DOLNÝ KUBÍN. Mesto sa po štvrtý raz zapojilo do celoslovenskej akcie organizovanej k Svetovému dňu sprievodcov. Bezplatnú prehliadku Židovského cintorína, Čaplovičovej knižnice i Florinovho domu s odborným výkladom zorganizovala Turisticko-informačná kancelária a zástupcovia komisie cestovného ruchu pri mestskom zastupiteľstve.
Napriek zime a sneženiu prišlo do mestského kultúrneho strediska, kde sa konala registrácia, približne štyridsať ľudí. Podľa predsedníčky komisie Aleny Skirčákovej to bolo doposiaľ najviac. Účastníci sa rozdelili do troch skupín, podľa toho, o akú trasu prehliadky mali záujem.
Z kultúrneho strediska sa potom vydali spoznávať mesto, v ktorom žijú, pracujú, alebo sa v ňom ocitli ako turisti. Pešia prechádzka po centre dolnej Oravy trvala asi hodinu.