Trstenčania predviedli s Porubou najlepší hokej

V OHS hokejisti MTS opustili ľad.

DOLNÝ KUBÍN. V prvom zápase odvetnej časti potvrdili Pribišania zlepšenú formu z predchádzajúcich dvoch kôl. Aj v odvetnom zápase porazili Pucovčania Liesek rozdielom siedmich gólov. Tretí zápas sa skončil predčasne, po tom čo hráči HK MTS opustili ľadovú plochu. V ďalšom stretnutí oplatili Trstenčania Oravskej Porube prehru z úvodného kola tohto ročníka OHS. Záverečné stretnutie novoročného víkendu prinieslo najlepší hokej a remíza by bola spravodlivá pre obidve mužstvá. Všetky stretnutia rozhodovali Florián Smoleň a Jozef Babinský.

HK Pribiš - Iancor Nižná 4:0 (2:0, 2:0)

Otváracie stretnutie odvetnej časti bolo do polovice prvej tretiny vyrovnané. Potom začali mať viac z hry Pribišania. Na začiatku 16. min mali Hornooravci výhodu presilovej hry. Tú však nevyužili. Naopak v početnej výhode inkasovali, keď Vladimír Bošáň zúžitkoval peknú prihrávku Tomáša Jurigu. Ten istý hráč na konci 18. min pridal druhý gól svojho mužstva po spolupráci s Tomášom Maslíkom. Na začiatku druhej časti sa pekne prezentoval Martin Babinský, keď úspešne realizoval prihrávku Mareka Maslíka. Skóre zápasu uzavrel v polovici druhej tretiny Jozef Maretta po vzornej kombinácii s Dušanom a Marekom Saganovcami.

Góly - Vladimír Bobáň 2, Martin Babinský, Jozef Maretta, vylúčení - 2:3, všetci na 2 min, oslabenia - 1:0

HK Sokol Liesek - HK Pucov 0:7 (0:4, 0:3)

Prvý gól padol už v 4. min z hokejky Viliama Marettu, ktorý zúžitkoval dobrú prihrávku Jozefa Bečku. O tri minúty neskôr využil početnú prevahu Norbert Smitka, keď dorazil strelu Michala Mihulca. Tretí gól Pucova pridal v 9. min Jozef Bečka, ktorému aj keď ležiac na ľade, pekne prihral Viliam Maretta. Skóre úvodnej tretiny stanovil v 12. min po samostatnej akcii Ján Povala. Po obrátke strán bola hra vyrovnaná a piaty gól Pucova padol až v 30. min, keď Viliam Maretta strieľal po prihrávke Ľubomíra Marettu. Svoj druhý gól v stretnutí zaznamenal Ján Povala (Peter Bečka) v 35. min. Deväť sekúnd pred záverečnou sirénou strelil Tomáš Žákovič po spolupráci s Jánom Povalom posledný gól.

Góly - Viliam Maretta 2, Ján Povala 2, Norbert Smitka, Jozef Bečka, Tomáš Žákovič, vylúčení - 4:3, všetci na 2 min a Vladimír Hrkeľ z Liesku OK, presilovky - 0:1

Attack Oravská Poruba - HK Slovan Trstená 3:7 (1:3, 2:4)

Andrej Belvončík po spolupráci s Mariánom Holým poslal Oravskú Porubu do vedenia už v 6. min. Avšak už v nasledujúcej minúte Tomáš Furdek po prihrávke Mariána Pavčugu vyrovnal. Na začiatku 17. min sa v priebehu sedem sekúnd dvakrát individuálne presadil Filip Zembjak a Trstená viedla rozdielom dvoch gólov. Štvrtý gól Trstenej pridal po zmene strán počas presilovej hry Peter Halimovič. V 29. min strelil kontaktný gól Miroslav Kušnierik, taktiež v početnej výhode. V závere 30. min sa vo vlastnom oslabení samostatnou akciou presadil Ján Medvecký. O dve minúty na to využil početnú prevahu o dvoch hráčov Štefan Gábri. V záverečných minútach potvrdili víťazstvo Trstenčanov kapitán Štefan Kapjor a opäť Ján Medvecký.

Góly - Andrej Belvončík, Miroslav Kušnierik, Štefan Gabri - Filip Zembjak 2, Ján Medvecký 2, Tomáš Furdek, Peter Halimovič, Štefan Kapjor, vylúčení - 4:6, všetci na 2 min, presilovky - 2:1, oslabenia - 0:1

HK Námestovo - TJ Oravská Lesná 5:4 (5:3, 0:1)

Zaujímavosťou zápasu bolo, že až šesť z deviatich gólov padlo buď počas presilovej hry alebo vo vlastnom oslabení, pričom Lesňania zaznamenali všetky svoje góly v nerovnovážnom počte hráčov na ľadovej ploche. Skóre otvoril vo vlastnom oslabení Andrej Stašiniak (Dominik Ferleťjak) už v 50. sekunde. O tri minúty neskôr počas presilovej hry vyrovnal Marek Kvak (Juraj Brňák). V nasledujúcej minúte tá istá námestovská dvojica využila presilovú hru. V 8. min sa vo vlastnom oslabení presadil opäť Marek Kvak po spolupráci s kapitánom mužstva Adriánom Krivulčíkom. Na začiatku 9. min zásluhou Andreja Štefaničiaka Námestovčania znova viedli. V 13. min využil Marek Kvak početnú prevahu o dvoch hráčov, čím zavŕšil svoj hattrick. Pred prvou sirénou zvýšili Andrej Štefaničiak a Tomáš Štefaničiak vedenie Námestova na rozdiel dvoch gólov. V úvode druhej tretiny nevyužila Oravská Lesná trestné strieľanie. Jediný gól tejto časti zaznamenal v 35. min Milan Laššák počas presilovej hry o dvoch hráčov.

Góly - Andrej Stašiniak 2, Andrej Štefaničiak 2, Tomáš Štefaničiak - Marek Kvak 3, Milan Laššák, vylúčení - 8:2, všetci na 2 min, presilovky - 1:3, oslabenia - 1:1

10. Nižná 10 1 0 9 13:50 2

Po týždennej prestávke bude OHS pokračovať v nedeľu 17. januára kompletným 11 - tym kolom:

8:45 Pribiš - Námestovo, 10:15 Nižná - Oravská Poruba, 11:45 Pucov - Oravská Lesná, 13:15 HK MTS - Liesek, 14:45 Trstená - Dolný Kubín