WHISTLER - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová sa v sobotu stala olympijskou víťazkou. V šprinte na 7,5 km finišovala vo Whistleri úžasným spôsobom, od druhej Nemky Magdaleny Neunerovej ju delilo 1,5 sekundy a od bronzovej Francúzky Marie Dorinovej 10,9 sekundy. Rodáčka z Dolného Kubína Martina Halinárová obsadila 54. miesto so stratou na reprezentačnú kolegyňu 2:23,4 min. Počas pretekov netrafila dva terče a tak musela ísť na dve trestné kolá. Objaví sa tak aj v utorňajších stíhacích pretekoch.
Výsledky - šprint žien na 7,5 km: 1. Anastasia Kuzminová (SR) 19:55,6 (1 tr. okr.), 2. Magdalena Neunerová (Nem.) +1,5 (1), 3. Marie Dorinová (Fr.) 10,9 (0) ...40. Jana Gereková 1:58,4 (3), 54. Martina Halinárová 2:23,4 (2), 81. Ľubomíra Kalinová (všetky SR) 3:51,6 (5)
V sobotu sa mal na zjazdárskych tratiach predstaviť ďalší rodák z Oravy Kraľovanec Jaroslav Babušiak. Zjazd bol však pre hmlu odložený na pondelok.