ŠTEFANOV NAD ORAVOU. Hoci počasie ani zďaleka nepripomína, že o necelý mesiac prídu Vianoce, atmosféra v miestnej škôlke bola uplynulý štvrtok vianočná v pravom zmysle slova. Deti so svojimi mamičkami a učiteľkami pripravovali vianočné pečivo. Neodolateľná vôňa sa niesla celou škôlkou.
„Perníky pečieme v škôlke prvýkrát. Vedela som, že sa to robí v iných škôlkach a veľmi som chcela, aby sme ho zorganizovali aj u nás," hovorí riaditeľka materskej školy Alena Jurčiová. Keďže jej kolegyňa Marcela Skubanová už mala s pečením perníkov s deťmi skúsenosti a mala na tieto vianočné dobroty aj recept, nič im nestálo v ceste. Učiteľka pripravila cesto, nechala ho dva dni postáť a škôlkari sa mohli pustiť do pečenia. „Deti sú nadšené a ich mamy tiež. Tešili sa na to celý týždeň. Rady pracujú s plastelínou, takže vykrajovanie formičkami im nerobí problém. Zmenila sa len hmota, s ktorou pracujú. A najviac ich teší to, že čo urobia, môžu aj zjesť," dodala riaditeľka.
Vlastnoručne vyrobenými perníkmi deti zdobili vianočný stromček. Jeho prípravu si naplánovali na tento týždeň. Zvyškom sladkých dobrôt pohostili malí škôlkari rodičov a starých rodičov na piatkovej mikulášskej besiedke.