Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Nižnianskych veteránov opäť po roku zastavili Nóri

Florbalisti Forever Young na Prague Masters proti špičkovým súperom.

Forever Young NižnáZľava hore: J. Zemančík, J. Vajduľák, V. Chromek, A. Lonek, M. Klimčík, M. Baranec,  P. Pilár a J. GillZľava dolu: M. Cvanciger, M. Pažítka, R. Reguly, M. Gáll, V. Chromý a T. PaňkoVpredu: J. KubalaForever Young NižnáZľava hore: J. Zemančík, J. Vajduľák, V. Chromek, A. Lonek, M. Klimčík, M. Baranec, P. Pilár a J. GillZľava dolu: M. Cvanciger, M. Pažítka, R. Reguly, M. Gáll, V. Chromý a T. PaňkoVpredu: J. Kubala (Zdroj: VCH)

NIŽNÁ - Od štvrtka 12. do nedele 15. novembra sa v Prahe konal už štvrtý ročník medzinárodného florbalového turnaja mužov nad 35 rokov pod názvom Prague Masters 2009, považovaného za neoficiálne majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie.

Tretíkrát po sebe na ňom nechýbali ani „old boys" z Nižnej pod názvom Forever Young.
Spomedzi 34 tímov z celej Európy sa ani tentoraz v silnej konkurencii nestratili.

Okrem 19 českých tímov, si na turnaji skrížili florbalové hokejky aj tri celky zo Švédska, Švajčiarska a Slovenska, po dve z Fínska a Nórska a jednom z Lotyšska a Maďarska.

Mužstvo pod vedením manažéra Viliama Chromého a vedúceho mužstva Miroslava Gálla, posilnené tiež minuloročným úspechom (konečné 5. - 8. miesto), chcelo aj tentoraz potvrdiť svoje florbalové kvality.
Účasť na turnaji v poslednej chvíli z viacerých dôvodov odrieklo niekoľko kľúčových hráčov, čím sa značne narušila kompaktnosť formácií, ktoré spolu v príprave trénovali.

Do Prahy však nakoniec odcestovali na poslednú chvíľu „pozliepané" dve kompletné „päťky".

Jedna výnimka v tíme bola povolená (vek nad 30 rokov). Bol ňou Michal Cvanciger, ktorý potvrdil povesť skúseného florbalového matadora.

Forever Young Nižná sa v základnej skupine postupne stretol so štyrmi českými, v osemfinále so švajčiarskym a v štvrťfinále s nórskym mužstvom, ktorý bol aj jeho konečnou stanicou.

Zápasy v skupine:
Forever Young Nižná - TJ Lovochemie Lovosice 3:2 (1:2)

Góly: Marek Baranec, Marián Klimčík, Vlado Chromek, Asistencie: Roman Reguly 2
Vo vyrovnanom zápase so staronovým súperom (minulý rok prehra 2:9 v skupine), tentoraz Nižná neťahala za kratší koniec a v závere dokázala strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Forever Young Nižná - SC Hattrick Brno 4:0 (2:0)
Góly: Marek Baranec, Marián Klimčík, Roman Reguly, Vlado Chromek, Asistencie: Marek Baranec, Andrej Lonek, Jozef Kubala, Jozef Zemančík
Víťazstvo nad údajne najlepším českým ligovým veteránskym tímom bolo úplne suverénne, súpera prakticky k ničomu nepustili. Brňania totálne frustrovaný, sa v závere uchýlil k niekoľkým tvrdým zákrokom i slovným výpadom, ktoré však Oravci neopätovali a úsmevom vyriešili. Zahodili ešte dokonca aj trestné strieľanie.

Forever Young Nižná - FBŠ Bohemians 13:0 (8:0)
Góly: Marek Baranec, Marián Klimčík 3, Vlado Chromek 4, Michal Cvanciger 2, Jozef Zemančík, Peter Pilár, Roman Reguly, Asistencie: Vlado Chromek 4, Ján Gill 2, Marek Baranec 3, Peter Pilár, Jozef Zemančík, Michal Cvanciger
V zápase so slabším súperom padali góly ako na bežiacom páse. Nižnej napokon nevadilo ani ďalšie zahodené trestné strieľanie. Z pozície „falošného centra" sa blysol kapitán Vlado Chromek štyrmi gólmi.

Play - off
Forever Young Nižná - SV Wiler Ersigen Oldies 6:2 (4:0)
Góly: Andrej Lonek 3, Ján Gill, Roman Reguly, Vlado Chromek, Asistencie: Ján Gill, Roman Reguly, Marián Klimčík 2, Vlado Chromek
V najdôležitejšom zápase podala Forever Young zodpovedný výkon. Súper znížil až za stavu 5:0, aj to len v závere stretnutia. Strelecky sa konečne prebudil Andrej Lonek. Podarilo sa splniť cieľ - postúpiť medzi najlepších šestnásť družstiev.

Forever Young Nižná - Sveiva IB 1:6
Gól: Andrej Lonek (Ján Gill)

Aj v tomto ročníku boli opäť „konečnou" pre Nižnú skvelí „old boys" z Nórska. Súper im dal lekciu z efektivity. Výsledok je pomerne krutý. Slovenský zástupca hral lepšie ako minulý rok, no gól nie a nie vsietiť (nastrelené dve žŕdky a dve brvná). Za stavu 1:0 sa prísnym vylúčením „zaskvel" aj rozhodca, čo súper ihneď potrestal.

Konečná bilancia - štyri víťazstvá (z toho dve bez obdržaného gólu) a jediná prehra sú vskutku skvelé. Osobitnú pochvalu v tíme si zaslúži kapitán Vlado Chromek (s 12 kanadskými bodmi konečné piate miesto v individuálnom hodnotení) i obaja brankári za vychytaný shout - out.

V každom zápase však dokázal niekto iný vyniknúť a držať vztýčenú zástavu.

Pochvalu si určite zaslúži celé mužstvo za veľké nasadenie, bojovnosť, florbalový kumšt, ako aj to, že chlapci dokázali obetovať svoj čas na úkor práce a rodiny.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?