Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Poruba s Pucovom nedohrala

Dnes končí 25. ročník Oravskej hokejovej súťaže.

DOLNÝ KUBÍN. Námestovčania si v minulom kole uvedomili dôležitosť zápasu proti Trstenej a v súboji o tretiu priečku nakoniec s prehľadom zvíťazili. V poslednom stretnutí minulého kola sa zaskvel Ivan Franek, ktorý sa vrchovatou mierou zaslúžil o všetkých šesť gólov MTS. Námestovo hladkým víťazstvom upevnilo priebežnú tretiu pozíciu. V najlepšom stretnutí dňa sa presadil favorit z Dolného Kubína. Z tretieho stretnutia medzi Oravskou Porubou a Pucovom sa odohrala iba prvá časť.

HK Námestovo - HK Slovan Trstená 8:3 (3:2, 5:1)

Previnilec z predminulého kola Miloš Ferleťjak už v 29. sekunde putoval na trestnú lavicu. Trstenčania ale početnú výhodu nevyužili. V 6. min však už Peter Furdek po spolupráci s Milošom Furdekom zabezpečili svojmu mužstvu vedenie. O 48 sekúnd Námestovčania vyrovnali zásluhou Martina Farského, ktorému prihrával Tomáš Štefaničiak. Na konci 8. min už Námestovo viedlo po strele Tomáša Štefaničiaka, ktorému asistoval Andrej Štefaničiak. V nasledujúcej minúte pridal Róbert Reguly (Miloš Ferleťjak) tretí gól Námestova. Peter Furdek po spolupráci s Tomášom Furdekom v 15. min, počas presilovej hry, stanovili výsledok po prvej tretine. Po obrátke strán sa v 23. min presadil Dominik Ferleťjak po prihrávke brata Miloša. O necelú minútu neskôr Miloš Ferleťjak asistoval pri ďalšom góle Jurajovi Náhlemu. V 27. min po samostatnej akcii korigoval Filip Zembjak. Keďže Jozef Furdek v bráne Trstenej nemal svoj deň, Námestovčania ďalšími troma gólmi potvrdili svoje postavenie v priebežnej tabuľke. Góly - Juraj Náhly 2, Dominik Ferleťjak 2, Martin Farský, Tomáš Štefaničiak, Róbert Reguly, Miloš Ferleťjak - Peter Furdek 2, Filip Zembjak, vylúčení - 5:3, všetci na 2 min, presilovky - 0:1, rozhodoval - Mário Druska

HK MTS - Iancor Nižná 6:2 (4:0, 2:2)

Zásluhou obidvoch mužstiev to bolo vzácne korektne hrané stretnutie. Už v 36. sekunde strelil Ivan Franek, po prihrávke Jozefa Štileca, úvodný gól zápasu. V 7. min to už bolo 2:0 pre MTS, keď sa presadil Tibor Grígeľ po spolupráci s Ivanom Franekom. V nasledujúcej minúte zvyšoval Ivan Franek, ktorému asistoval Jozef Štilec. Skóre prvej tretiny stanovil Jozef Štilec po prihrávke Ivana Franeka. Po zmene strán v 29. min znížil štvorgólový náskok MTS Peter Iskierka. Druhý gól Nižnej zaznamenal v 34. min Slavomír Korčuška po prihrávke Slavomíra Nábočíka. Piaty gól MTS pridal v 35. min Ivan Franek po spolupráci s Jozefom Štilecom. Skóre zápasu stanovil v poslednej minúte Tibor Grígeľ, ktorému asistoval najlepší hráč zápasu Ivan Franek. Ten v tomto stretnutí zaznamenal hattrick a k tomu pridal tri asistencie, čím sa podieľal na všetkých góloch svojho mužstva. Góly - Ivan Franek 3, Tibor Grígeľ 2, Jozef Štilec - Peter Iskierka, Slavomír Korčuška, rozhodovali - Mário Druska a Jakub Piňák

HK Liesek - HK Námestovo 1:5 (0:4, 1:1)

Po vyrovnanom začiatku sa ako prvý strelecky presadil v 7. min Dominik Ferleťjak po spolupráci s bratom Milošom. Presne o minútu to už bolo 2:0 pre Námestovo po strele Juraja Náhleho, ktorému asistoval Dominik Ferleťjak. V 8. min nepremenil samostatný únik Peter Babinský, po ktorom sa naviac zranil a zápas nedohral. Ďalší samostatný únik Liesečanov nedotiahol do úspešného konca v 12. min Marek Lieskovský. V 15. min skóroval Juraj Náhly (Miloš Ferleťjak) po tom, čo Námestovčania predtým jeden a pol minúty kombinovali vo svojom útočnom pásme. Skóre prvej tretiny stanovil ešte v tej istej minúte peknou strelou pod brvno Jaroslav Kyseľ po prihrávke Tomáša Štefaničiaka. Na päť gólový rozdiel zvyšoval po zmene strán v 25. min po samostatnej akcii Dominik Ferleťjak. Čestný úspech Liesečanov zaznamenal dve minúty pred koncom strelou spoza modrej čiary Ján Šuvada. Góly - Ján Šuvada ml - Juraj Náhly 2, Dominik Ferleťjak 2, Jaroslav Kyseľ, vylúčení - 0:0 a Michal Babinský z Liesku OT, rozhodovali - Mário Druska a Jozef Babinský.

Draci Dolný Kubín - TJ Oravská Lesná 6:1 (3:0, 3:1)

Zásluhou obidvoch tímov to bolo pekné kombinačné a korčuliarske predstavenie. Neubehla ešte ani minúta, keď strelou po ľade skóroval Peter Hanušniak po prihrávke Augustína Hoju. Favorit z Dolného Kubína potom získal prevahu, ktorú však vyjadrili až v závere prvej tretiny, keď v 18. min počas presilovej hry doklepol prihrávku kapitána Mariána Leváka za Laššáka Augustín Hojo. Osem sekúnd pred prvou sirénou zvýšil na 3:0 Miloš Vojtas po spolupráci s Pavlom Novákom. Po zmene strán to bol opäť Miloš Vojtas, ktorý v 23. min skóroval po prihrávke Jozefa Vonšáka. Od 26. do 28. min mali Lesňania možnosť presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú však nevyužili. Naopak na začiatku 31. min sa samostatnou akciou prezentoval Ľubomír Maslík. V 33. min prekrásnu dlhú prihrávku Juraja Brňáka premenil Marek Kvak z Oravskej Lesnej. O minútu nato mohol zvýšiť Pavol Brňák, ale nepremenil trestné strieľanie. V nasledujúcich dvoch minútach mala Oravská Lesná opäť početnú výhodu o dvoch hráčov, ale ani tento raz sa im nepodarilo skórovať. Posledný gól padol šesť sekúnd pred koncom, keď Peter Hanušniak vo vlastnom oslabení nádherne uvoľnil Dávida Krónera. Góly - Miloš Vojtas 2, Peter Hanušniak, Augustín Hojo, Ľubomír Maslík, Dávid Króner - Marek Kvak, vylúčení - 6:1 všetci na 2 min, presilovky - 1:0, oslabenia - 1:0, rozhodovali - Mário Druska a Jozef Babinský

Attack Oravská Poruba - HK Pucov

O výsledku nedohratého zápasu rozhodne ŠTK.

25. ročník OHS sa skončí dnes v nedeľu 14. marca posledným kolom:

Trstená - Pribiš 8:45, Námestovo - Nižná 10:15, MTS - Oravská Poruba 11:45,Oravská Lesná - Liesek 13:15, Pucov - Dolný Kubín 14:45