Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Talent Cup už po druhýkrát s medzinárodnou účasťou

Tenisový turnaj mladých nádejí v Nižnej spoznal víťazov.

NIŽNÁ - Uplynulú sobotu sa uskutočnil tenisový turnaj pre deti a mládež 7. ročník Talent Cup 2009, ktorý zorganizoval Tenisový oddiel TJ Nižná v spolupráci s obcou Nižná. Tento ročník bol plný napätia a emócii. Hlavnému organizátorovi Jurajovi Bačovi sa na turnaj prihlásilo 38 hráčov z celej Oravy, čo znamenalo rekordný počet. Súťažilo sa v piatich kategóriách: mladšie žiačky, mladší žiaci, starší žiaci, dorastenky a dorastenci. Kategórie mladších žiačok sa zúčastnili štyri hráčky z D. Kubína a víťazstvo obhájila talentovaná Karin Moravčíková. V kategórii dorasteniek obhájila víťazstvo Petra Moravčíková. Spestrením turnaja bola Daniela Šestáková z Ostravy a ani dohady o jej niekdajšej registrácii jej nezabránili, aby si mohla zahrať na najväčšom mládežníckom tenisovom oravskom turnaji s poukázaním na to, že v tejto kategórii boli len štyri hráčky, čiže každá hráčka bola prínosom do turnaja. Kategórie starších žiakov sa zúčastnilo práve najviac, až päťnásť hráčov. Dvaja hráči tenisového oddielu TJ Nižná sa umiestnili na treťom a štvrtom. mieste a predviedli dobré tenisové výkony. Aj napriek výbornej konkurencii jednoznačne vyhral Juraj Jakubjak z Novote, s ktorým budeme môcť počítať v súťaži družstiev aj v budúcom roku. V kategórii mladších žiakov dominovali opäť hráči tenisového oddielu Nižná, ktorí už mali skúsenosti aj z iných súťaží. Prvenstvo obhájil veľmi talentovaný Juraj Machunka z Trstenej. Takmer všetci prihlásení dorastenci predvádzali dobré tenisové výkony, ale spomedzi nich sa najviac presadil a nakoniec aj vyhral Juraj Bobček z Dolného Kubína. Turnaja sa nezúčastnilo ešte niekoľko hráčov, ktorí sú pravidelnými účastníkmi, ale tohto roku im to z objektívnych príčin nevyšlo.

Ďakujeme obci Nižná, Spojenej škole Nižná za poskytnutie tenisových kurtov a všetkým sponzorom, ktorí podporili oravský tenisový turnaj pre deti a mládež Talent Cup 2009.

Mladšie žiačky: 1. Karin Moravčíková, 2. Lenka Murínová, 3. Dominika Ďaďová, 4. Silvia Matúšková, Mladší žiaci: 1. Juraj Machunka, 2. Marek Žemlička, 3. Lukáš Reguly, 4. Matúš Lucký, Starší žiaci: 1. Juraj Jakubjak, 2. Lukáš Laštík, 3. František Harmata, 4. Jakub Dunčič, Dorastenky: 1. Petra Moravčíková, 2. Daniela Šestáková, 3. Laura Vaňková, 4. Táňa Tabačková,

Dorastenci: 1. Juraj Bobček, 2. Marek Šangala, 3. Maroš Mišánik, 4. Jozef Melek