Sobota, 18. august, 2018 | Meniny má Elena, Helena

Pucov obhájil prvenstvo

Hokejový Oravský pohár získal po roku opäť Pucov.

ORAVSKÁ LESNÁ. Jozef Bečka bol hráčskou osobnosťou finálového turnaja 15. ročníka Oravského pohára, ktorý sa v piatok odohral na kvalitnej prírodnej ľadovej ploche v Oravskej Lesnej. Svojimi hetrikmi v obidvoch stretnutiach zabezpečil Pucovu obhajobu vlaňajšieho prvenstva. Všetky tri finálové stretnutia rozhodovali Anton Kolenčík a Jozef Babinský.

MŠK Námestovo - HK Pucov 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Za rekordných 12 sekúnd sa individuálne presadil Jozef Bečka a obhajca vlaňajšieho prvenstva sa ujal vedenia. Na začiatku 8. min ten istý hráč po prihrávke Ľuboša Smoleňa posunul Pucov do dvojgólového vedenia. Avšak už o 29 sekúnd strelil Dominik Ferleťjak po spolupráci s Andrejom Stašiniakom kontaktný gól. Skóre prvej tretiny stanovil v nasledujúcej minúte Ľubomír Maretta, ktorému asistoval Ľuboš Smoleň. V druhej tretine padol jediný gól z hokejky Jaroslava Kyseľa, ktorý využil presilovú hru. Po pokojných prvých dvoch tretinách sa obidva tímy v záverečnej časti sústredili viac na opakované šarvátky, ako na hokej samotný. Pucovčania potvrdili svoje víťazstvo na začiatku 36. min gólom Jána Bečku (Miroslav Benčík) a hetrikovým gólom Jozefa Bečku v 41. min, ktorému asistoval veľmi dobre hrajúci kapitán mužstva Miroslav Benčík. Góly: Dominik Ferleťjak, Jaroslav Kyseľ - Jozef Bečka 3, Ľubomír Maretta, Ján Bečka,

vylúčení: 5:13 všetci na 2 min a Dominik Ferleťjak z Námestova 2 + 2 za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.

TJ Oravská Lesná - MŠK Námestovo 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Domáci Lesňania na turnaji opäť doplatili na nepremieňanie gólových príležitostí. Veľkou prekážkou im bol námestovský brankár Milan Florek, ktorý podal jeden zo svojich doterajších najlepších výkonov. Jediný gól prvej tretiny zaznamenal na konci piatej minúty vo vlastnom oslabení Dominik Ferleťjak po spolupráci s Andrejom Stašiniakom. Dvojgólový náskok zabezpečil Námestovčanom v 18. min Jaroslav Kyseľ po prihrávke Tomáša Štefaničiaka. Druhé oslabenie svojho mužstva opäť „využil" Dominik Ferľeťjak v 25. min samostatnou akciou. V poslednej tretine padol iba jeden gól, a to v 32. min, jeho autorom bol Andrej Stašiniak po prihrávke Dominika Ferleťjaka. Góly: Marek Olbert - Dominik Ferleťjak 2, Jaroslav Kyseľ, Andrej Stašiniak, vylúčení: 1:6 všetci na 2 min, oslabenia: 0:2.

TJ Oravská Lesná - HK Pucov 3:3 (0:1, 1:1, 2:1)

V najlepšom stretnutí piatkového večera sa Jozef Bečka presadil sekundu pred skončením 7. min po prihrávke Ľubomíra Marettu. Domáci opäť nepremenili niekoľko čistých gólových príležitostí. V úvode druhej tretiny poistil vedenie Pucova Jozef Bečka po strele Michala Mihulca. Veľmi pekný kontaktný gól domácich videli prítomní diváci, ktorí si zaslúžia pochvalu za korektné povzbudzovanie, v 25. min po strele Milana Laššáka. Vyrovnanie zariadil domáci kapitán Adrián Krivulčík strelou od modrej čiary počas presilovej hry. Na začiatku tretej tretiny posunul Pucov do vedenia strelec turnaja Jozef Bečka, po spolupráci s Ľubomírom Marettom. Spravodlivý výsledok záverečného stretnutia 15. ročníka OP stanovil veľmi dobre hrajúci Vladimír Madleňák 10 sekúnd pred záverečnou sirénou. Góly: Milan Laššák, Adrián Krivulčík, Vladimír Madleňák - Jozef Bečka 3, vylúčení: 5:7 všetci na 2 min, presilovky: 1:0.