Štvrtok, 16. august, 2018 | Meniny má Leonard

Skupiny sa stali korisťou Námestova a Pucova

Úvodné zápasy Oravského pohára v hokeji.

ORAVSKÁ LESNÁ. V piatok sa na kvalitnom prírodnom ľade v Oravskej Lesnej odohrali zápasy prvej skupiny OP, ktorej víťazom sa stalo Námestovo. Na druhý deň, v sobotu, turnaj pokračoval a tentoraz podľa očakávania skupinu vyhral Pucov. Všetky stretnutia rozhodoval Jozef Babinský, časomieru a zápis veľmi dobre zabezpečil Dominik Dendis. Na víťaza tretej skupiny si počkáme do piatku 22. januára, kedy turnaj pokračuje opäť v Oravskej Lesnej. Víťazi týchto troch skupín potom odohrajú záverečný turnaj o celkové víťazstvo v 15. ročníku OP.

Piatok

TJ Oravská Lesná - Vychylovka 7:3 (5:0, 0:1, 2:2)

V prvej tretine sa nováčik z Vychylovky iba zohrával, čo využili domáci na zabezpečenie rozhodujúceho náskoku. V druhej a tretej časti už boli hostia úplne vyrovnaným súperom, dobre korčuľovali a brankár Rudolf Svitek bol ich oporou.

Góly: Peter Kurek 2, Anton Laššák 2, Pavol Brňák, Róbert Brňák, Martin Habľák - Igor Šmiček, Ján Chovančík, Radoslav Kandrík, vylúčení: 3:0 všetci na 2 min, oslabenia: 1:0

Vychylovka - HK Námestovo 3:11 (3:2, 0:3, 0:6)

Hráči Vychylovky mali vydarený úvod, v ktorom sa dostali do dvojgólového vedenia. Námestovčania potom zvýšili pohyb a do konca prvej tretiny otočili skóre vo svoj prospech. Potom sa na Vychylovčanoch prejavila únava, čo Námestovo dokonale využilo, keď sa strelecky zaskvel Dominik Ferleťjak.

Góly: Radoslav Kandrík, Ľubomír Pavelek, Peter Jantulka - Dominik Ferleťjak 6, Miloš Ferleťjak 3, Juraj Náhly 2, vylúčení: 2:2 všetci na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1

TJ Oravská Lesná - HK Námestovo 2:11 (1:2, 0:5, 1:4)

Prvá tretina bola vyrovnaná. Námestovo na začiatku druhej desaťminútovky získalo dvojgólový náskok. Kontaktný gól domácich zaznamenal v 17. min Pavol Brňák po strele Adriána Krivulčíka. V ďalších dvoch tretinách exceloval Dominik Ferleťjak, autor neuveriteľných 8 gólov.

Góly: Pavol Brňák, Lukáš Brňák - Dominik Ferleťjak 8, Andrej Stašiniak 2, Juraj Náhly, vylúčení: 2:4 všetci na 2 min, oslabenia: 0:1

1. HK Námestovo 2 2 0 0 22:5 4

2. TJ Oravská Lesná 2 1 0 1 9:14 2

3. Vychylovka 2 0 0 2 6:18 0

Sobota

Dream Team - HK Pucov 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Prvé dve tretiny to bolo vyrovnané stretnutie, s miernou prevahou favorita z Pucova. Aj keď hráči Dream Teamu umne kombinovali, v záverečnej časti na súpera nestačili, čo Pucovčania využili na pohodlné víťazstvo.

Góly: Radoslav Povala ml., Michal Mihulec, Tomáš Žakovič, Martin Kobuš, Jozef Povala, Ján Povala st., vylúčení: 0:2 obidvaja na 2 min, oslabenia: 0:1

HK Pucov - HK Liesek 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Bol to najlepší zápas sobotňajšieho turnaja. Skóre otvoril Martin Kobuš v 10. min po prihrávke Norberta Smitku. Avšak o 35 sekúnd ušiel Peter Babinský a vyrovnal. Druhú tretinu rozhodli Pucovčania vo svoj prospech. Konečný výsledok stanovil v poslednej minúte Peter Babinský, ktorý v priebehu zápasu nepremenil ešte tri samostatné úniky.

Góly: Martin Kobuš, Michal Mihulec, Jozef Povala - Peter Babinský 2, vylúčení: 3:3 všetci na 2 min

HK Liesek - Dream Team 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Liesečanom na možnosť pokračovať v turnaji o OP na budúci piatok stačil v stretnutí nerozhodný výsledok. Prvá tretina tomu aj nasvedčovala. V ďalších dvoch častiach sa však presadili lepšie takticky hrajúci hráči Dream Teamu.

Góly: Ján Šuvada ml. - Tibor Grígeľ 3, Milan Vankúš, Milan Florek, vylúčení: 1:4 všetci na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1

1. HK Pucov 2 2 0 0 9:2 4

2. Dream Team 2 1 0 1 5:7 2

3. HK Liesek 2 0 0 2 3:8 0

V piatok 22. januára sa v Oravskej Lesnej stretnú: Oravská Lesná - Dream Team 16:00,

Trstená - Dream Team 18:00, Trstená - Oravská Lesná 20:00

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 €
  5. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Popraskaný starý priepust sa už opraviť nedal

Vojnový mostík v centre dediny na hlavnom ťahu do Poľska doslúžil. Firma pôvodný zbúrala, na jeho mieste stavia nový. Autá jazdia po miestnych uličkách.

Pod Babou horou bude veselo

Samospráva pripravila zaujímavý víkend, ktorého súčasťou je výstup na Babiu horu, cyklistické podujatie pod ňou aj súťaž vo varení guľášu.