravská Polhora v uplynulom ročníku III. triedy.

Habovke chýba väčší počet fanúšikov

Nadšenie pre futbal, taktiež koncepčnú prácu s futbalistami už od mládežníckych kategórií prejavujú futbalisti Habovky a potvrdili to jesenným umiestnením. Mohli by si to všimnúť fanúšikovia a v pomyslenom tabuľkovom umiestnení futbalových nadšencov sa pokúsiť zlepšiť si svoje postavenie. Malým sklamaním pre futbalových priaznivcov je „polčasové" umiestnenie futbalistov Podbiela. Nejde to dohromady s tradíciou tohto klubu. Podbielskí hráči majú celú jarnú časť súťaže na to, aby svoje účinkovanie v súťaži zosúladili s tradíciou.

Lesná inkasovala, aj nadeľovala

V tejto súťaži pre jesennú časť bolo rozlosovaných celkom 66 MFZ. Odohraný nebol 1 MFZ, keď vo 8. kole nedocestovali do Rabče futbalisti Párnice. V odohraných 65 zápasoch hráči skórovali spolu 252 - krát, t. j. priemer 3,9 gólu na 1 MFZ. Najbohatšie na góly malo 3. kolo, v ktorom padlo celkom 34 gólov, čo bolo 5,7 gólu

v jednom MFZ a 6. kolo s 31 gólmi. Naproti tomu najmenej gólov, 11, padlo vo 8. kole. Menej ako 20 gólov dosiahli hráči v štyroch kolách, v ďalších štyroch kolách hráči nastrieľali 25 resp. 26 gólov. Najvýraznejší výsledok sa zrodil v 3. kole, v ktorom Dlžania deklasovali mužstvo Oravskej Lesnej 10:0. V tomto kole Liesek na domácom ihrisku prehral s Rabčou 0:7. V 6. kole si Podbiel z Oravskej Lesnej odviezol osem gólov, pričom nedal ani jeden.

V súťaži slušnosti jasne vedie Liesek

Pri hodnotení slušnosti jednotlivých mužstiev treba povedať, že priaznivý trend z minulého ročníka si držia hráči Liesku, ktorí za jesennú časť videli len 9 ŽK. Futbalisti Hruštína 14 ŽK, Zákamenného 15 ŽK a habovskí futbalisti 17 ŽK. Poslední menovaní sa do tejto skupiny prepracovali z vlaňajšieho posledného miesta.

Po zime s plným elánom

Bodové zisky mužstiev a ich umiestnenie v tabuľke po jeseni sú také, že cez zimnú prestávku až polovica oddielov môže snívať o postupe do vyššej súťaže. Ale zimná prestávka nie je len na premýšľanie a tvorenie stratégií. Je to na funkcionároch a hráčoch samotných, či sa budú pripravovať, udržiavať technicky aj kondične pre jarnú časť súťaže. Jar bude čo nevidieť a o prekvapenia, podľa dávnejších aj nedávnych skúseností núdza nebýva. Môžu byť príjemné, no taktiež opačného charakteru. Všetkým hráčom, funkcionárom a fanúšikom želáme, aby veľkú zimnú prestávku okrem iného využili aj na oddych a relax.

1. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!